Канонічний URL – яка його користь для SEO?

Канонічні URL-адреси використовуються у тих випадках, коли на веб-сайті існує дубльований вміст. Це найкраща адреса, на якій користувач може знайти потрібну інформацію.

Для чого використовувати канонічний URL?

До прикладу, ви продаєте товар, який поставляється у декількох різних кольорах і модифікаціях. Відповідно, у вас є сторінка для кожного з цих варіантів товару.

Пошукові системи не можуть однозначно вирішити, яку сторінку індексувати, а яку вважати за дубль. Тому за допомогою канонічного посилання ви можете вказати, яка сторінка повинна мати перевагу для пошукових систем.

Це зовсім не означає, що пошуковик прислухається до вашої вказівки, але це найкраща практика у тих випадках, коли у вас є кілька сторінок з дуже схожим або ідентичним вмістом.

Яка користь канонічних URL для SEO?

Канонічні URL – це елемент посилання HTML, який дозволяє веб-майстрам інформувати пошукові системи про деякі дублікати створених ними контентних сторінок. Тег розміщується в розділі HEAD структури HTML. Ось як це виглядає:

<link rel = ”canonical” href = ”https://seo-creative.com/” />

Цей тег повідомляє, що поточна сторінка є копією сторінки, розташованої під адресою, встановленою в канонічному тезі (href).

Основна ідея полягає в тому, що коли пошукова система бачить цей тег, вона не ранжує цю сторінку, а переносить всі рейтинги на канонічну сторінку. Отже, по суті, це дуже схоже на перенаправлення 301.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори