Внутрішні посилання і перелінкування сторінок – важливість у SEO оптимізації

Планування розробки сайту - менеджер

Кожен сайт, який високо ранжується у результатах пошуку Гугл має багато беклінків – зворотних посилань з інших веб-сайтів.

Звідки беруться на сайті посилання?

Власники інтернет-магазинів, веб-сайтів та SEO консультанти отримують посилання з інших сайтів шляхом створення унікального контенту, комерційних кампаній з публікацією статей про їхній бізнес, або ж просто можуть купити посилання. А це можна зробити на спеціалізованих платформах. Часто вважають, що цей фактор у SEO розкрутці сайтів є найважливішим.

Що таке внутрішні посилання?

Однак посилання кожному веб-сайту потрібні не тільки зовнішні. Внутрішні посилання сайту – це перелінкування сторінок одного ресурсу між собою. Під внутрішніми посиланнями ми розуміємо, зокрема, і лінки в меню, і підказки ​​про цікаві статті чи товари, що розміщують в середині матеріалу чи внизу сторінки.

Це всі клікабельні тексти (анкорні тексти) і посилання, за якими користувач може перейти на іншу сторінку цього ж ресурсу. Тобто, це посилання на власні внутрішні ресурси для надання користувачеві повнішої інформації.

Якісне внутрішнє перелінкування – запорука сильного SEO

Оптимізація внутрішніх посилань – це один із обов’язкових пунктів внутрішньої SEO оптимізації веб-сайту. Це важливий і великий обсяг роботи, який просто необхідно виконати, якщо Ви хочете потрапити на першу сторінку Гугл. Чому внутрішні посилання настільки важливі? Правильне перелінкування сторінок потрібне сайту з низки причин.

Яка користь внутрішніх посилань на сайті?

SEO консультант написав стратегію СЕО на папері

Надання посилань на сторінки сайту покращить досвід користувача під час його відвідування. А цей фактор безумовно сприятиме збільшенню кількості кліків і глибини перегляду. Він допоможе досягти підвищення конверсії, а відтак і зростання позицій у пошуку Гугл.

Якщо для відвідувачів і клієнтів Ваш сайт буде зручним, вони швидко і легко зможуть знайти те, що шукали. А відтак зможуть замовити товари або послуги, або ж знайти потрібні статті чи контакти.

Пошукові системи відстежують поведінку інтернет-користувачів. Чим більша глибина перегляду Вашого сайту, тим більшу довіру до Вас матимуть пошуковики, зокрема Гугл. А це покращить рейтинг Вашого веб-ресурсу.

Внутрішнє перелінкування формує структуру сайту та ієрархію сторінок. Саме тому вже є визначені правила побудови посилань усередині сайту. Ці правила перелінкування визначені таким чином, щоб допомагати роботам пошукових систем. Останні можуть самостійно визначити якість і зручність сайту, та збагнути, які сторінки найбільш релевантні для вашого контенту.

Перелінкування розподіляє вагу сторінок сайту

Скажімо, Ви написали 10 статей, які націлені на низькочастотні запити, які ви хочете просунути у Гугл. Якщо закупити посилання навіть на головну, але зробити правильне перелінкування всього сайту, то вага рівномірно розподілиться і на них. Таким чином, рейтинг ваших сторінок на низькочастотні запити також зросте.

Як правильно організувати внутрішнє перелінкування?

Існує кілька простих правил, дотримуючись яких, Ви легко зможете оптимізувати свої внутрішні посилання.

Не більше 1 посилання, яке веде на 1 сторінку

Це правило стосується текстового блоку. Розглянемо приклад інтернет-магазину жіночого одягу. Теоретично, і ключові фрази «жіночий одяг великих розмірів», і «жіночих одяг для пишних» могли бути посиланнями на одну і ту ж сторінку категорії товарів в інтернет-магазині. Утім, активним на одній сторінці робимо лише одне словосполучення. Якби для перелінкування використовувалися обидва на одній і тій же сторінці, це виглядало би дивно для користувача. І для роботів також. З однієї сторінки повинна йти лише одне посилання на будь-яку іншу сторінку.

Не використовувати циклічні посилання

Це означає, що сторінка не може посилатися сама на себе. Дуже частою помилкою в організації внутрішнього перелінкування буває, коли на головній сторінці активне посилання на неї при кліку на логотип. Пам’ятайте, якщо Ви перебуваєте на головній сторінці, посилання через логотип має бути неактивним.

Не більше 50 посилань на 1 сторінці

Це число не включає лінків меню сайту. Тож, якщо у Вас величезне меню і безліч підкатегорій, не переживайте. Роботи Гугл прекрасно розуміють, що це перелінкування є необхідним для користувача. У правилі не більше 50 йдеться про посилання всередині статей, банери на бічній колонці сторінок, візуальні блоки з посиланнями на популярні послуги або товари і т.д.

Якщо текстовий блок невеликий, тоді кількість посилань має бути значно меншою, аби візуально текст не відлякував користувача.

Текст посилання має містити ключові слова

Якщо Ви робите перелінкування зі сторінкою «Контакти», то сам текст цього посилання повинен звучати саме як «контакти». Якщо робите перелінкування зі сторінкою «Якісні товари», то і текст посилання має подавати користувачеві точну інформацію, куди він зараз перейде. Чудово, якщо посилання має таку ж назву, як і сама сторінка, куди воно веде. Якщо ж її повна назва занадто довга, залиште тільки 1-2 ключових слова.

blank

Правильне перелінкування головної сторінки

Окремий пункт оптимізації структури сайту – це перелінкування головної сторінки вашого сайту. Кожна сторінка сайту повинна посилатися на головну. А вона, в свою чергу, повинна посилатися лише на основні категорії, які мають другий рівень у дереві сайту.

Пам’ятаймо, що головна не повинна посилатися на саму себе (правило описане вище). Головна сторінка сайту має найбільшу вагу, тому з неї варто розміщувати посилання тільки на найбільш пріоритетні сторінки. Це можуть бути як підкатегорії, так і, наприклад, картки товарів / послуг, якщо ці сторінки справді приносять Вам великий трафік, конверсії чи дохід від продажів.

Отже, для ефективної СЕО оптимізації сайту, розробіть чітку структуру сайту, ієрархію сторінок, визначте ключові посадкові сторінки, та зв’яжіть їх логічно внутрішніми посиланнями. Вдале внутрішнє перелінкування – це один з ключів до успіху у просуванні сайту на першу сторінку Гугл.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору