Аудит сайту для виявлення недоліків

SEO-аудит - це відмінний спосіб з'ясувати, що заважає вашому сайту вийти на першу сторінку пошуку за важливими для вас ключовими фразами. Аналіз сайту виявить недоліки у пошуковій та технічній оптимізації, які слід усунути для успішного просування проекту.

Аудит юзабіліті сайту

Вивчення зручності та функціональності сайту. Аналіз досвіду користувача від пошуку у Гугл до замовлення на сайті. Аудит структури сайту відносно популярних пошукових запитів та пропозиції компанії.

Технічний аналіз сайту

Аналіз сайту на відповідність технічним вимогам пошукових систем. Вивчення налаштувань технічних файлів (Robots, Sitemap), структури URL. Аналіз швидкості завантаження сторінок.

Аналіз внутрішньої оптимізації

Аналіз внутрішніх чинників, які впливають на просування сайту: якість та релевантність мета-тегів, заголовків Н1. Аналіз HTML-структури сторінок, внутрішньої перелінковки.

Аналіз пошукового трафіку

Вивчення пошукових запитів, які приводять користувачів з пошуку Гугл на сайт. Аналіз ключових слів конкурентів та виявлення прогалин у контенті та слабких сторін веб-сайту

Семантичний аналіз контенту

Аналіз повноти семантичного ядра та якості контенту на сайті. Вивчення релевантності текстів та мета-тегів сторінок до популярних у вашій ніші ключових слів.

Аналіз зовнішньої оптимізації

Вивчення зовнішніх посилань сайту, сайтів-донорів, якості беклінків, аналіз анкорних текстів. Перевірка присутності у каталогах, згадок у соцмережах, цитування на нішевих блогах.

Замовити

Рекомендації для покращення пошукової оптимізації

Seo-аудит сайту - це аналітична робота, що має на меті виявлення технічних помилок, слабких сторін сайту, і надання рекомендації для їх виправлення. Після поглибленого аналізу ви отримаєте детальний звіт про стан вашого сайту, висновки щодо всіх факторів у пошуковій оптимізації, а також рекомендації виправлень для збільшення трафіку з органічного пошуку.

SEO-експерт

Зміцнити технічну оптимізацію

Рекомендації щодо технічних налаштувань та файлів, щоб забезпечити ефективну індексацію сторінок пошуковими системами. План для підвищення швидкості сайту.

Поліпшити внутрішню оптимізацію

Рекомендації щодо оптимізації мета-тегів, щоб вони були дружніми для пошукових систем і релевантні до пошукових запитів. Поради для вдосконалення HTML-структури.

Вдосконалити контент

Рекомендації щодо розширення семантичного ядра і покращення контенту. Виявлення ключових слів, які приводять користувачів з пошуку на сайт конкурентів, але відсутні у вас.

Розвинути зовнішню оптимізацію

Поради щодо покращення зовнішнього профілю сайту, видалення "спамних" донорів беклінків. План дій для збільшення числа зовнішніх посилань на сайт та підвищення авторитетності ресурсу.

Яким сайтам потрібен SEO-аудит?

Сайтам, які вже працюють над розкруткою в інтернеті, але ще не досягли бажаних позицій у результатах пошуку Гугл та цілей щодо трафіку з пошуку. Наші Seo експерти виявлять слабкі сторони вашого сайту порівняно з конкурентами у використанні ключових слів та створенні якісного контенту. Ми визначимо й відставання від конкурентів у масі зовнішніх посилань та розробимо план зовнішнього просуванння. Ми перевіримо також і внутрішню та технічну оптимізацію сайту.

Молодим сайтам, які запустились уже пів року чи рік тому, але досі мають труднощі з досягненням високих позицій у пошуку Гугл. Наша команда проведе поглиблений аналіз вашої ніші, сайтів конкурентів та бізнес-моделі. Мета - збудувати оптимальну стратегію для просування вашого сайту. Повний технічний аналіз визначить, чи була розробка сайту SEO-оптимізованою.

Сайтам, що тільки запускаються у розробку, або вже перебувають на стадії створення із наявною тестовою версією. Ми сфокусуємо аудит на пошуку недоліків у внутрішній та технічній оптимізації. Наші Seo експерти забезпечать, щоб ваш новий сайт відповідав усім вимогам Гугл з технічної сторони та мав Seo-оптимізовану HTML-структуру. Наші фахівці також проаналізують ключові слова у вашій сфері та створять якісне семантичне ядро. Разом із тим, ми запропонуємо стратегію просування сайту, адаптовану під потреби молодого ресурсу.

Для чого необхідно провести SEO-аудит сайту?

Мета професійного SEO-аудиту - виявлення сильних і слабких сторін веб-сайту в оптимізації до вимог пошукових систем. Аналіз також виявляє відставання від конкурентів у технічній, внутрішній на зовнішній оптимізації сайту.

Кінцева мета аудиту - рекомендації до конкретних дій та технічні завдання програмістам, веб-майстрам та копірайтерам для усунення недоліків і покращення оптимізації.

Всі параметри аналізу можна розбити на 4 категорії: Юзабіліті сайту (зручність користування); Технічна оптимізація; Контент і його семантична оптимізація; Зовнішня оптимізація та авторитетність сайту. Кожна із цих катерій містить перелік окремих Seo-факторів.

Чек-лист SEO-факторів для аудиту сайту

SEO-аудит сайту, на рівні зі створенням SEO-стратегії, є дуже важливою частиною у просуванні сайтів. Завдяки аудиту можна покращити результат і зменшити витрати на розкрутку сайту, а, відтак збільшити прибуток.

Seo-аудит - це аналіз сайту за низкою важливих факторів, які безпосередньо впливають на його позиції у результатах пошуку. Дослідження виявить всі недоліки сайту, над якими варто працювати і фактори, які потрібно покращувати для вдосконалення і просування сайту. Аудит покаже загублений потенціал сайту для вашого бізнесу.

Розглянемо детально, які параметри можуть негативно вплинути на просування сайту. Їх виправлення дозволить досягти кращих результатів з меншими витратами.

  • Дублі. Часто якісні на перший погляд сайти погано ранжуються якраз через наявність великої кількості дублів в індексі Гугл. Аналізуємо, які сторінки є в індексі та чи присутні технічні дублі.
  • Robots.txt. Хоча цей файл і не допоможе у просуванні сайту, але помилки у його правилах для пошукових роботів можуть бути критичними. Вивчаємо, чи правильно налаштований файл robots.txt.
  • Sitemap.xml. На великих ресурсах пошукові роботи дуже часто не можуть проіндексувати всі сторінки. У таких випадках необхідно обов'язково вказати їх пріоритетність для сканування та індексації. Аналізуємо коректність заповнення мапи сайту.
  • 301, 302 та 404 відповіді. Перевіряємо коректність коду відповіді сервера сторінок сайту. Усі неіснуючі адреси повинні віддавати 404 код відповіді сервера із оптимізованою 404-ю сторінкою сайту. У внутрішній перелінковці не повинно бути недійсних посилань - помилки 404. Також слід використовувати лише УРЛ-адреси із кодом відповіді 200, варто вникати 301 і 302 редиректів.
  • Валідність коду.Цей параметр може негативно вплинути на просування сайту, тому ми перевіряємо код сайту і рекомендуємо усунути виявлені проблеми. Для перевірки валідності коду сайту використовуємо інструмент Validator.w3.
  • Помилки в індексації та покритті. Google Search Console - це потужний інструмент, який створений для допомоги веб-майстрам і Seo-спеціалістам. Вивчаємо «помилки сканування» і «помилки покриття» у GSC, які виникають на сайті. Аналізуємо їх причину.
  • Юзабіліті сайту. Чудове юзабіліті не лише може збільшити конверсію, а й позитивно позначитися на позиціях у пошуку завдяки поліпшенню поведінки користувачів на сайті. Пошукові системи враховують поведінкові чинники, тож ці фактори впливають на позиції сайту. Вивчаємо поведінку користувачів на сайті, кількість кліків, кількість переглядів сторінок, глибину скролу, показники відмов та інші дані, які свідчать про зручність використання сайту.
  • Структура сайту. Вдало продумана структура - це запорука зручності, функціональності і потенціалу зростання сайту. Чим більше сторінок, які відповідають на різні запити ваших клієнтів, тим вищий потенціал сайту. Перевіряємо рівні вкладеності. Найважливіші сторінки повинні бути на відстані одного кліку від головної. Вивчаємо також структуру каталогу, оптимізацію сторінок фільтрів, перетин запитів, зокремах локальних та наявність відповідних сторінок.
  • Внутрішня перелінковка. Окрім меню, сторінки другого рівня вкладеності повинні бути доступними через посилання у контенті, у закликах до дії. Перелінковка категорій та суміжних товарів на великих порталах заслуговує особливої уваги. Для інтернет-магазинів і великих порталів перелінковка може збільшити трафік у багато разів.
  • Мета-теги. Це одні з найбільш важливих чинників для ранжування сайту у пошуку. Ми аналізуємо title і meta description всіх сторінок. Вивчаємо, чи вони відповідають вимогам Гугл та найкращим Seo-практикам щодо довжини, наявності ключових слів та відповідності до контенту на сторінці.
  • Аналіз семантичного ядра. Це – оцінка якості зібраних ключових слів, а також цілісність та тематичність семантичного ядра сайту. Оцінка правильності та зручності структури сайту відповідно до семантичного ядра.
  • Пошук ключових слів. Основні напрямки - підбір пошукових запитів, які семантично поєднані із ключовими словами, за якими ваш сайт ранжується; пошук дійсних пошукових запитів, які відповідають вашим товарам чи послугам, але не використовуються у контенті сайту; виявлення ключових слів конкурентів, які приносять їм трафік з органічного пошуку.
  • Посадкові сторінки. Оцінка правильності вибору посадкових сторінок та їх кількості відносно зібраних груп ключових слів. Комерційні ключові слова повинні вести на сторінки категорій або товарів.
  • Контент. Аналіз повноти і якості текстового контенту - дуже важливий. Якісний та корисний контент, написаний відповідно до фахово складеного семантичного ядра - запорука зростання позицій вашого сайту.
  • Унікальність тексту. Це критично важливо, оскільки неунікальні тексти можуть призвести до покарань з боку пошукових систем. Складаємо список сторінок з неунікальним або відсутнім контентом і пропонуємо створити план для копірайтингу.
  • Використання ключових слів. Головне правило копірайтингу: тексти повинні бути написані для людей, а не для пошукових систем. Google віддає перевагу сайтам для користувачів, утім ресурс не буде високо ранжуватися без використання ключових слів у тексті. Вивчаємо, чи ключові слова вжито, і чи це зроблено у природний спосіб.
  • Аналіз беклінків. Аналізуємо зовнішні посилання на сайт та їх донорів. Приділяємо особливу увагу якості сайтів-донорів - від спамних і підозрілих ресурсів варто відмовитися.
  • Аналіз анкор-списку. Google сильно бореться зі посилальним спамом. А найпростіший спосіб виявити неприродні посилання - це проаналізувати анкор-список ресурсу. Саме за неприродність анкорів постраждала велика кількість сайтів від алгоритму «Пінгвін».
  • Аналіз приросту посилальної маси. Дуже важливо, щоб відбувався плавний приріст посилальної маси. Якщо присутні вибухи приросту зовнішніх посилань, виникне загроза санкцій від пошукових систем. Ми перевіряємо, чи не було у вас небезпечних випадків із раптовим та великим зростанням кількості беклінків.

Seo-аудит - лише початок процесу

Добре проведений аудит допоможе вам зробити ваш сайт більш дружнім для пошукових систем. Шлях до побудови широкої присутності в інтернеті починається саме з покращення сайту. Оптимізації до вимог пошукових систем - перший крок на шляху до якісного покращення ресурсу. Реорганізація вашого сайту повинна початися з Seo-аудиту.

Наш аудит містить список рекомендацій для власника сайту, а також технічних завдань для програміста та копірайтера. Запровадження змін допоможе сайту отримувати більше трафіку, покращити позиції у пошукових системах за цільовими ключовими запитами, а відтак - збільшити прибуток бізнесу.

Є величезна кількість факторів, що впливають на ранжування сайту в органічних результатах пошуку. Сео-аудит допоможе вам краще зрозуміти ті чинники, які ви можете покращити. Визначення сторінок та розділів сайту, які потребують поліпшення, у поєднанні із глибоким дослідженням ключових слів є засадничим принципом успішної стратегії seo-просування. Утім, це не одноразові заходи, оскільки SEO потрібно займатися постійно.

Читати більше