SEO-експерти Гугл відповіли на питання про швидкість сайту

Смартфон та ілюстрація швидкості сайту

У спеціальному випуску #AskGoogleWebmasters SEO експерти Google Джон Мюллер і Мартін Сплітт разом відповіли на питання інтернет-маркетологів про швидкість сайту.

Питання і відповіді Гугл про швидкість сайту

Ідеальна швидкість завантаження сторінки

«Якою має бути ідеальна швидкість сторінки з будь-яким контентом для кращого ранжування у результатах пошуку?»

Коли Google вимірює швидкість сторінки з метою її ранжування у пошуку, то він зазвичай розділяє сторінки на дві категорії: «справді хороші» і «досить погані». При цьому, за словами Сплітта, великої межі між цими двома категоріями немає.

Іншими словами, «ідеальної» швидкості сторінки не існує. Важливо переконатися, що сторінки вашого сайтут достатньо швидкі, щоб потрапити у категорію «справді хороші». Проте точних цифр Гугл не назвав. Фахівці лиш уточнили, що варто аналізувати цей параметр з точки зору користувача – як він може оцінити швидкість завантаження сторінки.

Важливість Google PageSpeed ​​Insights

«Цікаво, що якщо швидкість завантаження сайту на мобільних пристроях оцінюється як хороша інструментом Test My Site, а показники звіту GTmetrix також високі, то наскільки важливий високий показник Google PageSpeed ​​Insights для SEO?».

Мюллер рекомендує використовувати кожен з цих інструментів і аналізувати їхні дані, щоб визначити всі можливості для підвищення швидкості сайту.

Сплітт відповів на це питання з точки зору надання інформації щодо швидкості завантаження третій стороні. Наприклад, якщо SEO-експерт передає їхньому розробнику, щоб він працював над тим, щоб покращити швидкість сайту.

Кожен інструмент, згаданий у питанні, вимірює дещо різні параметри і по-різному генерує результати. Тому Спліт пропонує звернути на це увагу і використовувати той інструмент, що є найбільш релевантним для конкретного веб-ресурсу.

Аналіз швидкості сайту у Chrome DevTools

«Коли я тестую практично порожню сторінку в #devtools Audits (v5.1.0), то зазвичай це дає мінімальні результати з 0,8 мс, але іноді це дає гірші результати по TTI ( час завантаження для повної взаємодії), FCI (час закінчення роботи ЦП) і FID. Та ж сторінка, той же код. Чому? ».

Сплітт відповів, що ці вимірювання швидкості сайту не завжди точні і між ними завжди є певні розбіжності. Навіть коливання у діапазоні між 0,8 мс і 20 мс не вважають незвичайними. Експерт каже, що для відтворення одного кадру потрібно близько 20 мс.

Тому у Гугл рекомендують не зациклюватися на цифрах, поки не буде помічено щось дуже незвичайне. Наприклад, якщо ці показники будуть у діапазоні від 20 мс до 1 хв, то тоді можна починати хвилюватися.

Найкращі показники швидкості сайту для аналізу

«Який показник (або показники) варто аналізувати передовсім для оцінки швидкості сторінки? Чому ми повинні (або не повинні) фокусуватися на таких метриках як FCP (Перший видимий контент) / FMP (Час завантаження достатньої частини контенту), а не на загальному результаті PageSpeed ​​Insights? »

Якщо коротко, то універсальної відповіді тут немає – кажуть у Гугл.

Важливість цих метрик змінюється залежно від того, що користувачі роблять на сайті. Якщо вони приходять на сайт тільки для того, щоб читати контент і ні з чим не взаємодіяти, тоді FMP і FCP будуть важливішими показниками для аналізу.

З іншого боку, якщо це інтерактивний веб-додаток, де користувачі відразу після переходу на сайт починають з ним взаємодіяти, то найкращим вибором для вимірювання швидкості сайту будуть метрики TTI і FCI.

Релевантна метрика аналізу швидкості сайту залежить від його типу

Сплітт і Мюллер обидва погодилися з тим, що швидкість сайту – це складніший параметр, який неможливо відобразити за допомогою однієї метрики. Тому СЕО-експерти Гугл рекомендують розглядати результати за різними параметрами. А відтак, шукати можливі шляхи для покращення швидкості сайту відповідно до того, що найважливіше для цільової аудиторії.

1 думки про “SEO-експерти Гугл відповіли на питання про швидкість сайту”

  1. Сповіщення: Ꙭ Читать SEO-эксперты Google ответили на вопросы маркетологов о скорости сайта | ➤ Украина новости

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори