Особливості просування медичних сайтів

З технічної точки зору просування медичних сайтів нічим не відрізняється від розкрутки будівельних компаній чи сайтів послуг. Під час роботи над медичними проєктами маркетологи стикаються з такими самими викликами, як під час спроб залучати та конвертувати трафік у будь-якій іншій галузі.

Однак сфера охорони здоров’я виокремлюється і вимагає спеціального підходу, оскільки слід досягати комерційного результату без шкоди для здоров’я споживачів, а також відповідати додатковим вимогам пошукових систем. 

Вимоги до ресурсів YMYL-тематики

Пошукові системи висувають підвищені вимоги до ресурсів медичної тематики. Тому забезпечувати відповідність сайту клініки або медичного порталу технічним вимогам пошукових систем потрібно більш ретельно. 

Відповідно до інструкції Google, медицина та деякі наближені напрямки належать до YMYL – Your Money Your Life (ваші гроші, ваше життя). 

Такі сайти часто перевіряються асесорами – спеціальними експертами, які працюють згідно з єдиним посібником оцінки якості сайтів

«Головна проблема неправдивості інформації на медичних сайтах – це нездатність читачів, маркетологів і навіть деяких медиків одразу її розпізнати».

Алгоритм E-E-A-T

Пошуковий алгоритм Google E-E-A-T означає Досвід – Експертиза –  Авторитетність – Довіра. Врахування цих показників допомагає пошуковим системам визначити відповідність контенту та гарантувати, що сайт надає точну та надійну інформацію. Що це означає?

 • Досвід – контент має спиратися на персональний практичний досвід, містити реальні приклади та рекомендації від автора. 
 • Експертиза – на сайті має бути підтверджена експертність та кваліфікація автора, зокрема, фах, сертифікати, досвід, посилання на наукові дослідження, експертні ресурси тощо. 
 • Авторитет – репутація автора, активність у професійному середовищі, присутність у соціальних мережах.
 • Довіра – саме наявність досвіду, експертності та авторитету допомагає отримати довіру пошукових систем.

«Перевірені факти та інформація – головна вимога при створенні медичних текстів».

Поради щодо оптимізації медичних сайтів 

Які відомості обов’язково потрібно розмістити на сайті:

Медична клініка 

 • Повна назва організації, дані про підрозділи та філії.
 • Види медичних послуг, що надаються з посиланням на фахівців.
 • Детальна інформація про лікарів: ПІБ, посада, освіта, сертифікати, нагороди та досягнення.
 • Функціонал відгуків на сторінках, що підтверджують репутацію та експертність фахівця. Позитивні відгуки допомагають користувачам визначитися з лікарем, а пошуковим системам переконатися в експертності фахівця.
 • Сертифікати, ліцензії та інші документи, що підтверджують право займатися медичною діяльністю. 
 • Блог на медичному сайті є важливою інформаційною складовою ресурсу, що значно покращує результати оптимізації.

Аптека, медтехніка

Має бути інформація про комерційну діяльність: інструкції та сертифікати на товар, варіанти оплати, пошук ліків, доставка. Ці сторінки суттєво збільшують трафік.

Інформаційні ресурси

Для цих ресурсів важливі усі вимоги, характерні для сайту послуг. Але при створенні контенту важливо донести до читача інформацію не у спотвореному або занадто спрощеному вигляді.

Висновки 

Узагальнюючи усі вимоги Google, варто врахувати певні рекомендації:

 • Уникати неправдивих або таких, що вводять в оману, заяв.
 • Залучати фахівців з медичної сфери до написання статей і текстів послуг для сайту.
 • Використовувати відповідні ключові слова і фрази, щоб поліпшити рейтинг видачі сайту у пошуковику.
 • Надавати правдиву інформацію про медичну клініку та фахівців.
 • Збільшувати кількість згадок клініки.
 • Адаптувати сайт для мобільних пристроїв.

Важливо приділити увагу не тільки якості контенту, а і його оформленню. Структуруйте статті, виділяйте основні думки, використовуйте марковані та нумеровані списки, таблиці, навігацію. 

Розмістить якісні фотографії інтер’єру клініки та персоналу, реєстратури з привітними адміністраторами, кабінетів лікарів з обладнанням, дитячого куточка. Це позитивно діє на емоції людей і зменшить їхні страхи. А висока якість контенту допоможе сайту зайняти ТОП-позиції на ринку медичних послуг.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору