8 головних помилок веб-дизайну, яких слід уникати

У веб-дизайні існує безліч факторів, елементів і рішень, які можуть негативно вплинути на досвід взаємодії користувача з інтерфейсом: утруднити навігацію, отримання зворотного зв’язку та знизити довіру.

Якщо ви не хочете відштовхнути свою цільову аудиторію, читайте цю статтю, враховуйте помилки інших та поради про те, як їх уникнути.

Обтяжена інфографіка

Не маючи базових знань, ви ризикуєте зробити одну з найпоширеніших помилок у дизайні сайтів. Ось помилки, пов’язані з текстом:  

 • Великі текстові блоки, маленькі або нерівномірні відступи між ними.
 • Безліч шрифтів або стилів.
 • Відсутність ієрархії за змістом – між заголовками і підзаголовками і текстом.
 • Довгі заголовки.
 • Фото на тлі тексту.
 • Занадто багато інформації у вузьких колонках. 
 • Додавання зайвих елементів без будь-якої мети – поп-апи, відео в автоматичному режимі.

Погано продумана навігація

Уникайте надмірно захаращеного дизайну, який дратує споживачів нав’язливою спливаючою рекламою, відео, що автоматично відтворюються, і захаращеною панеллю навігації. Це робить дизайн занадто масивним і знижує цінність пропозиції.

 • Немає меню або воно приховане. 
 • Дивна логіка розміщення блоків.  
 • Меню містить зайві пропозиції.  

Порушена ієрархія

Якщо веб-дизайнер не обізнаний з основами маркетингу і не вміє продумувати шлях клієнта, часто порушується ієрархія ресурсу. Чітке та логічне розставляння акцентів – про що саме сайт, значно важливіше, ніж візуальна привабливість сторінки. Користувач зможе інтуїтивно знайти те, що йому потрібно. 

Стильно, яскраво, але незрозуміло та недоречно

Через занадто багато елементів, зображень, користувач ймовірно буде розгубленим. Усі об’єкти на екрані нібито важливі, але серед них відсутній головний. Це погано, бо людина не знає, на що саме дивитися, що їй хочуть донести цим дизайном.

Складні форми реєстрації 

Інколи здається, що чим більше інформації запитати одразу, тим краще можна перетворити користувачів на постійних і лояльних клієнтів. Але це так не працює. Коли людина бачить, що на заповнення форми потрібно понад 10 хвилин, вона просто йде до конкурента, де на це піде до 2 хвилин.

Неправильне використання заклику до дії

Відвідувачі часто стають клієнтами через цю кнопку. Ви втрачаєте потенційних споживачів, клієнтів і ділові зв’язки, якщо у вас немає кнопки заклику до дії. 

Проте, недостатньо розмістити кнопку на вашому сайті й очікувати, що вона працюватиме. Заклик має бути добре видним, чітким, привабливим і надійним. Заклик-спам, безсумнівно, відлякує відвідувачів, і вони можуть навіть пропустити цю кнопку.

Підбір кольорів

Розуміння того, як кольори впливають на вашу ЦА надає можливість підвищити конверсію сайту та довіру користувачів. Уникайте:

 • Максимально чорного – це неприродно, спокійніше сприймається темно-сірий відтінок.
 • Поєднання зеленого та червоного – це суперечність. У підсвідомості зелений – це «так», а червоний – «ні».
 • Неонових та надто яскравих відтінків – це може викликати досить негативні емоції та несприйняття.

Відсутність адаптації під мобільні пристрої

На неадаптованому сайті втрачається частина інформації або показується у спотвореному вигляді. Крім того, при розробці адаптованої сторінки виникають наступні помилки: спрощений дизайн, непотрібні важкі фреймворки, не оптимізована інфографіка, занадто довгі нечитабельні файли.

Почніть проєктувати прямо зараз

Щоб бути більш конкретним, грамотною відправною точкою для створення веб-сайту є олівець і папір. Варто скласти список цілей, а потім створити набір сторінок, спрямованих на досягнення цих цілей. У результаті ви зможете виявити й усунути будь-які явні надмірності у своєму проєкті.

Отже, насправді завдання дизайнера полягає тільки в одному – на основі професійних досліджень структурувати та надати інформації зручного вигляду – для сприйняття, використання та запам’ятовування.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору