Чому варто оновити сайт, якщо плануєте інвестувати у SEO та розкрутку?

Експерт з інтернет маркетингу вивчає дані

Стратегія СЕО-просування сайту та онлайн-маркетингу загалом ґрунтується на брендовому сайті. Він повинен бути сучасним, технічно оптимізованим та зручним для користувачів. А ще ваш сайт має добре шукатися у Гугл та інших пошукових системах.

Чому сучасний оптимізований сайт – основа для розкрутки?

Ефективний сайт – основа онлайн-комунікації та інтернет-маркетингу. Він стане дієвим інструментом у забезпеченні продаж та залученні нових клієнтів.

Якщо у вас старенький сайт, який не адаптований під мобільні пристрої, не надає користувачам зручну навігацію, то маркетингові заходи будуть зведені нанівець. Чому? Тому що користувач, перейшовши на ваш сайт з соцмереж, рекламних кампаній чи спонсорованих посилань, не зможе зорієнтуватися, розчарується у візуальній презентації та не перетвориться у клієнта.

Основні недоліки старих сайтів:

 • Застарілий дизайн – формує далеко не найкращий імідж компанії
 • Недружній для користувача інтерфейс – складно орієнтуватися і замовляти послуги чи товари
 • Не адаптований під мобільні пристрої сайт – відсутність адаптації до смартфонів критично збільшує відсоток користувачів, які відразу “утікають” з сайту
 • Відсутність технічної оптимізації сайту, повільне завантаження сторінок
 • Платформа застаріла і не підтримується – сайт неможливо вдосконалити чи переробити

Саме тому важливо мати сучасний брендовий сайт. Якщо ваш нинішній сайт є застарілим, варто замислитися над розробкою нового ресурсу. Передовсім слід провести СЕО-аудит, аби визначити, чи ваш нинішній сайт надається під цілі просування та залучення клієнтів через інтернет і онлайн-маркетинг.

Який сайт потрібно розробити, щоб його вдало просувати?

Відповідь на складне питання коротка – такий, який клієнти легко знайдуть в Гугл і на якому будуть легко орієнтуватися, зручний у користуванні.

Тобто, клієнт задав у пошук “СЕО оптимізація сайту Львів” чи “як вийти на першу сторінку Гугл” і знайшов вас на першій сторінці. При цьому СЕО-заголовок та опис сторінки повинні заохочувати користувачів клацнути на ваше посилання і перейти на сайт з пошуку у Гугл.

Чим краще продумана архітектура сайту і чим зручніше продумано UX-дизайн для зручної навігації з чіткими закликами до дій, тим вищий відсоток конверсій. Тобто відвідувачі стають замовниками і клієнтами. Користувачу має бути дуже легко знайти ті товари чи послуги, які він шукає, та зрозуміло, як це у вас замовити.

blank

Що потрібно для того, щоб розробити СЕО-оптимізований сайт?

Якісна і безпечна платформа, чистий код і технічна оптимізація

Часто час завантаження веб-сайту значно збільшується через надмірний код ненадійних платформ чи неякісних шаблонів. Невдало розроблений сайт і невміло написаний код може погіршити час завантаження і тим самим завдати шкоди позиціям і розкрутці сайту. Код повинен відповідати стандартам W3C. Код є фундаментом сайту. Обрана для розробки платформа має бути дружньою до СЕО – розкрутки у пошукових системах. Це передусім присутність усіх необхідних мета-тег та дружньої для пошукових систем HTML-структури.

Адаптивний дизайн сайту

Брендовий сайт повинен адаптуватися до всіх браузерів, пристроїв, всіх розмірів і типів екрану: комп’ютерів, планшетів і смартфонів. Сайт повинен ідеально відображатися на смартфоні, бути дружнім до мобільних. Тобто відвідувачам і клієнтам має бути зручно користуватися сайтом на смартфоні.

Якісний контент з вдало підібраними ключовими словами

Для того, щоб добре позиціонуватися у Google, займати високі позиції, сайт повинен вміщати багато цікавого та корисного для відвідувачів тематичного контенту. Для всіх товарів і категорій необхідно створення унікального контенту написання описових статей, в яких розповідається про товари чи послуги та зустрічаються ключові фрази – пошукові запити.

SEO оптимізація сайту

Контент і всі сторінки веб-сайту потрібно оптимізувати під SEO. Оптимізація і розкрутка дозволять генерувати більше трафіку та збільшити кількість користувачів сайту. Для цього слід правильно налаштувати технічні файли, карту сайту, а також всі необхідні для SEO-просування мета-теги.

Мета-теги

Мета-теги сторінок – дуже важливі у просуванні сайту. Теги заголовка і мета-опису повинні бути заповненні якісно і відповідно до стандартів і вимог пошукових систем. Мета-теги повинні вміщати ключові фрази, за якими ваша компанія прагне вийти у топ у пошуку в Гугл.

Мета заголовки та описи невидимі для відвідувача на самому сайті, але їх зчитує пошукова система. Вони є необхідними для відображення сторінки у результатах пошуку. Саме на сторінці результатів пошуку в Гугл користувачі можуть побачити заголовки і описи ваших сторінок. Тобто саме у тому місці, де вони вирішують, чи клацнути і перейти далі на ваш сайт. Отже, необхідно написати мета-теги якісно, дотримуватися норм кількості символів.

blank

Що передбачає розробка нового брендового сайту

 • створення ефектної візуальної ідентичності, веб-дизайну, який буде переконливим для користувачів
 • розробка ефективного UX дизайну сайту з чіткою, зрозумілою структурою, який буде простим і зрозумілим для відвідувачів
 • технічна оптимізація, забезпечення швидкого завантаження сторінок
 • пошук та аналіз ключових слів, формування семантичного ядра запитів у пошукових системах. Розробка стратегії ключових слів
 • SEO оптимізація під просування у пошуку Гугл, націленість контент-маркетингу на потрібні запити у пошуку
 • написання якісного контенту про товари та категорії

Розробка стратегії інтернет-маркетингу під брендовий сайт

Створення посадкових сторінок

Для того, щоб максимально точно відповідати запитам користувачів, слід розробити посадкові сторінки. Це веб сторінки вашого сайту, які створюються під конкретні цілі. Наприклад, презентувати одну конкретну послугу чи товар. Така сторінка максимально точно відповідати запитам користувачів.

Краще розробити оптимізовану сторінку, яка повноцінно презентує товар, ніж відправляти користувача в онлайн-магазин з величезним переліком товарів та десятками сторінок, на які треба переходити з основної. Посадкова сторінка повинна вміщати чіткі заклики до дій та бути гідом до замовлень на сайті.

Налаштування реклами в Гугл

Реклама у пошуку Гугл на точні ключові запити дозволить позиціонуватися за вашими ключовими словами вже з першого дня розкрутки. І тут теж важливі посадкові сторінки, щоб користувача, який шукає конкретну послугу, не відправляти на головну сторінку чи довгий перелік послуг, де він буде змушений здійснити ще 3-4 кліки, перш ніж замовити. І знову ж таки важливо мати сучасний брендовий сайт, а не старий і не оновлений, щоб відвідувач, перейшовши на нього з реклами в Гугл, не жахнувся і не накивав п’ятами.

Вартість реклами в Гугл залежить від ніші та рівня конкуренції за вашими цільовими ключовими словами. У будь-якому разі рекламу в Гугл слід налаштувати та оптимізувати так, щоб бюджет не витрачався дарма. Це вимагає налаштувань за точними пошуковими запитами, за регіоном, аудиторією, тощо. Бюджет можна регулювати на рівні дня чи місяця, а рекламні кампанії в Гугл можна призупиняти у будь-яку мить.

Розкрутка і просування сайту

Просування сайту під ключові запити у Гугл вимагати часу та вкладень. Безумовно, ваша ціль – бути на першій сторінці результатів пошуку без реклами, а в природних результатах. Щоб не платити постійно за кожен клік переходу на ваш сайт.

СЕО просування – тривалий процес, але такий, що даватиме результати протягом років після того, як сайт вийде на першу сторінку Гугл і там залишатиметься. Чому потрібен час? Тому що у топ виходять сайти, які мають високий авторитет. І коли ви починаєте розкрутку вашого сайту, у топ і на першій сторінці пошуку вже є цілий список конкурентів. Деякі з них – дуже авторитетні. А зрівнятись з ними за авторитетністю та рейтингом дуже швидко – справа непроста. Це наче районній команді з футболу відразу вийти у єврокубки.

Як підвищити авторитетність і рейтинг сайту в Гугл? В інструкціях для веб-мастерів самого Гугл все роз’яснено доволі чітко і просто. Потрібно продукувати контент, який подобається користувачам, сторінки і статті, на яких залишаються довго. Сайт, на який користувачі повертаються знову і знову. Тематичні статті, які інші сайти перепублікують з посиланням на вас інші ресурси.

Моніторинг просування сайту

Щоб ефективно вести просування сайту, необхідно відстежувати її хід та коригувати стратегію відповідно до результатів. Підсумки рекламних кампаній у Гугл та показники сайту у результатах пошуку відстежуються в інструментах аналітики – Google Analytics, Search Console та Google Ads. Там ви отримаєте всеосяжну інформацію, яка дозволить зрозуміти, що вам вдалося, які заходи були успішні, а що пішло не так. Ви зможете визначити найефективніші ключові слова та ті, де вам бракує зовсім трохи, щоб вийти у топ Гугл. Саме на них вам слід зосередиться, щоб досягти успіху швидше.

Стратегія, моніторинг та постійна розкрутка сайту – ключ до успіху, якщо ви прагнете бути на першій сторінці Гугл, коли користувачі шукають товари чи послуги, які ви пропонуєте. Рівень конкуренції у пошуку зростає з кожним місяцем. Щоб не вести кампанію наосліп, вдало побудуйте стратегію. Якщо для цього немає достатньо внутрішніх ресурсів, вам знадобиться фаховий СЕО консультант. Якщо вам потрібно більше інформації чи допомога у розкрутці вашого проекту – пишіть нам через контактну форму на сайті.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору