Чому UX дизайн і юзабіліті сайту важливі для SEO?

Ілюстрація розробки стратегії сайту і дизайну

Чому важливо дбати про зручність інтерфейсів

Що таке юзабіліті? Чим фахівець з UX дизайну може допомогти бізнесу? Як впливає юзабіліті на SEO просування сайту? Які є методи покращення інтерфейсу? Розповідаємо у статті.

Юзабіліті для просування сайту

Користувач повинен легко знаходити потрібну інформацію, не плутатися у функціоналі й структурі, при цьому отримувати естетичне задоволення від взаємодії з сайтом. Простоту й комфорт роботи з сайтом визначає юзабіліті – поєднання UX і UI дизайну сайту.

 • UX – досвід користувача (User Experience), відчуття від взаємодії з інтерфейсом: наскільки легко виконати дію для досягнення певної мети.
 • UI – інтерфейс користувача (User Interface), визначає зовнішній вигляд: кольори дизайну, зручність, читабельність тексту, візуальні елементи.

Чим вищий рівень юзабіліті сайту, тим він зручніший для відвідувачів, що позначається на СЕО просуванні сайту.

Ілюстрація розробки стратегії сайту і дизайну

Основні параметри юзабіліті

Необхідно подивитися на сайт цілком і зрозуміти, наскільки юікс дизайн відповідає вимогам. Адже юзабіліті сайту безпосередньо впливає на покращення показників аналітики, час перебування на сторінках, кількість результативних кліків. Одна з якісних оцінок просування сайту – аналіз основних параметрів юзабіліті, а саме:

 • Як швидко користувач виконає потрібну дію: замовить товар, прочитає статтю або отримає консультацію.
 • Чи просто користувачеві орієнтуватися, чи не заважає йому веб-дизайн сайту, реклама, спливаючі вікна.
 • Чи допоможе досвід користувача швидко зорієнтуватися на сайті при наступному відвідуванні.
 • Наскільки користувач задоволений зовнішнім виглядом та інформацією. Враховуються веб-дизайн, зміст, навігація.
 • Кількість помилок і неправильних дій користувача при навігації по сайту.  

Веб-дизайнери прагнуть знизити вартість взаємодії настільки, наскільки це можливо:

 • Скорочують кількість кліків для досягнення мети.
 • Збільшують швидкість завантаження сторінки.
 • Прибирають відволікаючі фактори.
 • Роблять кроки до мети якомога простішими.

Для сайтів і веб-додатків вартість взаємодії зручно оцінювати саме в кількості кліків і часу, що витрачає користувач на вирішення завдань. Конверсія – також хороша міра вартості взаємодії. Легко виміряти кількість користувачів, які купили товар або зареєструвалися на сайті.

Веб дизайнер розробляє макет сайту

Чому корисно замислюватися про юзабіліті при розробці сайту

В залежності від специфіки бізнесу, поліпшення інтерфейсу й турбота про користувачів дає результат, який позитивно впливає на просування сайту:

 • Збільшує конверсію користувачів.
 • Збільшує лояльність і повернення клієнтів.
 • Покращує результат роботи співробітників і скорочує витрати на їх навчання.
 • Збільшує продажі й відкриває нові продуктові ніші.

Зручність користування сайтом та чіткі заклики до дії впливають на важливі параметри аналітики. Саме завдяки зручному інтерфейсу та зрозумілому шляху до мети користувачі залишаються на сайті довше та відвідують більше сторінок. Отже, показники відмов знижуються, а глибина перегляду та кількість кліків – зростають. Це сприятиме підвищення рейтингу сайту в Гугл.

Інший важливий чинник юзабіліті сайту – швидкість завантаження сторінки. Вже давніше Гугл заявив, що швидкість сайту – це фактор для ранжування у видачі результатів пошуку. На переконання стратегів пошукової системи, час завантаження сторінки суттєво впливає на досвід користувача. Саме тому швидкість і UX дизайн – важливі для SEO оптимізації сайту.

Найкраще про оптимізацію швидкості завантаження сторінки та досвід користувача подбати на етапі розробки сайту. Адже значно легше та дешевше грамотно передбачити всі нюанси заздалегідь, під час планування веб-дизайну, аніж переробляти та технічно оптимізувати вже сформований ресурс. Тим паче, що часто виконати це просто неможливо.

blank

Як зробити сайт зручним

Якщо говорити про юзабіліті простими словами, варто мати на увазі, що це й набір методів онлайн-маркетингу для покращення та СЕО просування сайту. Якщо вас цікавить розробка сайту або зручність вже існуючого, залиште нам заявку.  

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору