Чому ціна SEO-оптимізації та просування сайту – висока?

Інтернет маркетолог і SEO експерт вивчає аналітику сайту

Просування сайту в пошуку Гугл та інших пошукових системах – основний механізм довгострокової та ефективної розкрутки веб-проекту в Інтернеті. Однак побутує думка, що SEO оптимізація сайту та його просування – це дорогі послуги. Це стримує власників онлайн-проектів від того, щоб замовити оптимізацію сайту. Чи висока ціна на SEO – міф чи реальність – розповімо у цій статті.

Ціна SEO-просування залежить від низки факторів

Насправді визначити точну вартість послуг без попереднього SEO аудиту сайту неможливо. При розрахунку ціни на розкрутку сайту потрібно врахувати певні фактори:

 • Конкуренція у тематичній бізнес-ніші. Значно простіше швидко та успішно провести просування сайту, в галузі товарів чи послуг, яка не містить не передбачає великої кількості конкурентів. Чи принаймні, у регіоні вашої діяльності.
 • Грамотний підбір семантичного ядра – низькочастотні запити просунути в ТОП набагато простіше й дешевше. Тому просування сайту варто зосередити саме на таких ключових словах.
 • Цілі просування – в залежності від того, на які канали генерації потенційних клієнтів замовник робить основну ставку та яких позицій за цільовими запитами прагне досягти, ціни на просування сайту можуть суттєво різнитися.
 • Технічний стан – недосвідченість у СЕО чи низька кваліфікація веб-розробника може стати причиною браку підвищення позицій сайту у пошукових системах. Технічні помилки про розробці сайту доведеться виправляти досвідченому у СЕО програмісту.
 • Вік та історія домену – ціна на СЕО оптимізацію та просування молодих доменів вища, що пов’язано з довірою пошукових роботів до старих доменів. А також з тим, що старі домени мають певний лінк-профіль (беклінки з інших ресурсів) та вищий авторитет порівняно з доменом, що стартує з нуля.
 • Наявність унікального контенту сприяє довгостроковій розкрутці сайту й виведенню на високі позиції в пошукових системах. Отже, робота копірайтера передбачає виключно унікальний опис послуг чи товарів, категорій, загальних сторінок. І неодмінно з використанням вміло підібраних ключових запитів.

Основні ризики неправильного SEO-просування

Звернувшись до недостатньо кваліфікованого фахівця у галузі СЕО, клієнт, як мінімум, ризикує зіткнутися з неефективними діями оптимізатора й втратою бюджету – ціна розкрутки сайту може не виправдати очікування.

Ілюстрація: СЕО експерт і дані аналітики сайту

Типові помилки у SEO оптимізації

 • неякісний SEO аудит
 • необдумана та нефахова стратегія
 • хибний підбір ключових запитів при складанні семантичного ядра
 • використання неунікального чи неякісного контенту
 • ризикована та непрофесійна побудова зворотних посилань на сайт.

Рано чи пізно такі хибні кроки у підході до SEO-оптимізації сайту можуть призвести до застосування обмежувальних санкцій з боку пошукових ресурсів. Вийти з-під фільтрів буде непросто. Тому СЕО-оптимізацію слід реалізувати фахово та лише після ретельного визначення стратегії онлайн-маркентингу.

Чому ж ціна на SEO велика?

Як Ви, мабуть, пересвідчились з описаного вище, СЕО-оптимізація сайту та просування у Гугл передбачає залучення знань, вмінь та роботи цілої команди фахівців своєї справи. Це SEO-експерт для проведення фахового аудиту та аналізу сайту, дизайнер UX, який знайде, як покращити юзабіліті ресурсу, програміст, який забезпечить технічну оптимізацію, а також копірайтер, який творитиме неповторні та цікаві статті, описи товарів і послуг, а також й захопливі блоги.

Крім того, ці заходи слід вміло планувати, реалізовувати та координувати. Для цього потрібен досвідчений менеджер веб-проектів, або ж SEO-експерт, який володіє цими навичками. Час, знання та робота цих спеціалістів у СЕО має свою ціну. Оскільки оптимізація сайту триває не один день, й не один тиждень, а статтей та блогів для цього необхідно написати не один десяток, то й вартість відповідна.

Не варто також забувати необхідність передбачити бюджет на промо-кампанії Вашого веб-сайту у соцмережах, на платформах новин, у гостьових статтях на тематичних сайтах, а також у рекламі Гугл.

SEO консультант написав стратегію СЕО на папері

Чому ціна СЕО просування залежить від конкуренції у ніші?

Як ми уже згадали вище, вартість заходів із просування сайту в Гугл та інших пошукових системах залежить від рівня конкуренції у Вашій бізнес-ніші. Мабуть, Вам цікаво чому?

Річ у тому, що Ваші конкуренти, які вже знаходяться на першій або другій сторінці результатів пошуку у Гугл уже давно оптимізували сайт та інвестували у його просування. В їхніх сайтів уже висока авторитетність домену, впізнаваність бренду, згадуваність на інших ресурсах, а відтак і потужний профіль зворотних посилань.

Крім того, сам факт перебування на перших сторінках Гугл уже зараз гарантує цим сайтам чималий трафік та постійних користувачів і клієнтів. А це – теж вагомий фактор для SEO. Отже, аби надолужити згаяне та наздогнати їх, знадобиться чимало часу, зусиль та інвестицій.

Якщо потужних конкурентів багато, скажімо більше 20, то вийти й на другу сторінку пошуку Гугл буде нелегко. Принаймні, зробити це швидко. Саме у цьому випадку ми й говоримо про складну для SEO-просування нішу.

Спланувати бюджет на SEO

Загальний бюджет на оптимізацію сайту під пошук у Гугл та просування може різнитися. Це залежить від обсягу веб-ресурсу, кількості запитів, які просуваються, складності ніші та технічного стану сайту на початку роботи із SEO.

Саме тому важливо правильно розробити стратегію онлайн-маркетингу та SEO-просування і визначити бюджет, який відповідатиме водночас і можливостям Вашого бізнесу, і його цілям. Аби передбачити всі можливі перепони та сценарії, а також фахово визначити найефективніші ключові запити, слід залучити SEO-консультанта з досвідом. Це заощадить Вам час та кошти.

Адже чим швидше сайт вийде на першу сторінку Гугл, тим швидше інвестиція у СЕО себе окупить. І чим фаховіше буде спланована кампанія з онлайн-маркетингу та SEO, тим ефективніше буде розподілено фінансовий вклад у розкрутку та оптимізовано тривалість просування сайту.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору