SEO аудит сайтів 30 топ-компаній з інтернет-маркетингу

Інтернет маркетолог вивчає аналітику

Усі агентства з інтернет-маркетингу твердять, що можуть вивести сайт свого клієнта на першу сторінку пошуку Гугл за його ключовими словами. Але що заважає їм досягти того ж для своїх власних сайтів?

SEO-аудит сайтів провідних маркетингових агентств

Британське агентство Reboot провело цікавий SEO-аудит сайтів провідних маркетингових агентств. Мета – визначити рівень оптимізації їхніх сайтів. Як експерти у галузі маркетингу та SEO втілюють на своїх проектах те, що пропонують зробити на сайтах клієнтів? Чи дотримуються вони найкращих практик SEO і вимог Гугл щодо оптимізації сайту?

Методологія дослідження оптимізації сайтів

Для того, щоб вибрати список агентств інтернет-маркетингу для аналізу, було здійснено пошук висококонкурентного терміну «агентство з інтернет-маркетингу». Із пошуку автори взяли вибірку 30 найкращих компаній із SEO та інтернет-маркетингу. Це практично перші три сторінки видачі результатів пошуку Гугл.

Кожен сайт оцінювали за низкою факторів SEO

 • Швидкість завантаження сторінки
 • Кількість проіндексованих сторінок
 • Досвід користувача у навігації
 • Мета-теги
 • Оптимізація ключових слів
 • Внутрішнє перелінкування сторінок
 • Наявність дубльованого контенту
 • Анкорні тексти у посиланнях
 • Потенційні покарання від Гугл
 • Неправильні сторінки в індексі
 • Фахові знання і рівень довіри
 • Якість беклінків
 • Авторитетність домену

5 найпоширеніших проблем з SEO у SEO-агенцій

 • 70% агентств мають погану швидкість сайту – середній бал – 41/100
 • 63% агентств не мають внутрішніх посилань
 • 57% агентств мають непотрібні сторінки в індексі Гугл
 • 52% агентств мають сторінки практично без контенту
 • 47% агентств мають неоптимізовані під ключові слова сторінки послуг

Швидкість сайту

Агентства задовольняються повільними сайтами. Більшість проаналізованих сайтів мають низьку швидкість сайту. Середній показник – лише 41 зі 100 в аналізаторі від Google Page Speed ​​Insights. Для вимірювання швидкості сайту Гугл використовує шкалу 90-100 (швидка) 50-89 (середня) 0-49 (повільна).

Гугл визнав швидкість сайту чинником для ранжування у пошуку. А це особливо важливо, враховуючи зростання пошукових запитів на смартфонах. Адже на мобільних пристроях оптимізація під швидке завантаження сторінок ще важливіша. Однак сайти з невисокою швидкістю виявилися на першій сторінці Гугл.

Це, можливо, свідчить про те, що Гугл надає менше значення швидкості сторінки як чиннику ранжування, порівняно з іншими показниками. Передовсім, такими, як зворотні посилання на сайт та оптимізована внутрішня структура сайту. Однак оптимізацією швидкості сайту не слід нехтувати, оскільки вона матиме дедалі більшу вагу для досвіду користувачів та ранжування у пошуку.

Лінкбілдер - ілюстрація посилання

Внутрішні посилання

Більшість агентств інтернет-маркетингу не дружать зі структурою внутрішніх посилань на сайті. Інколи аудит взагалі показав її відсутність. 63% агентств нехтують внутрішнім посиланням на інші сторінки свого сайту.

Це не тільки не допомагає Гугл зрозуміти структуру та тематику вашого сайту, але також може створити проблеми з конкуренцією між своїми ж сторінками. Адже, якщо головний контент розміщений на сторінці, яка не отримує жодного внутрішнього посилання, то пошукові системи не зрозуміють, що саме вона найбільш релевантна для ключового запиту.

Більшість сайтів, які взагалі не мають внутрішніх посилань, розмістилися на 3-й сторінці пошуку Гугл. Однак навіть сайти у топ-10 рейтингу мають негаразди зі структурою внутрішніх посилань.

Некорисні сторінки сайту в індексі Гугл

Ще одна поширена проблема для СЕО-агентств – це присутність в індексі Гугл непотрібних сторінок. Дослідження виявило, що близько 57% агентств мають в індексі Google сторінки, які не повинні там бути. Наприклад, порожні сторінки чи автоматичні сторінки “Дякую” після відправлення форми. Ця проблема поширена серед веб-сайтів, які розмістилися на другій і третій сторінці результатів пошуку.

Приклад неправильної індексації

Знайти приклади поганої індексації можна перевірити за допомогою команди “site:” у пошуку Google. Так можна визначити всі сторінки в індексі Гугл. У багатьох агентств є сторінки, на яких присутнє лише одне зображення, без текстового вмісту. Отже, начебто, ці сторінки не повинні існувати – і, звичайно, вони не повинні гаяти час роботів під час сканування та індексації сайту. У цих випадках слід застосовувати тег «noindex» на непотрібних сторінках, щоб не допустити їх появи у результатах пошуку.

Скупий текстовий контент

Майже у половини компаній з інтернет-маркетингу, чиї сайти перевірили в рамках дослідження, виявлено проблеми з надто скупим текстовим контентом. Сюди також зачислили вміст, який не був релевантним або корисним для пошуку (наприклад, сторінка без тексту).

Близько третини агентств на третій сторінці пошуку має сторінки з надто малим текстовим контентом. І лише 13% з тих, хто ранжується на першій сторінці. Отже, розгорнутий текстовий контент сторінок та відсутність порожніх сторінок – це безумовно шлях до покращення позицій в Гугл.

Веб дизайнер розробляє сайт

Оптимізація сторінок під ключові слова

Про ключові слова на своїх сайтах “SEO -експерти” думають не завжди. У ході аудиту з’ясували, що аж 47% SEO / маркетингових агентств не повністю оптимізували сторінки своїх сайтів за ключовими словами.

Мова про те, що SEO-агентства не використовують ключові слова в тегу H1 і в заголовку <title> на своїх найкращих посадкових сторінках про послуги з інтернет-маркетингу. Вони також часто взагалі забувають включити у контент популярні ключові запити із галузі, за якими на них можуть вийти потенційні клієнти.

Інші негаразди із SEO

SEO-агентства також припускаються помилок з іншими важливими для оптимізації сайту елементами. Або ж просто про них забувають. Порівняно з переліченими вище ці помилки зустрічаються рідше, але суттєво гальмують просування сайту.

Мета-теги

Важливий елемент SEO-оптимізації сайту, який слід застосувати для будь-якого онлайн-бізнесу. Тим паче, для компанії, яка стверджує, що є експертом у галузі SEO. Чимало агентств не оптимізували мета-опис, який з’являється як уривок вмісту сторінки у результатах пошуку.

Текст мета-опису має заохотити користувача клацнути і перейти на сайт. Вдало заповнений тег <description> допоможе досягти вищого показника кліків. Особливо, якщо вміст сторінки якісний та релевантний для ключового запиту. Дослідження показало, що 20% агентств з інтернет-маркетингу мають на сайті неякісні мета-описи, при чому – на посадкових сторінках про свої послуги.

Дубльований вміст

Дослідження допомогло виявити, що 27% компаній, що пропонують послуги з просування сайтів в інтернеті, копіювали текстовий контент у мережі. Така практика може призвести до покарання з боку пошукових систем.

Якість беклінків

Третина (або 33%) агентств, чиї сайти досліджували, мають зворотні посилання низької якості. Вони заробили собі беклінки з каталогів і довідників з низьким рейтингом, посилання, які мають ознаки штучних, і навіть лінки зі спам-сайтів. Утім, лише 12% сайтів агентств на першій сторінці пошуку Гугл мають таку проблему.

Експерт із соцмереж

Що SEO-агентства роблять на своїх сайтах добре?

Агентства з інтернет-маркетингу провели чудову роботу щодо надсилання позитивних сигналів довіри до Гугл та інших пошукових ресурсів. Абсолютно всі агентства мають на власному сайті маркетинговий блог (хоча 20% з них публікують зовсім рідко).

 • Всі встановили сертифікат безпеки і з’єднання https
 • 29 із 30 агентств активні у соціальних мережах
 • На 100% сайтів легко знайти контактну інформацію
 • 83% сайтів агентств мають сторінку “про нас” або “наша команда”

Висновки аудиту сайтів SEO-агентств

Аудит сайтів SEO-агентств фахівцями Reboot показав багато цікавого та навів на цінні висновки. Виявлено, що інтернет-агентства, які пропонують послугу з просування сайтів, не роблять самі для себе. На що увагу звертають всі. А також, які фактори мають більший вплив на ранжування у пошуку Гугл, а які – менший. Маркетингові агентства далеко не ідеальні в оптимізації власних сайтів. Але, як кажуть у народі, швець – сам без черевиків.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору