Як створити інтуїтивно зрозумілий інтерфейс сайту?

Коли інтерфейс інтуїтивно зрозумілий, шанси на успіх у застосунку або веб-сайту істотно збільшуються. Задоволений користувач – запорука популярності продукту. А задоволеним він може стати тоді, коли швидко орієнтується на сайті та легко робить те, навіщо прийшов. 

Якщо користувач не може швидко розібратися, відчує шквал негативних емоцій і повертатися навряд чи захоче. Для бренду така ситуація матиме погані наслідки – клієнтські та репутаційні втрати. То в чому ж секрет інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу і як його створити? 

Що передбачає зручний інтерфейс

Інтуїтивним називають той інтерфейс, у якому відразу легко розібратися. Ви коли-небудь бачили, наскільки просто діти освоюють деякі функції гаджетів без жодних підказок? 

Їм ніхто не пояснює, як зайти на YouTube і увімкнути мультик – вони роблять це самі. Інтерфейс YouTube інтуїтивно зрозумілий і не потребує додаткових пояснень.  

Що таке UX-підхід

Інтуїтивний дизайн завжди спирається на користувацький досвід (User eXperience – UX) і використовує UX-підхід. UX-дизайнери працюють над тим, щоб зробити сайт або застосунок максимально зручним і привабливим для відвідувача.

Складові юзабіліті

UX-дизайнери проводять дослідження аудиторії, вивчають їхню поведінку і потреби, аналізують, як люди використовують сайт або застосунок. 

Наприклад, якщо це мобільний застосунок, потрібно врахувати, що користувачі використовуватимуть його на маленьких екранах і в умовах обмеженого зв’язку. Є й інші принципи та поради щодо створення інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу.

1. Що оточує користувача в момент перегляду сайту?

Можливо, він сидить у кафе? Або їде в громадському транспорті? А може, йому потрібно швидко викликати таксі? Замовити клінінг? Купити овочі? Іншими словами, треба адаптувати елементи сайту під швидкий перегляд. Тобто прибрати зайві елементи, додати мінімум тексту. Якщо ж сайт передбачає більш вдумливе занурення, то і його наповнення має бути відповідним. 

2. Звичні позначення елементів

Інтерфейс має бути мінімалістичним і зрозумілим з першого погляду. Не потрібно створювати заплутані пункти меню і заховані кнопки, про функціональність яких неможливо відразу додуматися. І, звісно, не варто забувати про те, що крім функціональності, дизайн має бути ще й візуально привабливим, сучасним і гармонійним.

3. Зрозумілі позначення кнопок

Іконки на кнопках повинні мати однозначне значення. Наприклад, значок гучності або лупи користувач не сплутає ні з чим, оскільки вони мають універсальне позначення практично на всіх інтерфейсах. Деякі фахівці створюють спеціальні підписи (підказки) до кнопок, які з’являються при наведенні на кнопку курсора.

4. Підказки для користувача 

Якщо у користувача виникає помилка під час роботи з продуктом, необхідно дати йому інструкції щодо її усунення або ж можливість повернутися на попередній етап взаємодії.

5. Не перевантажуйте дизайн

Не варто розташовувати все одразу на одній сторінці. Краще додати додаткові сторінки, на які можна буде переходити, клацнувши на певний елемент.

6. Швидке завантаження  

Погодьтеся, коли додаток або сайт завантажується занадто довго, це дуже напружує. Чим менше зайвих деталей на сторінці, тим швидше відбуватиметься завантаження. 

7. Зв’язок із користувачем

Подбайте про користувача: нехай система під час опрацювання певних дій повідомляє користувачеві про те, що відбувається. У цьому допоможуть звіти, повзунки, анімація. 

blank

8. Виділяйте ту частину сайту, на якій користувач перебуває в цей момент

Це можна зробити за допомогою різних стильових або колірних деталей.

9. Персоналізація

У пріоритеті, якщо в застосунках можна обирати налаштування для чатів або кольори повідомлень, іконок. Це додає переваг перед конкурентами.

10. Говоріть із користувачем однією мовою

Якщо це звичайний ресурс, не призначений для професіоналів у тій чи іншій галузі, не варто використовувати складні терміни. Мова має бути простою і зрозумілою.

11. Продумайте зручні для заповнення форми

Полегшіть завдання, зробивши форми для реєстрації максимально зрозумілими та короткими, без зайвих особистих даних.

12. Чутливість

Забезпечте швидку реакцію інтерфейсу на дії користувачів, щоб вони почувалися активними учасниками взаємодії.

13. Наочність

Використовуйте графіку, іконки та зображення, щоб доповнити текстову інформацію та зробити інтерфейс більш привабливим і зрозумілим.

14. Чіткість

Забезпечте чіткість і читабельність тексту на різних пристроях і роздільній здатності екранів. Використовуйте зрозумілі шрифти і досить великий розмір тексту. 

15. Мінімізація помилок

Запобігайте можливості помилок: додайте підтвердження для важливих дій або попередження про потенційні проблеми.

16. Використовуйте зрозумілі заклики до дії

Заклики до дії, кнопки заклику до дії відіграють важливу роль, допомагаючи користувачам переміщатися розділами додатка, змінювати стан і записувати свої наміри. 

Важливість інтерфейсу

Тестування на різних групах користувачів допомагає дізнатися, які елементи інтерфейсу працюють добре, а які потребують поліпшення.

Створення інтуїтивно зрозумілого користувацького інтерфейсу вимагає дотримання певних принципів і врахування очікувань користувачів. Дотримуючись практичних порад, ви зможете створити інтерфейс, який буде інтуїтивно зрозумілим і зручним у використанні. 

А це, своєю чергою, призведе до більш позитивного користувацького досвіду та підвищення ефективності продукту.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору