Лінкбілдинг – все ще дієвий спосіб розкрутки сайту

Лінкбілдер - ілюстрація посилання

Якщо Ви плануєте або вже створили свій сайт і  серйозно налаштовані на його успішне плавання безкрайнім океаном під назвою Інтернет, то маєте одразу ж замислитись про ефективні способи просування сайту.

Зовнішні посилання – фактор підвищення рейтингу сайту в Google

Щоб Ваш продукт (сайт чи блог) швидко набирав популярність і приносив користь своїй цільовій аудиторії, слід уже з перших днів вибудовувати стратегію пошукової оптимізації сайту, яка охоплює цілий комплекс інструментів.

Так, одним з найважливіших елементів зовнішнього просування сайту в інтернеті є лінкбілдінг або ж, інакше кажучи, нарощування масиву лінків.

Основні нюанси лінкбілдінгу та отримання беклінків

У середовищі практиків сео оптимізації сайту вже давно закріпилась думка про ефективність цього інструменту в ранжуванні сайту пошуковими системами. Втім, процес лінкобудування й досі є предметом дискусій стосовно форм його ведення.       

Якщо власник нового сайту готовий інвестувати гроші в оренду лінків, то цілком може отримати швидкий результат, не вдаючись у всі тонкощі SEO просування сайту. Але йому треба розуміти, що ефект буде тимчасовий і нестійкий, відповідно до вливання тих самих інвестицій.

Більше того, існує ризик потрапити на радар пошуковим роботам, які безжалісно накладають свої фільтри на підозрілих учасників інтернет-трафіку, нівелюючи зрештою всі фінансові витрати останніх.

blank

SEO стратегія: на яких ресурсах розміщати посилання на сайт

Втім, грати за правилами можна, або, принаймні, зімітувати таку гру. Якщо все ж таки згідно з планом оптимізації сайту було прийнято рішення закупити посилання на сторонніх ресурсах, то варто врахувати наступні аспекти:

 1. Тематична спорідненість вашого веб-сайту із тим, звідки на вас посилатимуться. Це важливо, тому що перехід за лінком може бути вмотивований лише інтересом цільової аудиторії;
 2. Високий авторитет / відвідуваність донорського сайту.  Від цього прямо залежить, скільки людей зможуть побачити лінк і потенційно перейти за ним;
 3. Дружній дизайн і юзабіліті. Звідси можна зрозуміти, наскільки адаптований сайт для живих користувачів або ж його істинна роль лише видавати посилання для індексації пошуковим машинам;
 4. Якість контенту і перенасичення лінками. Якщо інформація на сайті подана беззмістовно, хаотично і, тим паче, текст рясніє посиланнями, ризиковано буде працювати із цим ресурсом;
 5. Біржі посилань. Потрібно також уникати співпраці з біржами, які заплямували свою репутацію – вони самі вже давно потрапили у чорні списки і ще й вас потягнуть на дно.  

Ми не будемо загострювати на цьому увагу, але зазначимо, що дуже багато сайтів користуються послугами бірж посилань і непогано почуваються в ТОП-листах відомих пошуковиків.

Які посилання блокує алгоритм Гугл

Сучасні пошукові гіганти (Google та інші) мають потужні алгоритми розпізнавання так званих «штучних»  лінків, в яких чітко простежуються характерні ознаки їх неприроднього походження:

 1. Контекстна нісенітниця. Придбаний лінк часто автоматично інтегрується у вигляді анкора в довільний текст сайту-донора, з яким ніяк не перегукується за змістом, а часто й взагалі дисонує;
 2. Прихованість від очей відвідувачів. Якщо пошукові механізми ідентифікують такий лінк, то скоріш за все почнуть активніше моніторити сайт-акцептор або ж узагалі накладуть санкції;   
 3. Надмірна повторюваність лінків у тексті. Це також викликає певну підозру в пошуковиків, адже в нормальних умовах достатньо 1-2 посилань, щоб відвідувач відреагував;

Як отримати беклінки для розкрутки веб-сайту?

А де ж тоді брати якісні лінки і бути певним, що Ви своїми діями не дратуєте пошукових роботів?

На жаль, в умовах високої конкуренції з нішевими ресурсами не завжди вдається залишатися «білим» і «пухнастим». Часто в процесі пошукової оптимізації власники сайтів або наймані ними фахівці вимушено йдуть на сумнівні кроки (непродумані масові закупівлі посилань), ризикуючи наразитись на штрафні санкції пошуковиків.

Джерела для отримання SEO посилань на сайт

У зв’язку з цим варто виокремити декілька дієвих і безпечних варіантів просування сайту в пошукових системах, якщо ми говоримо в контексті лінкбілдінгу (до того ж абсолютно безкоштовні):

 1. Внутрішня перелінковка. Дуже надійний спосіб формувати свій профіль посилань – це зв’язувати різні сторінки свого сайту вдалими анкорними лінками. Таким чином Ви фактично взаємодієте з відвідувачем, щоразу звертаючи його увагу на нові цікаві публікації.  Це питання лежить у площині внутрішньої оптимізації сайту, але має прямий вплив на якість його ранжування в пошукових системах.     
 2. Соціальні мережі. Сьогодні це – рушійна сила бізнес-прогресу, а Інтернет без них узагалі втратив би сенс. Використовуйте свої акаунти й тематичні сторінки для брендингу свого веб-сайту ;
 3. Тематичні форуми. Де ще можна порадити людям прекрасний сайт (а якщо він ще й Ваш), як не у різноманітних ком’юніті. Туди зазвичай заходять у пошуках важливої інформації, і випадково (чи не зовсім) можуть натрапити саме на Ваш сайт;
 4. Каталоги сайтів та компаній. Також доволі непоганий спосіб заявити про свій проект у мережі Інтернет. Однак слід пам’ятати, що вас можуть попросити поставити вихідне посилання на каталог, що істотно знижуватиме вагу сторінок вашого сайту;
 5. Коментарі до статей та користувацькі ресурси для відгуків. А й справді, що заважає взяти активну участь в обговоренні на спеціальних майданчиках, якщо ви маєте чим поділитися (скажімо, лінком на одну зі статей на своєму сайті).
blank

Не забувайте про відвідуваність сайту та корисний і унікальний контент

Як бачимо, є вдосталь способів нагромадження свого лінкового багажу, з-поміж яких вже можна обирати й комбінувати водночас.

Так, можна істотно підвищити показник відвідуваності свого сайту на якийсь час, придбавши певну кількість зовнішніх лінків або отримавши їх абсолютно безкоштовно. Однак втримувати аудиторію не так просто. 

Може хтось забув, що головний індикатор успішності, і великого тематичного сайту, і компактного авторського блогу – це насамперед якісний контент, що публікується на його сторінках. І саме на нього в першу чергу орієнтуються пошукові системи в процесі обробки та видачі максимально релевантних пошукових запитів користувачів.

Як роботи Google аналізують сайти і поведінку користувачів

Пошукові машини сьогодні прекрасно аналізують поведінкові фактори відвідуваності сайтів. Скажімо, якщо за тиждень за посиланням з сайту-донора було здійснено 1000 умовних переходів, а ще за наступні 7 днів з них на сайт-акцептор повернулися лише 50-100. Про що це свідчить?

Як на таку поведінку відвідувачів реагуватиме пошуковий робот? З великою ймовірністю розцінить контент сайту низькорелевантним, а сам лінк надішле у чорний список.

blank

Як розробити стратегію SEO оптимізації та просування сайту

Вивчайте принципи сео оптимізації сайтів, користуйтесь перевіреними методами, але будьте готові імпровізувати. В інтернеті – як у житті, потрібно бути доволі гнучким, швидко реагувати на зовнішні зміни і присостовуватись до нових умов.

Єдиним фундаментальним чинником, без якого марний весь план просування сайту – це якість кінцевого продукту. Створюйте те, що справді потрібно людям. І тоді Ваш сайт займе вигідну позицію в ТОП-списках пошукових систем.

Залучайте до співпраці справжніх спеціалістів – копірайтерів, дизайнерів та оптимізаторів (seo-шників), які в процесі просування сайту допоможуть Вам заощадити дорогоцінний час.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору