Для чого потрібна карта сайту Sitemap для  SEO?

SMM менеджери розробляють стратегію постів у соцмережах

Всі SEO експерти і веб-мастери згадують про карту сайту, як про необхідний елемент його оптимізації. Карта сайту, файл sitemap.xml, призначена не для користувачів інтернету, а для роботів пошукових систем.

Карта сайту для роботів пошукових систем

Отже, sitemap.xml – це карта сайту, технічний файл зі списком найважливіших чи всіх сторінок веб-сайту, які мають бути проіндексовані пошуковими системами. Надсилаючи карту сайту, Ви просите Гугл – “проіндексуй, будь-ласка, сторінки сайту з цього списку”.

Щоправда, Гугл та інші пошукові системи можуть не проіндексувати всі сторінки з карти сайту, або проіндексувати, але не відразу. Гугл також може проіндексувати й ті сторінки, які відсутні у карті сайту. Саме тому не намагайтесь щось приховати на Вашому сайті від тих, котрі його сканують та знають про нього все.

Для чого карта сайту потрібна пошуковим системам?

Якщо роботи пошукових систем і без карти сайту можуть знайти сторінки, то чи  не зможуть вони самі розібратися і просканувати весь сайт без sitemap? Для чого докладати зусиль для його створення?

Звичайно, роботи все можуть. Але оформлення sitemap.xml належним чином допомагає роботам пошукових систем зробити індексацію швидшою та якіснішою. У карті сайту Ви можете повідомити пошуковим системам, які саме сторінки є пріоритетними для індексації. У цьому файлі можна вказати, коли сторінка була змінена та яка частота змін на сайті, щоденна, щотижнева, чи щорічна. Отже у карті сайту варто вказати наступні дані:

  • які сторінки є новими і потребують індексації;
  • пріоритетність сторінок на сайті;
  • дата внесення останніх змін на сторінці, яка вже була проіндексована;
  • частота оновлення сторінок;

Ефективна індексація сторінок сайту за допомогою Sitemap

Завдяки карті сайту Sitemap роботи Гугл можуть ефективно проіндексувати всі сторінки, що важливі для просування SEO, без винятку. Пошукові системи зроблять все за Вашими вказівками. А якщо карти сайту немає, аналіз Вашого сайту пошуковими роботами відбувається наосліп.

Саме тому у цьому випадку буде висока ймовірність, що пошукові системи не побачать деякі сторінки, або переглянуть їх але не проіндексують. Не проіндексують означає, що вони не занесуть сторінки у свою базу даних. А відповідно, пошукові системи не зможуть їх видати у відповідь на пошукові запити користувачів.

Sitemap – дороговказ для індексації сайту пошуковими системами

Отже, карта сайту – це дороговказ пошуковим системам для вивчення та аналізу сайту. Цей невеличкий, але дуже корисний файл значно покращує індексацію сайту роботами пошукових систем. Sitemap також підвищує рівень довіри Гугл до Вашого сайту. Адже сам факт, що Ви створили для нього карту сайту, демонструє, що Ви – фахівець, а не аматор.

Прихильне ставлення роботів пошукових систем, звісно, підвищить рейтинг сайту і його позиції у результатах пошуку Гугл. Збільшення видимості сайту в інтернеті принесе Вам більше відвідувачів сайту та клієнтів, а відтак додасть імпульсу Вашому онлайн-бізнесу. Звертайтесь, щоб разом розробити план SEO просування Вашого сайту у Гугл та досягнення цілей.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору