Що таке індексація і чому вона важлива у SEO?

Індексація – це процес сканування пошуковими системами усіх сторінок сайтів. До прикладу, Гугл, індексуючи сторінки, збирає та зберігає інформацію у своїх базах даних. Індексація сторінок вкрай важлива в SEO оптимізації та просуванні сайту.

З якою метою пошукові системи індексують сайти?

Пошукові системи постійно сканують та аналізують веб-сайти. Таким чином, вони дізнаються, чи потрібно оновлювати інформацію про сторінки у своїх базах даних. Гуглбот виконує таку наполегливу працю, щоб видавати на запити користувачів останню інформацію зі всіх сайтів.

Так, пошукові системи, зокрема Гугл, прагнуть мати повноцінну інформацію про веб-сайти в інтернеті. Це дозволяє їм витягувати дані з баз і надавати користувачам, які її шукають.

Збереження інформації про сайти у базах даних Гугл

Отже, коли пошуковики знаходять нові сторінки чи нові дані на веб-сайтах, вони їх індексують. Тобто, вони додають зіскановану інформацію зі сторінок сайту до власних баз даних. А згодом пошукова система зможе видавати її у відповідь на запити користувачів.

Проіндексовані сторінки – це всі сторінки сайту, які зберігаються пошуковими системами у їхніх безмежних базах даних. Якщо Ви маєте онлайн-бізнес та прогнете розкрутити сайт у Гугл, то просто необхідно потрапити в індекс пошуковика.

Що вдіяти, якщо сторінки сайту не проіндексовані?

Дізнатись, чи сторінка проіндексована, і чи вона в принципі може бути проіндексована, можна у Гугл Серч Консолі. Для цього потрібно налаштувати собі там аккаунт, прив’язаний до Вашого сайту.

Якщо сторінка не проіндексована, то слід передовсім вивчити всі дані її сканування у Гугл Серч Консолі. Найчастіше, пошуковик сам підкаже, в чому полягає проблема зі сторінками Вашого сайту. Після того, як проблема була виявлена та ідентифікована, потрібно її виправити та відправити сторінку на повторну індексацію. Це можна зробити також у Серч Консолі.

Серч Консоль – дуже корисний інструмент для вивчення показників сайту у пошуку та індексації його сторінок. Ним просто необхідно користуватися для SEO оптимізації сайту.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору