Як розкрутити сайт і вийти на першу сторінку Гугл?

Кожен власник чи розробник сайту хоче не просто створити веб-ресурс, а зробити це якісно та ефективно. І саме для цього потрібна стратегія виведення сайту на першу сторінку Гугл.

Передусім слід визначитися із засадничими критеріями успішної розкрутки сайту вже на етапі планування проекту. Таким чином у подальшому Ви заощадите чимало зусиль на виправлення сторінок та їх оптимізацію. Це у кращому випадку, бо не одному довелося переробляти свій сайт з чистого аркуша.

Який сайт виходить на першу сторінку пошукових систем?

Передусім варто розглянути засадничі чинники успіху у просуванні сайту. Ви неодмінно зможете вивести Ваш сайт на першу сторінку пошуку Гугл, якщо він буде відповідатиме основним вимогам пошукових роботів.

На першому місці – оптимізація контенту сторінок та мета-тегів. Для цього знадобиться пошук ключових слів та аналіз популярних запитів у Гугл. Вивчати потрібно популярні ключові слова саме у Вашій галузі. Знайдіть, що шукають ваші потенційні клієнти чи замовники. На вичерпного переліку “ключів” визначаємо семантичне ядро. Ґрунтуючись на семантичних даних, потрібно оптимізувати тексти сторінок сайту, SEO-заголовки та мета-описи. Вкрай важливо забезпечити гармонію між вмістом для читача і даними для роботів пошукових ресурсів (мета-теги).

Ілюстрація швидкості у бізнесі

Технічна якість сайту і зручний дизайн

Сторінки сайту повинні містити якісний, унікальний, корисний і грамотний контент. Вміст має точно відповідати запитам інтернет-користувачів, популярним питанням, Гугл-трендам.

Зображення на сторінках веб-сайту повинні відповідати тематиці текстів. Всі зображення повинні супроводжуватися правильною назвою і ретельно заповненими параметрами Title і альтернативного тексту ALT.

Наявність цікавих відео ще більше підвищить Ваші шанси піднятися на перші позиції у результатах пошуку Гугл. Отже, сайту потрібна фахова внутрішня оптимізація та якісний і унікальний контент.

Інтернет маркетолог налаштовує аналітику

Оптимізуйте контент під пошук, але не переборщіть!

Утім, не варто захоплюватися надмірною оптимізацією та переповнювати тексти великою кількістю ключових слів. Чимало початкових спеціалістів SEO вважає, що саме у цьому полягає головна таємниця того, як сайти можуть вийти на першу сторінку Гугл. Можливо, ви теж у такий спосіб намагаєтеся охопити більшу аудиторію інтернет-користувачів та знайти потенційних замовників.

Однак доведеться вас розчарувати. Насправді, це може мати зворотний ефект і призвести до того, що Гугл та інші пошукові ресурси зачислять ваш сайт до фільтру спамерів. Така неприємність може трапитися не відразу, але ризик є високим. А вибратися звідти з-під фільтрів буде вкрай складно.

У будь-якому разі такий підхід до просування знизить рейтинг сайту. Адже користувачам буде нецікаво читати тексти, нашпиговані ключовими словами. Відповідно зросте показник відмов та впаде глибина перегляду сторінок. А це вагомі фактори ранжування сайтів для Гугл.

Унікальні та влучні мета-теги для кожної сторінки

Теги для SEO – Title і Meta Description ніколи не повинні дублюватися на різних сторінках сайту. Кожна сторінка повинна позиціонуватись на чітко визначені пошукові запити. Зауважте, що частота використання ключового слова у тексті повинна коливатися у межах 2%. Не переборщіть!

Сторінок із якісним та унікальним контентом на сайті повинно бути якомога більше. Це дозволить охопити значну кількість запитів у пошуку Гугл та інших систем. Що більшій кількості перелічених вимог буде відповідати сайт, тим більше підвищаться Ваші шанси потрапити на першу сторінку у видачі результатів пошуку за цільовими запитами.

blank

Потужний хостинг та оптимізація швидкості сайту

Безперебійність роботи сайту, швидкість завантаження сторінок (її ви зможете перевірити на спеціалізованому ресурсі від Гугл – Google Page Speed Insight) – це надзвичайно важливі чинники для SEO оптимізації. Пошуковики небезпідставно вважають швидкість завантаження сторінок критерієм оцінки якості сайту. Ще у 2018 році Гугл офіційно оголосив, що швидкість сайту впливає на його ранжування у пошуку. Час, за який відображається контент сторінки, – це важлива складова досвіду користувача на веб-ресурсі.

Звісно, слід прагнути показника 100 на аналізаторі Гугл, але це не має бути самоціллю, адже пошуковий велетень поділяє всі сайти на три категорії – повільні, із середньою швидкістю та швидкі. Щоб потрапити у ТОП за швидкістю сайту, достатньо отримати 90.

Радимо звертати увагу на навантаження на сервер. Потужний хостинг сприятиме високій швидкості завантаження сторінок. Для підвищення та оптимізації швидкості сайту потрібно налаштувати стиснення та кешування статичних файлів, а також оптимізувати розмір зображень. Чистий та валідний код сторінок також впливає на швидкість завантаження сторінок та позиції сайту у видачі результатів пошуку. Серед інших важливих критеріїв технічного SEO – адаптивність сайту до смартфонів, зручність навігації (наявність меню, карти сайту, тощо).

Просування сайту – беклінки і розкрутка у соцмережах

Друга частина SEO – це SEO off-page, або ж зовнішня оптимізація сайту. Простими словами, йдеться про здобуття за допомогою різних технік та стратегій значної кількості зовнішніх посилань на ваш сайт. Отримати беклінки можна, використовуючи реєстрацію в онлайн-каталогах, а також шляхом публікації унікальних гостьових статей на інших веб-ресурсах зі зворотнім посиланням на ваш сайт. Якщо ж ви публікуєте експертні та фахові статті на вашому блозі чи у новинах сайту, чимало ресурсів захочуть використати ваш контент і подарують вам цінне посилання.

Ціль – якісні посилання з авторитетних ресурсів

Крім обсягу та кількості посилань на сайт, на його рейтинг і позиції у Гугл впливає також якість беклінків. У SEO Creative ми завжди беремо до уваги авторитет домену, з якого отримуємо посилання шляхом публікації гостьової статті. Найцінніші беклінки – з авторитетного ресурсу, який посідає високі позиції у пошуку у своїй ніші чи галузі. З веб-сайту, якому довіряють сотні тисяч чи навіть мільйони інтернет-користувачів.

Посилання з форуму районного містечка матиме зовсім інший ефект, аніж беклінк з сайту міжнародного телеканалу новин, супер-популярного блогу чи інтернет-порталу. Натомість, шкідливими для вашого SEO будуть спамні ресурси, які продають за безцінь лінки з підвалу сайту. Цурайтеся також посилання з сайтів, які не відкриваються, або з незрозумілих китайських ресурсів. Не женіться за кількістю беклінків. Ставте за мету здобуття якісних посилань. Така SEO стратегія – це інвестиція у довгостроковий успіх вашого сайту.

Лого соцмереж - смартфон - СММ менеджери

Соціальне життя сайту – розкручуйте його у мережах

Щоб ваш сайт вийшов у ТОП у пошукових системах, необхідно поширювати його сторінки та статті у соцмережах. Публікуйте ваші послуги чи товари, корисні статті блогу на найпопулярніших платформах, Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn. Не проґавте можливості використати при цьому заклики до дії «Поділитися» і «Подобається» статею на сторінках сайту.

Заохочуйте відвідувачів сайту ділитися інформацією про нього на своїх сторінках у соцмережах. Для розвитку онлайн-бізнесу та розкрутки сайту в інтернеті необхідно створити професійну сторінку компанії у соціальних мережах. Згадки про сайт на стінах якомога більшої кількості користувачів соціальних мереж додасть додаткових балів до його рейтингу. Для розкрутки сайту знадобляться численні лайки, репости та охоплення аудиторії у соцмережах.

Гарні та зрозумілі посадкові сторінки – шлях до успіху

Пошукові ресурси доволі розумні, адже вони здатні аналізувати скільки відвідувачів зайшло на ваш сайт, звідки та як вони після цього поводилися на його сторінках. Пошукові системи беруть до уваги всі поведінкові фактори, зокрема, скільки часу вони затрималися на сайті, скільки сторінок переглянули за один візит. Чи відвідали вони інші сторінки, чи відразу пішли геть. Ці дані формують глибину перегляду і показник відмов. Пошуковики аналізують, чи запит, за яким користувач прийшов на ваш сайт, відповідає його контенту. Роботи здатні визначити якість сторінки. Саме тому важливо розробляти посадкові сторінки під конкретні запити, з якісним та унікальним контентом. Посадкова сторінка повинна також мати зрозумілу для користувача структуру та вести його до мети за допомогою закликів до дій.

Експерт із соцмереж

Чому Ваш сайт досі не на першій сторінці пошуку Гугл?

Прочитавши засадничі вимоги до SEO-оптимізації сайту, а це – внутрішня оптимізація, пошук ключових слів, написання якісних мета-тегів, публікація унікального фахового контенту, технічна оптимізація, покращення швидкості сайту, зовсім нелегко відразу взятися за його просування.

Адже SEO-оптимізація та просування сайту – це об’ємна праця команди SEO-спеціалістів протягом тривалого часу. Утім, цією частиною бізнесу в інтернеті не варто нехтувати. Радимо взятися за поступовий розвиток видимості сайту у пошуку якомога скоріше. Поставте собі цілі на місяць, на квартал, на рік. Поступово йдіть до їх реалізації. Без чіткого плану і професійного підходу до SEO просування у цій справі не буде.

SEO аудит, щоб визначити недоліки оптимізації сайту

Отже, чому Ви не на першій сторінці пошуку Гугл? Мабуть, ви ще не працювали у напрямку оптимізації та розкрутки сайту. Можливо, не вкладали час і кошти у SEO. Або довелося працювати з недобросовісними спеціалістами. А можливо, вам закупили лінки на спамних ресурсах і сайт потрапив під фільтр і ви не знаєте, як звідтіля вибратися? Чи можливо, ви не користуєтесь Google Search Console та не знаєте про технічні помилки на сайті?

Щоб почати покращувати видимість вашого веб-сайту в інтернеті, замовте SEO аудит. Ретельний аналіз сайту відкриє вам повну картину стану його оптимізації та відповідності вимогам пошукових систем. Аудит покаже шляхи до вдосконалення сайту та підвищення його позицій у результатах пошуку. Що раніше почнете SEO оптимізацію і розкрутку сайту, то швидше вийдете на першу сторінку пошуку Гугл.

2 думки про “Як розкрутити сайт і вийти на першу сторінку Гугл?”

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору