Як розкрутити сайт і вийти на першу сторінку Гугл?

Кожен власник чи розробник сайту хоче не просто створити веб-ресурс, а зробити це якісно та ефективно. А для цього потрібна стратегія виведення сайту на першу сторінку Гугл.

Перш за все варто визначитися із засадничими критеріями успішної розкрутки сайту якомога раніше. Таким чином у подальшому Ви заощадите чимало зусиль на виправлення сторінок сайту та їх повторну оптимізацію. Це у кращому випадку, бо не одному довелося переробляти свій сайт загалом.

Який сайт виходить на першу сторінку пошукових систем?

Передовсім необхідно розглянути засадничі фактори успіху. Ви неодмінно зможете вивести Ваш сайт на першу сторінку пошуку Гугл, якщо він буде відповідатиме головним вимогам пошукових роботів.

На першому місці – оптимізація контенту сторінок сайту і мета-тегів. Для цього знадобиться пошук ключових слів та аналіз популярних запитів Гугл. Вивчати потрібно ключові фрази у Вашій галузі. На основі отриманих даних визначаємо семантичне ядро. Ґрунтуючись на отриманих семантичних даних необхідно оптимізувати тексти сторінок сайту, SEO заголовки та мета-описи. Вкрай важливо забезпечити гармонію між вмістом для читача і даними для роботів пошукових ресурсів (мета-теги).

Технічна якість сайту і зручний дизайн

Сторінки Вашого сайту повинні бути заповнені якісним, унікальним, корисним і грамотним контентом. Вміст має максимально точно відповідати запитам інтернет-користувачів.

Зображення на сторінках веб-сайту повинні пасувати за змістом тематиці текстів. Всі зображення повинні супроводжуватися правильною назвою і ретельно введеними параметрами TITLE і альтернативного тексту ALT.

Наявність цікавих відео ще більше підвищить Ваші шанси піднятися на перші позиції у результатах пошуку Гугл. Отже, сайту потрібна якісна внутрішня оптимізація та якісний і унікальний контент.

Утім, не варто захоплюватися надмірною оптимізацією та переповнювати тексти великою кількістю ключових слів. Багато хто вважає, що саме в цьому полягає головна таємниця того, як сайти можуть вийти у ТОП. Можливо, Ви теж у такий спосіб намагаєтеся охопити чимбільшу аудиторію інтернет-користувачів.

Однак доведеться Вас розчарувати. Насправді це може мати зворотний ефект і призвести до того, що Гугл та інші пошукові ресурси зачислять Ваш сайт до фільтру спамерів. Така неприємність може трапитися не відразу, але ризик є високим. А вибратися звідти з-під фільтрів буде важко.

У будь-якому разі такий підхід знизить рейтинг сайту. Адже користувачам буде нецікаво читати тексти, нашпиговані ключовими словами. Відповідно зросте показник відмов та впаде глибина перегляду сторінок. А це вагомі фактори для Гугл.

Унікальні та влучні мета-теги для кожної сторінки

Теги для SEO – Title і Meta Description ніколи не повинні дублюватися на різних сторінках сайту. Кожна сторінка має позиціонуватись на окремий ключовий запит. Зауважте, що частота використання ключового слова у тексті повинна коливатися від 2 до 3,5%. Не переборщіть!

Сторінок із якісним та унікальним контентом на сайті повинно бути якомога більше. Це дозволить охопити значну кількість запитів у пошуку Гугл та інших систем. Що більшій кількості перелічених вимог буде відповідати Ваш сайт, тим більше підвищаться Ваші шанси потрапити на першу сторінку у видачі результатів на пошуковий запит.

Потужний хостинг та оптимізація швидкості сайту

Безперебійність роботи сайту, швидкість завантаження сторінок (Google Page Speed) – це надзвичайно важливі чинники для SEO оптимізації. До цих критеріїв слід додати адаптивність сайту до смартфонів, зручність навігації (наявність меню, карти сайту).

Радимо також звертати увагу на навантаження на сервер. Потужний хостинг сприятиме високій швидкості завантаження сторінок. Для підвищення та оптимізації швидкості сайту потрібно також налаштувати зжимання та кешування статичних файлів, а також оптимізувати розмір зображень. Чистий та валідний код сторінок також впливає на швидкість завантаження сторінок та позиції сайту при оформленні списку результатів видачі у пошуковій системі.

Просування сайту – беклінки і розкрутка у соцмережах

Друга частина SEO – це SEO off-page, або ж зовнішня оптимізація веб-сайту. Тут йдеться про здобуття за допомогою різних технік та стратегій чимбільшої кількості зовнішніх посилань на Ваш сайт. Отримати беклінки можна, використовуючи реєстрацію в онлайн-каталогах, а також шляхом публікації Ваших унікальних статей на інших веб-ресурсах зі зворотнім посиланням на Ваш сайт.

Ціль – якісні посилання з авторитетних ресурсів

Крім обсягу та кількості посилань на сайт, на його рейтинг і позиції в Гугл впливає також якість беклінків. У SEO Creative ми завжди беремо до уваги авторитет домену, з якого отримуємо посилання шляхом публікації гостьової статті. Найцінніші бекінки – з авторитетного ресурсу, який обіймає високі позиції в Гугл. З веб-сайту, якому довіряють мільйони інтернет-користувачів.

Посилання з форуму районного містечка матиме зовсім інший ефект, аніж беклінк з авторитетного сайту медіа, телеканалу чи інтернет-порталу. Найгірше – це спамні ресурси, які продають за безцінь посилання з підвалу сайту. Цурайтеся також посилання з сайтів, які не відкриваються, або з незрозумілих китайських ресурсів. Не женіться за кількістю беклінків. Ставте за мету здобуття якісних і вічних посилань. Така СЕО стратегія – це інвестиція у довгостроковий успіх Вашого сайту.

Соціальне життя сайту – розкручуйте його у мережах

Щоб Ваш сайт вийшов у ТОП в пошукових системах, просто необхідно поширювати його сторінки та статті у соцмережах. Публікуйте Ваші послуги чи товари, корисні статті Вашого блогу на найпопулярніших платформах, Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn. Не проґавте можливості використати при цьому заклики до дії «Поділитися» і «Подобається» статтею на сторінках Вашого сайту.

Заохочуйте відвідувачів сайту ділитися інформацією про нього на своїх сторінках у соцмережах. Для розвитку онлайн-бізнесу та розкрутки сайту просто необхідно створити професійну сторінку компанії у соціальних мережах. Згадки про сайт на стінах якомога більшої кількості користувачів соціальних мереж додасть додаткових балів до його рейтингу. Для розкрутки сайту знадобляться численні лайки, репости та охоплення аудиторії у соцмережах.

Якісні Landing Page – посадкові сторінки – шлях до успіху

Пошукові ресурси неабияк розумні, вони здатні аналізувати скільки відвідувачів зайшло на Ваш сайт і яким шляхом. Пошукові системи також беруть до уваги те, СКІЛЬКИ часу вони затрималися на Вашій сторінці. Чи відвідали вони інші сторінки, чи відразу пішли геть. Ці дані формують глибину перегляду і показник відмов. Пошуковики аналізуюит, чи запит, по якому користувач прийшов на Ваш сайт, відповідає його контенту. Яка якість сторінки. Саме тому дуже важливо розробляти посадкові сторінки під конкретні запити, з якісним та унікальним контентом.

Чому Ваш сайт досі не на першій сторінці пошуку Гугл?

Прочитавши засадничі вимоги до SEO-оптимізації сайту, а це – технічна і внутрішня оптимізація, пошук ключових слів, редагування мета-тегів, публікація якісного контенту, нелегко відразу взятися за просування та розкрутку.

Адже SEO-оптимізація та просування сайту – це об’ємна праця команди СЕО-спеціалістів протягом тривалого часу. Утім, цією частиною онлайн-бізнесу не потрібно нехтувати. Радимо взятися за поступовий розвиток видимості сайту в інтернеті якомога скоріше. Поставте собі цілі на місяць, на квартал, на рік. Поступово йдіть до їх реалізації. Без чіткого плану і професійного підходу до SEO просування у цій справі не буде.

SEO аудит, щоб визначити недоліки оптимізації сайту

Отже, чому Ви не на першій сторінці пошуку Гугл? Мабуть, Ви ще не працювали в напрямку оптимізації та розкрутки сайту. Можливо, не вкладали час і кошти у SEO. Або довелося працювати з недобросовісними спеціалістами. А можлитво, Вам закупили лінки на спамних ресурсах і сайт потрапив у фільтр і Ви не знаєте, як звідтіля вибратися? Чи можливо, ви не користуєтесь Google Search Console та не знаєте про тисячі технічних помилок на сайті?

Щоб почати розвиток видимості Вашого сайту в інтернеті, замовте SEO аудит. Ретельний аналіз відкриє Вам повну картину стану справ на сайті. Аудит покаже шляхи до вдосконалення сайту та підвищення Ваших позицій у пошукових системах. Що раніше почнете SEO оптимізацію, то швидше Ви вийдете на першу сторінку та у ТОП в пошуку Гугл.

3 думки про “Як розкрутити сайт і вийти на першу сторінку Гугл?”

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори