Гугл розповів як вибрати між canonical та noindex

Програміст пише код сайту

Джон Мюллер, експерт із пошуку Гугл під час однієї з відеоконференцій для вебмайстрів відповів на питання про методи оптимізації дубльованого вмісту на сайті. Йдеться про те, як вибрати між rel=canonical і noindex, а також коли вартує використовувати обидва способи виключення з індексації сторінок-дублів на сайті.

Питання до Google пролунало щодо роботи з дубльованим та неінформативним контентом в інтернет-магазині.

На сайті нашого інтернет-магазину є велика кількість товарів, у яких може бути малоінформативний або дубльований контент. Ми склали список усіх URL, які хочемо зберегти і які повинні індексуватися, а потім список тих URL, які не повинні індексуватися. Що краще вибрати для таких сторінок: канонікалізацію чи noindex?

Вебмайстер інтернет-магазину

Мюллер відповів, що обидва варіанти можуть підійти і єдиної відповіді на це питання немає. Все залежить від завдання, яке потрібно вирішити.

Вибір між noindex і canonical залежить від завдання

Якщо SEO-фахівцю потрібно, щоб контент взагалі не показувався у пошуку, тоді краще вибрати noindex. Якщо ж потрібно, щоб усі сигнали об’єднувалися на одній сторінці, але не виключався показ окремих URL, тоді краще використовувати rel=canonical.

В обох випадках ефект буде схожим на те, що сторінка з використаним тегом, швидше за все, не буде показуватися в пошуку. З noindex вона точно не ранжуватиметься, а з rel=canonical – збереже низьку ймовірність. Адже у деяких випадках Гугл може обрати іншу сторінку для індексації, аніж ту, що вказана у тегу canonical.

Інший спосіб – використовувати обидва варіанти і noindex і rel=canonical разом. Тоді, якщо на цю сторінку вказуватимуть зовнішні посилання, Google бачитиме, що власник сайту не хоче, щоб сторінка індексувалася. Утім, при цьому він також вказав кращий варіант, який можна показати у результатах пошуку.

Мета-тег noindex – це директива

Мета-тег noindex є директивою, яка означає, що Google повинен підкорятися метатегу і виключати веб-сторінку з відображення в результатах пошуку. Все, що робить тег noindex, це видаляє цю сторінку з результатів пошуку Google.

«Ви можете запобігти появі сторінки чи іншого ресурсу у Пошуку Google, включивши мета-тег або заголовок noindex у відповідь HTTP. Коли Googlebot наступний раз сканує цю сторінку і побачить тег або заголовок, Googlebot повністю видалить цю сторінку з результатів пошуку Google, незалежно від того, чи посилаються на неї інші сайти».

З рекомендацій Гугл

Тег Canonical – це пропозиція

Натомість тег rel=canonical – це пропозиція, а не директива. Вона пропонує Google, яку URL-адресу ви хочете показувати у результатах пошуку. Це корисно, коли є кілька схожих сторінок. Особливо це актуально, коли CMS інтернет-магазину генерує кілька сторінок для одного і того ж товару, з незначною різницею у контенті, як-от колір товару.

«Канонічна URL-адреса – це URL-адреса сторінки, яка, на думку Google, є найбільш репрезентативною з набору повторюваних сторінок на вашому сайті. Наприклад, якщо у вас є URL-адреси для однієї сторінки (example.com?dress=1234 та example.com/dresses/1234), Google вибирає лише одну як канонічну».

З рекомендацій Гугл

Rel=canonical є корисним рішенням, оскільки воно може консолідувати всі сигнали посилань і релевантності на одну сторінку, яку ви хочете бачити у результатах пошуку. Але оскільки Google розглядає тег canonical лише як підказку, немає гарантії, що Google підкориться йому. Алгоритм Гугл може вирішити показати іншу сторінку в результатах пошуку.

Яке рішення для уникнення дублів краще?

«…Я думаю, що на питання, чи варто використовувати noindex чи rel canonical для іншої сторінки, немає абсолютно вірної відповіді. Це означає, що обидва способи можуть бути прийнятні. Тому зазвичай я дивлюся на першочергову ціль. І якщо мета полягає в тому, що ви не хочете, щоб цей вміст відображався у пошуку, я б використав noindex. Якщо ви прагнете, щоб усе було об’єднано на одній сторінці, я б використав rel canonical. І в кінцевому підсумку ефект схожий, сторінка, яку ви блокуєте одним зі способів, не відображатиметься у пошуку. Але з noindex це буде гарантовано. А з rel canonical це, найвірогідніше, не відбудеться».

Джон Мюллер, експерт з Пошуку Гугл

Як випливає з рекомендацій Гугл та пояснень Мюллера, вибір рішення залежатиме від мети власника сайту чи SEO-спеціаліста. Одна ціль – впевнитися, що сторінка не з’являтиметься у пошуку, а інша – об’єднати сигнали посилань і сигнали релевантності на одній сторінці. Тож, вам доведеться проаналізувати потребу та наслідки і обрати найкраще для вас рішення.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору