Гугл: SEO-атаки і токсичні посилання можна ігнорувати

Пошук і клавіатура

Нещодавно співробітник Google Джон Мюллер поділився правильною СЕО-практикою у відповідь на питання одного з SEO-фахівців щодо спам-атак на сайт.

Відповідь Гугл на питання Що робити, коли є токсичні беклінки?

Перевіривши зазначений ресурс, він зазначив, що не бачить жодних негативних наслідків для СЕО сайту. SEO-експерт Гугл додав, що більшість спамних посилань не чинять жодного впливу.

За час свого існування сайти накопичують посилання з різних ресурсів, включаючи спамні. Однак Google доволі успішно їх фільтрує та ігнорує, переконує пан Мюллер.

Нижче – твіт від автора питання і співробітника Google Денні Саллівана:

blank

Про те, що спамні посилання можна ігнорувати і не побоюватися їх негативного впливу на SEO сайту, в Google заявляли вже неодноразово. За словами представників пошукової системи, відхиляти посилання потрібно лише у випадку накладення на сайт санкцій. Тоді рекомендується використовувати відповідні рекомендації Гугл та його сервісу Disavow.

Що таке точксині посилання?

Токсичні посилання – це беклінки на веб-сайт із зовнішніх ресурсів, які мають дуже низький рейтинг у пошукових системах, носять спамний характер, або перебувають під фільтром (покранням з боку пошукових систем). Такі токсичні посилання можуть зашкодити рейтингу сайту, якщо вони врахуються пошуковою системою.

Чому не потрібно відхиляти спамні посилання на сайт?

Під час вебінару для веб-редакторів у червні 2019-го експерт Google Джон Мюллер вже відповідав на питання про SEO-атаки на сайт. Тож, загалом рекомендації залишаються незмінними: у більшості випадків відхиляти такі посилання не потрібно.

Питання до експерта Гугл прозвучало наступним чином:

«Мій сайт отримує сотні посилань, які здаються спамние. Я підозрюю, що, можливо, один з моїх конкурентів намагається знизити мої позиції. Чи повинен я продовжувати відхиляти ці посилання тиждень за тижнем? Або ж хвилюватися варто лише в тому випадку, якщо я отримаю ручні санкції за неприродні посилання? ».

У відповідь Мюллер нагадав, що алгоритм Google ігнорує спамне посилання:

«Зазвичай ми намагаємося по замовчуванню ігнорувати такі посилання. У більшості випадків це спрацьовує досить добре. Я бачу дуже мало сайтів з проблемами, пов’язаними з токсичними посиланнями. Щодо їх відхилення, то якщо це звичайні спамні посилання, то я б надто не переживав щодо їх існування».

blank

Токсичні беклінки все ще можна відхиляти через Інструмент Гугл

При цьому він додав, що для власного заспокоєння все ж можна використовувати інструмент Disavow Links.

«Якщо ви все ж переживаєте з приводу спамних лінків, якщо ви спати не можете через наявність цих посилань і хочете упевнитися, що Google обробляє їх належним чином, то ви можете використовувати наш інструмент відхилення посилань. Це не буде розцінено як визнання провини. З його допомогою ви лише повідомите нашим системам, що ці посилання не повинні враховуватися для сайту… З іншого боку, якщо ви думаєте, що це звичайні спамні посилання, то їх можна не чіпати».

На завершення Мюллер зазначив, що Disavow Links Tool повинен використовуватися тільки у виняткових випадках. Цей інструмент Гугл не для масового застосування.

«Я думаю, що для більшості сайтів немає необхідності у використанні цього інструменту… Це потрібно використовувати лише у справді крайніх випадках».

І ми Вам радимо прислухатися до експерта SEO Гугл і не звертати більше уваги на спамні беклінки, покладаючись на покращення алгоритмів пошукової системи.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору