Вимоги до структури сайту – SEO оптимізація

Структура сайту являється надважливим технічним інструментом з точки зору SEO. Важливість структури сайту важко переоцінити. Це найголовніше і найперше, що потрібно зробити. Тому підчас розробки сайту, необхідно проаналізувати розміщення кожного розділу, підрозділу, щоб все грамотно зробити. Неправильна побудова структури сайту значно ускладнює просування користувачів по сайту.

Що ж таке структура сайту і в чому її важливість

Структура сайту – це логічний взаємозв’язок різних його сторінок із збереженням певної ієрархії.

Якщо говорити простішими словами, то структуру сайту можна порівняти з супермаркетом, де кожен товар знаходиться в відповідному відділі( молоко в молочному відділі, риба – в рибному). Якщо ж ви не знайдете товар там, де він має бути,це складе вам незручності і ви не будете більше приходити в цей супермаркет. Аналогічно і з структурою. Якщо користувачу буде важко і незрозуміло на вашому сайті, він піде до ваших конкурентів. Отже, можемо зробити наступний висновок.

Чітка структура = ефективне СЕО-просування

 Існує кілька видів структури. Найбільш правильним вважається саме ієрархічний вид. Іншими словами, ієрархія, логічний і послідовний ланцюжок побудови і подачі інформації.

З точки зору ієрархії структура поділяється на рівні, починаючи з першого. Першим рівнем буде головна сторінка і основні категорії, другим – підкатегорії ітд. Ієрархічна побудова структури дозволить користувачу зручніше і швидше знайти необхідний товар.

Планування розробки сайту - менеджер

Для чого потрібна структура розділів сайту

Зручність користувача

Поставте себе на місце відвідувача, який заходить на Ваш сайт вперше і хоче швидко вирішити свою проблему. Ви повинні зробити його перебування у Вас і вирішення питання по максимуму простим і зручним. Одним з найважливіших факторів цього зручності якраз є правильно побудована структура сайту. Перебуваючи на будь-якій сторінці сайту, користувач повинен розуміти звідки він прийшов і як потрапити:

  • на головну сторінку
  • в будь-яку іншу категорію
  • в категорію, де він перебував
  • в контакти і умови роботи
  • в схожі товари та ін.

Звичайно, в цьому всьому йому допоможе правильна перелінковка, але фундаментом буде саме структура Вашого сайту.

Зручність пошукових систем

За допомогою правильно побудованої структури сайту пошуковому роботу легше буде проіндексувати всі Ваші сторінки і нічого не упустити. Якщо пошуковик зайде до Вас і побачить, що структура незрозуміла і дуже складна, він просто може «розвернутися і піти» на наступний сайт. При цьому він відзначить, що це неякісний сайт і туди не заходитиме ще дуже довго.

У Вас може бути цікавий унікальний контент, красивий дизайн і т.д., але цього всього пошукова система вже не побачить і не проіндексує тільки через порушення правил структури сайту. А якщо не побачить пошукова система, не побачить і Ваша цільова аудиторія.

Просування сайту у пошукових системах

Чим вище рівень вкладеності сторінки, тим легше її просувати. Вага сайту розподіляється по всьому сайту залежно від рівнів вкладеності сторінок. Тобто, головна (1 рівень) має, на думку пошукачів, найбільшу важливість. Категорії (2 рівень) мають теж велику вагу, але вже не таку, як головна.

Так сторінки кожного наступного рівня мають все менше і менше ваги. Це обов’язково потрібно враховувати при побудові структури і розподілі запитів по сторінках.

Ілюстрація розробки стратегії сайту і дизайну

Як створити правильну структуру сайту

Є кілька деталей, на які потрібно звернути увагу, щоб структура вийшла максимально оптимізована під Ваш бізнес.

І почати потрібно з …

Семантики. Перше, і найважливіше, це складання семантичного ядра. Чому ми знову до нього повертаємося? Тому що при його складанні Ви зможете виявити:

  • які категорії потрібно додати
  • які категорії потрібно підняти вище в структурі
  • які взагалі варто прибрати

Коли Ви визначитеся, що шукають люди найчастіше і які категорії / підкатегорії залишити, переходите до наступного пункту.

Визначити, які запити на якій сторінці

Ви повинні чітко знати, який товар або послугу Ви будете просувати на якій сторінці. Які суміжні товари будуть знаходитися в структурі поряд, а які потрібно виділити в окрему категорію і т.д. Посилаючись на все ту ж семантику, визначте, яка логіка поєднання товарів є найоптимальнішою для їх пошуку.

Наприклад, коли ми створювали сайт по сонцезахисних окулярів, то зрозуміли, що потрібно виділити категорії «жіночі» та «чоловічі», але не потрібно робити категорію «унісекс». Проте, один з брендів окулярів користується таким величезним попитом, що його ми винесли в окрему категорію «окуляри R-Ban». Більш того, цю категорію ми розбили на підкатегорії. У той час як інші бренди окулярів мають 3 або 4 рівні вкладеності.

Під кожну групу запитів потрібна окрема сторінка

Створюючи структуру сайту пам’ятайте, що на 1 сторінці можна просувати тільки 1 групу запитів однакових за змістом. Необхідно вирішити, які запити хочете просунути в першу чергу, а які менш важливі для продажів. Зробіть сайт таким чином, щоб пізніше можна було додати нові сторінки без шкоди для його структури.

Отже, при бажанні замовити ефективний сайт з хорошою структурою, радимо звернутись до  спеціалістів, які мають відповідний досвід в цій сфері.  

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору