Чи впливає використання HTTPS на SEO

Програміст пише код

Ще 2014 року Google оголосив про появу нового чинника, що впливає на позиції веб-сайту в пошуковій видачі – використання протоколу HTTPS. Було зазначено, що якщо використовувати протокол HTTPS, рейтинги сайтів істотно зростуть по відношенню з тими сайтами, які його не використовують.

При цьому в офіційному оголошенні робився наголос на турботу Google про безпеку користувачів під час відвідування інтернету.

Минуло кілька років та питання: Чи справді використання HTTPS для SEO є важливим фактором, чи все це банальна пропаганда, актуальним залишається й надалі. У цій статті ми спробуємо розібратися, чи важливий вид протоколу передачі даних (HTTP або HTTPS) для SEO-просування.

Що дає використання HTTPS для SEO

Google закликає надалі використовувати протокол HTTPS для сайтів, які створюються, а також переносити на нього старі ресурси. Наголошують й на тому, що покращаться позиції по відношенню до показників, які були раніше на HTTP. В подальшому, значення цього чинника буде продовжувати рости, а отже, вплив HTTPS на просування сайтів має бути досить істотним. Проте на практиці все виглядає трохи інакше.

Розглянувши дані деяких веб-ресурсів, що використовували протокол HTTPS, через півроку після впровадження нового алгоритму, можемо стверджувати, що приріст позицій дійсно спостерігається, але він настільки незначний (максимум 5%), що ці поліпшення позицій можна списати як на вплив HTTPS на просування сайтів, так і на цілком природні результати (адже весь цей час роботи з просування швидше за все не припинялися).

Таким чином, те, який протокол використовує сайт (HTTP або HTTPS) для SEO-просування не надто важливо. Хоча однозначних висновків з цього приводу зробити не можна. Адже це лише судження, які базуються на нашому власному досвіді і прикладах випадкових вибірок сайтів.

Позитивні моменти від використання HTTPS для SEO

Підвищення довіри відвідувачів

Якщо логічно подумати, то використання протоколу HTTPS для сайту все ж може поліпшити його позиції у результатах пошуку шляхом впливу на поведінкові фактори. Адже різниця між HTTPS і HTTP в першу чергу виражається високим рівнем довіри до веб-сайтам, які використовують більш безпечний з цих двох протоколів.

Таким чином, якщо використовувати протокол HTTPS для сайту, можна істотно знизити кількість відмов і тим самим побічно вплинути на його просування. Також це допоможе збільшити конверсію.

Довіра з боку пошукових систем

У будь-якому випадку, HTTPS – один з чинників ранжирування за офіційними даними. Тому значимість його буде зростати з часом. Замислитися над переходом зараз або пізніше, вирішувати Вам. Але зробити це рано чи пізно доведеться.

Негативні сторони використання протоколу HTTPS

У випадку з новими сайтами, які відразу ж розробляються з підтримкою HTTPS, для SEO не буде проблем. Але для тих, хто буде переробляти вже існуючі веб-ресурси, можуть бути помітні наступні моменти:

З огляду на те, що у всіх адресах сторінок відбудеться заміна http на https, для SEO це на деякий час обернеться справжньою катастрофою – спочатку пошуковики будуть сприймати змінений веб-ресурс як абсолютно новий з усіма наслідками для видимості у пошуку. І до того моменту, як відбудеться «склейка» старого і нового сайту, останньому не варто розраховувати на сильне зростання позицій. 

Після введення нового протоколу передачі даних швидкість роботи сайту знизиться. З’являться також витрати на оплату SSL-сертифіката.

Так що ж вибрати: HTTPS чи HTTP?

З огляду на те, що вплив HTTPS на просування сайтів на сьогоднішній день не до кінця визначено, можете не бігти після прочитання статті переносити вже існуючі веб-сайти на новий протокол. Але якщо що, ми це вже зробили :). Проте, якщо вибір здійснюється на етапі розробки сайту, то логічніше буде зупинитися на безпечному і сучасному протоколі передачі даних.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору