Для чого штучний інтелект потрібен у маркетингу

Комп’ютерні системи, що використовують ШІ, можуть виконувати безліч функцій, від ухвалення рішень до візуального сприйняття та розпізнавання мови. Технології на базі ШІ здатні проаналізувати уподобання та запропонувати користувачам релевантні продукти. АІ може рекомендувати відповідні товари, перебудовувати посадкові сторінки під інтереси споживачів або складати персональні добірки.

Типи штучного інтелекту  

Слабкий ШІ давно створений. Це ШІ, здатний вирішувати обмежене коло певних завдань: обробляти фото, розмовляти з користувачем, вгадувати вподобання клієнта. Він виконує завдання краще та швидше ніж людина, безперервно вдосконалюється. Однак він не здатний навчитися чогось нового. ШІ, що обробляє фото, не стане перекладати тексти з однієї мови на іншу. Сильний ШІ здатен ухвалювати рішення в ситуаціях, яких його не навчали.  

Штучний інтелект у маркетингу АІ

Слабкий ШІ давно використовують у маркетингу. АІ допомагає знизити витрати та підвищити ефективність. 

  • Контент – ШІ використовують, щоб скоротити витрати на виробництво контенту. На основі баз даних, заданої тематики або аналізу схожих матеріалів АІ пише новини та картки товарів, пропонує теми для копірайтерів, готує звіти, пише чернетки тексту.  
  • Обробка візуального контенту – створення зображень на основі описів, їх коригування.   
  • Аналітика – АІ миттєво аналізує величезні обсяги інформації, відповідно до завдання пропонує рішення значно швидше і точніше, ніж людина.
  • Аудіо та відео контент – ШІ виконує повний цикл завдань.
  • Комунікації – штучний інтелект використовують для віртуальних асистентів, помічників і чат-ботів. 

Як впровадити ШІ в бізнес уже зараз

Є два способи створити чат-бота зі штучним інтелектом: використовувати конструктори ботів з ШІ або залучити розробників, які зроблять помічника на замовлення. На ринку вже присутній великий вибір ресурсів на базі ШІ для різних типів комунікацій і галузей. Платформи для автоматизації підвищують конверсію вже наявного трафіку та вимагають ресурсів для інтеграції. Тому їх частіше використовують великі компанії. 

Ефективність та рентабельність ШІ в сфері комунікацій залежить від кількості клієнтів: звісно інвестиції повернуться швидше за великої кількості користувачів. ШІ може вести десятки діалогів одночасно та обробляє запити швидше за операторів. АІ оперативно вирішує завдання, які є складними для чат-ботів і голосових меню, що засновані за лінійними алгоритмами.

Від оцінки квартир до каталогів одягу

Вже сьогодні ШІ використовують для різноманітних завдань. Ось приклади реального застосування АІ:

  • Обробка юридичних договорів.
  • Аналіз трафіку в офлайн-магазинах – ШІ зрозуміє вік і стать клієнтів, оцінить конверсію з відвідувачів у покупців.
  • Автоматична оцінка вартості житла – на основі аналізу цін і суми іпотечних угод складаються прогноз ціни.  
  • Геоплатформа прогнозує попит, потоки клієнтів в конкретних локаціях.  
  • Аналітика каталогів в інтернет-магазинах – ШІ вміє розпізнавати предмети одягу на фото, запропонувати користувачу необхідне.  

Що буде далі?

Поки що малий і середній бізнес не так активно впроваджує ШІ, як великі бренди. Але вже розроблено достатньо базових технологій, перевірених на практиці великими брендами. Отже, технології АІ надалі розвиватимуться та братимуть на себе більше рутинних справ маркетологів. 

Однак навряд чи ШІ повністю замінить людину: технології не можуть повністю обійтися без людей, роботи можуть помилятися та дезінформувати користувачів. Декому взагалі не подобається спілкування з машиною. Тому штучний інтелект варто розглядати як спосіб перевірити припущення та максимізувати віддачу від ресурсів, витрачених на маркетинг. Хоча переваги АІ дійсно переконливі.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору