Топ-7 тенденцій інтернет-маркетингу в 2020 році

Інтернет маркетолог налаштовує аналітику

Запорукою стабільності бізнесу є інвестиція у цифрові технології та новітні інструменти. Інтернет та SEO просування у пошукових системах в умовах високої конкуренції важливі як ніколи. А інтернет-маркетинг – це інструмент, який бізнес не може дозволити собі ігнорувати. Цифровий маркетинг у 2020 році – креативний, динамічний і потужний. Водночас інтернет-маркетинг невпинно розвивається та змінюється. Ці зміни настільки швидкі, що не лише початківцям, а й експертам SEO і маркетологам важко встежити за ними. Ключ до освоєння інтернет-маркетингу – бути в курсі нових тенденцій. Це допоможе зрозуміти, як збудувати стратегію вашого сайту чи інтернет-магазину.

Інтернет-маркетинг – запорука стійкості бізнесу

Стратегія інтернет-маркетингу часто залишається слабкою ланкою для малого та середнього бізнесу. Їм часто не вистачає часу, бюджету чи власних знань та вмінь для того, щоб керувати стратегією просування в інтернеті. Тим, хто не інвестує у нові технології та маркетинг, часто буває складно вижити. Цікавий факт: майже 90% компаній, які у 1955 році були у Fortune 500 більше не існують. Це неймовірна кількість.

Деякі компанії не вдалися до інновацій, а інші просто зазнали невдачі. Якою б не була причина, невтішний підсумок полягає у тому, що вони втратили своїх клієнтів. Ці історії допомагають сьогоднішнім компаніям засвоїти важливі уроки. У цифрову епоху тривалість життя бізнесу зменшується, і підприємцям потрібно бути пильнішими, ніж будь-коли. Оскільки ви читаєте наш SEO блог, велика ймовірність, що ви шукаєте способи покращити SEO і позиції вашого сайту у Гугл, а також максимально використати нові тренди в інтернет-маркетингу.

У цьому блозі ми склали список тенденцій цифрового маркетингу, які домінуватимуть у 2020 році. Стежте за ними, впроваджуйте їх та очікуйте позитивних результатів для вашого бізнесу онлайн.

Інфлуенс-маркетинг

Інфлуенсерський маркетинг – це новий модний спосіб просування бізнесу в інтернеті. Цей важіль створює для компаній чудові можливості знаходити нових клієнтів та просувати свої товари / послуги. Інфлуенс-маркетинг передбачає залучення популярних у соціальних медіа блогерів, впливових знаменитостей для оцінки та просування свого бренду, своїх товарів. Цей підхід виявився досить ефективним у 2019 році та повинен отримати новий виток розвитку.

Лого соцмереж - смартфон - СММ менеджери

Інтернет-маркетинг через впливових блогерів

На корпоративному сайті можна публікувати відгуки чи відео авторства впливових блогерів. Або ж домовитись про їхню розповідь про товари чи послуги на їхній же платформі, за якою стежать десятки тисяч підписників. Такий інструмент маркетингу може виявитись дуже ефективним для збільшення продажів. Крім відео-рекомендацій, ви також можете працювати над створенням блогів, написаних відомими постатями, де вони висловлюють свою позитивну думку щодо товарів / послуг.

Шанувальники цих блогерів після порад своїх кумирів можуть доволі легко замовляти ваші товари / послуги, якщо маркетинговий посил буде достатньо переконливим. У будь-якому разі, завдяки кампанії за участю інфлуенсера ви привернете увагу тисяч потенційних замовників.

Найефективніше – зосередитись на інфлуенсерах і блогерах середнього масштабу у вузькій ніші. А також залучати регіональних чи галузевих інфлуенсерів. Однак обирати лише з-поміж тих, хто має не менше 10-20 тисяч підписників. Також слід перевірити, чи відповідають демографічні дані їх аудиторії вашим цілям.

Сила мікро-блогерів

Дослідження Adweek встановило, що мікро-блогери дозволяли досягати на 60% вищий ступінь конверсій у кампаніях та були у 7 разів більш доступними для бізнесу, ніж знаменитості глобальнішого масштабу. З мікро-спільнотами ви отримаєте менше охоплення потенційних клієнтів, ніж зі знаменитостями, за якими стежать маси. Однак взаємодія підписників з публікаціями мікро-блогерів значно краща.

Соціальна комерція та шопінг у соцмережах

Соцмережі надалі надаватимуть компаніям чималі можливості для генерування прибутків. За даними Digital Report 2019, кількість користувачів соцмереж у всьому світі становить 3,5 мільярда. Соціальний шопінг – це можливість клієнтам здійснювати покупки безпосередньо на платформах соціальних мереж. Цей формат надає переваги, такі як простіша і швидша покупка завдяки використанню власного профілю.

Крім того, ця методика також збільшує трафік на інтернет-магазинах та залучає постійних клієнтів. Шопінг у соцмережах з’явився вперше, коли Instagram включив у свій додаток можливість оплати за товари. Це сподобалося користувачам у всьому світі. Ця тенденція в інтернет-маркетингу стала найбільш ефективною саме в Instagram.

Інтернет маркетолог налаштовує аналітику

Маркетинг та соціальна комерція

Соціальна комерція – це спрощений процес покупок в інтернеті, коли ви можете скористатися такими перевагами, як автоматичні заповнення платежів і даних про доставку. Ви можете відтворити ваш інтернет-магазин на бізнес-сторінці у Facebook та Instagram. При цьому, радимо встановити інструменти для обміну повідомленнями, чат. Переконайтеся, що контент, який ви публікуєте у соцмережах, є переконливим. А також, що процес покупки для користувачів є простим.

Користувачі інтернету використовують соціальні мережі, щоб шукати інформацію, натхнення і знайти ідеальний товар. Всі експерти у галузі інтернет маркетингу вміло використовують інструменти, які надають платформи соцмереж. Синхронізуйте каталог своїх товарів зі сторінками Facebook, Instagram або Pinterest, щоб користувачам було простіше здійснювати покупки у вашому онлайн-магазині.

Публікації у соціальних мережах неодмінно зменшать кількість покинутих кошиків. Крім того, більшість відвідувачів соціальних мереж можуть вийти на ваші публікації під час пошуку товарів. При цьому, налаштування шопінгу у соцмережах не вимагає великого ресурсу. Отже, використання соціальної комерції є вигідним для будь-якої компанії та будь-якого інтернет-магазину.

Зауважте, що для успішної кампанії соціального шопінгу ви повинні мати опублікувати переконливі світлини та описи товарів та цікавий контент. Переконайтеся, що ви можете забезпечити найпопулярніші способи оплати. Коли у клієнтів є вибір декількох способів оплати, вони вибирають найпростіший для них і відразу купують.

Маркетинг у месенджерах

Прямий обмін повідомленнями у месенджерах, на кшталт Viber, WhatsApp, Telegram, стає дедалі популярнішим і безумовно стане тенденцією протягом 2020 року. Покупці люблять, коли продавець використовує ці дуже доступні та швидкі способи комунікації зі своїми клієнтами.

Впровадження нових технологій щоразу скорочує терпіння користувачів і змушує продавців пропонувати швидший спосіб отримати відповідь на будь-який запит. Тому ви не можете дозволити собі відповідати клієнтам надто пізно. Коли вони здійснюють запит, відповідайте на нього якнайшвидше. Чим довше ви затримуєтесь, тим більша вірогідність, що вони помандрують до конкурентів.

Щомісяця клієнти та компанії спілкуються у Facebook Messenger. Для споживачів це зручний спосіб встановлення прямого контакту з продавцем. Крім того, повідомлення у соцмережах сприяють персоналізованому маркетингу. Очевидно, клієнтам сподобається персоналізоване звертання та отримання відповідей на свої питання миттєво.

Ілюстрація швидкості у бізнесі

Миттєва комунікація з покупцями

Використовуючи додатки для миттєвого обміну повідомленнями, такі як Whatsapp, Viber, Telegram та Facebook Messenger, ви можете швидко встановити зв’язок зі своїми клієнтами. Також є можливість провести голосовий чи навіть відео-дзвінок із клієнтами. Ви також можете запропонувати ексклюзивні пропозиції та знижки клієнтам, які подали заявку або виявили прихильність до вашого бренду на вашій сторінці у соцмережах.

Щоб залучити потенційних клієнтів та зацікавити їх своїми товарами чи послугами, використовуйте миттєві повідомлення у месенджерах. Ви можете зробити номер WhatsApp або Viber доступним для своїх клієнтів для швидких відповідей та персональних порад. Такі заходи наблизять вас до своєї аудиторії та допоможуть підтримувати постійний прямий контакт із замовниками.

У 2019 році eMarketer прогнозував, що 2,52 мільярда людей у ​​всьому світі будуть користуватися програмою миттєвого обміну повідомленнями на своєму смартфоні. Тенденція цієї звички користувачів й надалі зростатиме. Миттєве повідомлення – це ефективний спосіб побудувати довготермінові відносини, швидко реагувати на скарги клієнтів, адаптувати вашу пропозицію та заохочувати відвідувачів інтернет-магазину здійснювати покупки. Для успішного обміну повідомленнями переконайтесь, що вибране ім’я користувача на платформі месенджера є релевантним, ексклюзивним, простим і що його легко знайти у пошуку.

Ще більш персоналізований сервіс

Більшість клієнтів віддають перевагу індивідуально підібраному сервісу та персоналізованим послугам. Усі хочуть отримати послуги, які на всі 100% відповідають очікуванням. Персоналізація – ключовий тренд інтернет-маркетингу у 2020 році. Цей інструмент робить всі маркетингові заходи в інтернеті і таргетування – ще точнішими. У 2020 році ця тенденція посилиться завдяки можливості аналізувати великі дані про відвідувачів сайту і соцмереж.

Налаштувати персоналізацію послуг доволі просто: звертатися до клієнтів та потенційних покупців за їхнім іменем, використовувати дані про те, що їм подобається, щоб запропонувати їм послугу, товар та акційні пропозиції з урахуванням їхніх потреб і вподобань. Добре проаналізуйте такі дані, як геолокація користувача, зміст, з яким користувач взаємодіє у мережі, його зацікавлення, історія покупок. Не проґавте можливості персоналізувати свої email-розсилки! Електронні листи, що містять ім’я одержувача, мають завжди вищий відсоток відкриття.

Веб дизайнер і робоче місце

Відео-маркетинг

Відео – це формат, який дуже легко привертає користувачів в інтернеті. Цей маркетинговий формат набуде ще більшої популярності у 2020 році. З новим програмним забезпеченням, онлайн-програмами, такими як Movavi, Toonly, стало дуже просто створювати високоякісні відеоролики. Такі, що колись були доступні лише для агентств та професійних монтажерів.

Ще одна тенденція відео у 2020 році – це успіх програми обміну відео Tik Tok. На цій платформі користувачі можуть ділитися короткими привабливими відео, тривалістю в середньому близько 15 секунд. Цей формат відео захоплює користувачів і може дуже швидко згенерувати мільйони переглядів. Відео-трафік в Інтернеті протягом 2020 року буде ще більше зростати. Зростаюча популярність TikTok і Snapchat посилить цю тенденцію. Очікується, що чимало компаній буде орієнтуватись на відео-маркетинг. Ціль – створювати короткі, цікаві та переконливі відео про товари та послуги, які зможуть залучити ще більше покупців та клієнтів.

Голосовий маркетинг

У 2020 році з’явиться понад 1,6 мільярда користувачів Інтернету, які регулярно будуть використовувати допомогу голосових асистентів. Велетні Amazon (Alexa), Google (Google Home), Apple (Siri) домінують на ринку голосових помічників. Ці три корпорації підписали угоду, яка дозволить усім підключеним до інтернету об’єктам у будинку спілкуватися між собою, передавати інформацію, незалежно від виробника та моделі. Цей підхід повинен покращити функціональність голосових помічників. Мета посилити активність і залученість користувачів, які мають легкий доступ до голосового помічника у власній кишені.

У 2020 році кількість голосових пошуків на смартфонах збільшиться. Враховуючи цю тенденцію в інтернет-маркетингу, вдала розробка SEO стратегії стає неабияк важливою. Ймовірно, найближчим часом результати традиційних пошукових систем з’являться також у результатах голосового пошуку. Тож, компанії мають чималий інтерес оптимізувати свої сайти та інтернет-магазини для голосового пошуку.

SEO-оптимізація веб-сайту для голосового пошуку передбачає публікацію відповідей на часті запитання користувачів у Гугл і використання низькочастотних ключових фраз з 3-4 слів. Спробуйте створити контент із запитанням у заголовку та відповіддю на нього у вмісті статті. Наприклад, питання “Як оптимізувати сайт”, “Яка найкраща SEO-стратегія для просування”, “Навіщо інвестувати в SEO”, “Чому варто оптимізувати сайт” … будуть ключовими виразами голосового інтернет-маркетингу для SEO-агентств.

Використовуйте всі інструменти інтернет-маркетингу у 2020 році

2020 рік стане роком, коли клієнти та покупці чекають від компаній та інтернет-магазинів швидкої комунікації, більшої прозорості, гнучкості та всіх можливих доступних варіантів придбання товару. Завдання рекламодавців – переконатися, що їхні компанії відповідають потребам і очікуванням покупців та клієнтів.

Використовуйте всі доступні канали залучення покупців та продажів в інтернеті, щоб забезпечити своєму бізнесу перевагу перед конкурентами. Не вагайтеся, щоб впроваджувати всі інструменти інтернет-маркетингу та стратегії SEO для залучення нових клієнтів та збереження існуючих.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Догори