Як налаштувати Google Analytics для SEO?

СЕО консультант вивчає аналітику сайту

Google Analytics для SEO експертів і власників бізнесу в інтернеті

Щоб визначити, як використовувати дані Google Analytics для SEO просування сайту та які метрики відстежувати, розглянемо засади роботи СЕО-спеціаліста. Які завдання власники онлайн-бізнесу чи інтернет-магазину ставлять перед SEO-консультантом та інтернет-маркетологом?

 • щоб веб-сайт за цільовими запитами отримав якомога більшу видимість і вищі позиції пошуковій видачі. А відтак, щоб онлайн-бізнес приносив власнику прибуток.
 • збільшення органічного трафіку, а також конверсій після переходу користувачів з пошуку на сайт.

Відстежити ці цілі можна саме за допомогою сервісу Google Analytics.

Google Analytics – сервіс Гугл з аналітики відвідуваності сайту

Головне завдання ресурсу – відстеження різноманітних показників (KPI) для бізнесу в інтернеті. Одна з переваг Google Analytics полягає у тому, що він інтегрується з усіма маркетинговими продуктами Google, а саме контекстною рекламою Google Ads, платформою для аналізу результатів сайту в пошуку Search Console і Data Studio. А тому Гугл Аналітикс – необхідний інструмент для інтернет-маркетолога і СЕО-спеціаліста.

Кожній бізнес-цілі відповідає відповідний набір метрик. Ось кілька прикладів показників і параметрів Гугл Аналітики, які необхідні SEO експерту для роботи:

 • Відсоток органічного трафіку (SEO) сайту у загальному трафіку.
 • Зміни відсотка органіки у динаміці.
 • Показники сторінок, які відвідують з органічного пошуку: глибина перегляду, середній час на сторінці, унікальні відвідувачі, показник відмов.
 • Показники органічного трафіку: географія і демографія.
 • Ключові фрази (для цього необхідна інтеграція Гугл Аналітики з Google Search Console).
 • Джерела органічного трафіку.
 • Посадкові сторінки, основні сторінки входу на сайт.

Всі ці метрики можна відстежувати в Google Analytics, і кожен з цих показників вимагає ретельного вивчення. Правильне налаштування відстеження ключових показників відокремлює нецільовий трафік та дозволяє отримати релевантну статистику сайту. 

Водночас правильне налаштування аналітики і використання отриманих даних для налаштування реклами в Гугл дозволить вам заощадити чимало коштів на контексті.

Чи можна використовувати Google Analytics безкоштовно?

Існує безкоштовна і платна версія Гугл Аналітики. Остання називається Analytics 360. Для малого та середнього бізнесу достатньо використовувати безкоштовну версію і отримувати всі необхідні метрики сайту. У цій статті ми розповімо, як можна підключити Гугл Аналітику до вашого сайту, а також на які метрики варто звертати увагу.

Як встановити і додати сайт в Google Analytics

Передовсім, потрібно створити акаунт Google Analytics, якщо у вас ще досі його нема. Для цього перейдіть за цим посиланням https://analytics.google.com/analytics/web/. Потім у розділ «Адміністратор» (іконка Налаштування і натисніть «Створити обліковий запис».

blank
 • Додайте назву, URL і галузь сайту, який ви плануєте відстежувати.
 • Отримайте свій власний код відстеження Javascript, який дозволить Гугл Аналітиці відстежувати ваш сайт.
 • Додайте код на своєму сайті або створіть новий тег Google Аналітика → Universal Analytics у Менеджері тегів GTM і додайте туди ідентифікатор відстеження аккаунта Google Analytics.
 • Якщо ваш сайт – на Вордпрес, скористайтеся для цього плагіном Google Analytics, де налаштування – інтуїтивні.
 • Далі зайдіть у свій аккаунт Google Analytics і переконайтеся, що код працює. Таку інформацію ви можете отримати, заглянувши у розділ «Код відстеження». На цій сторінці має бути зазначено, що дані надходять впродовж останніх 48 годин.
 • Зауважте, що після встановлення коду Гугл Аналітики дані почнуть надходити не відразу.
 • Щоб перевірити правильність встановлення GA і GTM, додайте у браузера розширення Google Tag Assistant.

Які показники Гугл Аналітики найважливіші?

Аудиторія вашого сайту

Користувачі – це унікальні відвідувачі сайту. Щоразу, коли на ваш сайт заходить новий відвідувач, Google Analytics призначає йому унікальний ідентифікатор або ідентифікатор клієнта, який зберігається у файлі cookie у браузері. Припустимо, ви відвідали наш сайт у браузері Chrome, Chrome отримав файл cookie Google Analytics з ідентифікатором клієнта. Коли ви повернетеся, GA зареєструє вас як користувача, який повернувся на сайт знову, а не як нового відвідувача.

Аналітика надає вам уявлення того, звідки прийшли відвідувачі, дозволяє дізнатися, які канали демонструють найбільш ефективні для просування сайту результати. Крім того, Гугл Аналітика надає демографічні дані, включаючи вік і стать, а також географічне розташування відвідувачів сайту. Ви також можете дізнатися, з яких пристроїв і з яких веб-переглядачів на ваш сайт заходят користувачі.

Джерела трафіку

Трафік є одним з найважливіших показників успіху вашого сайту. Це також ціль SEO оптимізації сайту – вищі позиції у Гугл і більший трафік. Ба більше, без трафіку ви взагалі не можете нічого аналізувати в Гугл Аналітиці.

Джерела трафіку на сайті можна об’єднати у кілька груп

 • Органічний пошук – відвідувачі, які потрапили на ваш сайт із пошуку у Гугл чи в іншій пошуковій системі. Утім, органічний трафік може бути оманливим. Вам слід переконатися, що показники «(not set)» і «(not provided)» не зашкалюють. 
 • Платний пошук (CPC) – користувачі, які заходять на ваш сайт після кліку на оголошення у контекстній рекламі Google AdWords.
 • Реферал – користувачі, які прийшли з інших веб-ресурсів за прямими посиланнями на ваш сайт.
 • Соціальні – відвідувачі, які заходять на ваш сайт із соціальних мереж, таких як Twitter, Facebook, Youtube, Linkedin, Instagram, Pinterest, тощо.
 • Електронна пошта – користувачі, які переходять за посиланнями з відправлених вами електронних листів.
 • Прямий трафік – користувачі, які ввели ваш URL безпосередньо. Це чудовий показник того, наскільки добре люди пам’ятають ваш бренд і зберігають адресу вашого сайту у браузері.

Показник відмов і середня тривалість сеансу

Показник відмов сайту – це відсоток із числа користувачів, які, зайшовши на ваш сайт, йдуть геть після перегляду лише однієї сторінки. Якщо показник відмов високий, це свідчить, що відвідувача не привабив контент чи не зацікавила інформація на вашому сайті. А ще це може означати, що кнопки заклику до дії або відсутні, або недостатньо чіткі.

Такі дані можуть бути також наслідком надто складного процесу оформлення замовлення, браку в побудові шляху користувача до цілі на сайті, або ж примусового додавання товару у корзину в інтернет-магазині. Варто зазначити, що на блогах часто бувають високі показники відмов. Це пов’язано з тим, що найчастіше відвідувачі заходять на сайт, щоб прочитати один пост, а потім закривають сторінку.

Сесії в Гугл Аналітиці

Google Analytics записує сеанс (сесію) щоразу, коли хтось відвідує ваш сайт. Сесія починається відразу після завантаження сторінки і закінчується через 30 хвилин бездіяльності. Кожен перегляд сторінки, клік, транзакція, що відстежують протягом цього періоду активності, становлять один сеанс.

Середня тривалість сеансів – це часовий проміжок, у середньому вимірі, протягом якого відвідувачі залишаються на вашому сайті. Цей показник свідчить про їхню зацікавленість контентом на веб-сторінці.

Перегляд сторінок

Будь-який перегляд сторінки, відстежується Google Analytics. Якщо ви перезавантажите сторінку, або покинете її та повернетесь знову, у статистику зачислиться новий перегляд.

Відстеження конверсії цілей

Конверсія цілей – це загальна кількість цілей, виконаних відвідувачами сайту. З точки зору інтернет-маркетингу, конверсія відбувається, коли відвідувач виконує певну дію, яка була вашою метою на сайті. Цілями конверсії можуть бути: надсилання запиту через контактну форму, підписка на вашу розсилку, замовлення послуг, покупки товарів, кліки на певні цільові кнопки. А також практично все, що ви можете відстежити – якщо відвідувач виконує певну бажану власником сайту дію, це вважається конверсією. Цей показник буде дуже цікавим для керівників чи власників компанії. Отже, подбайте про те, щоб конверсії в Гугл Аналітиці у вас були налаштовані правильно.

Гугл Аналітика особливо важлива для сайтів із величезним трафіком. Так, ЗМІ, медійні компанії прагнуть, щоб їхні відвідувачі залишалися на сайті якомога довше і переглядали принаймні 3-4 сторінки (чим більше, тим краще, адже це впливає на рекламний дохід).

Натомість, компанії з сектору B2B бажають, щоб їхні відвідувачі завантажували електронну книгу, підписувалися на вебінари, заповнювали контактну форму, або замовляли зустріч із представником компанії.

Ілюстрація: СЕО експерт і дані аналітики сайту

Як зв’язати GA і Google Search Console?

Зв’язати Google Search Console і Google Analytics для SEO-спеціаліста – це значить отримати додаткові цінні звіти в GA і переглядати їх в своєму кабінеті Google Search Console. Наприклад, після цього налаштування ви зможете визначити сторінки з низьким показником CTR. Визначивши проблему, ви неодмінно знайдете рішення для покращення сайту, його юзабіліті та оптимізувати подану на сторінках інформацію.

Щоб поєднати Search Console і Analytics, передусім слід зайти у свій аккаунт Гугл. після цього зайдіть в аккаунт Аналітики. Далі – у підрозділ Search Console у Залучення трафіку. Якщо з’єднання двох сервісів ще не налаштовано, то ви побачите сіреньку кнопку з написом Налаштувати. Натисніть і перейдіть до наступного етапу, де слід натиснути Налаштувати Search Console. На цій сторінці натисніть на кнопку Додайте. По тому відкриється віконечко із вашими власностями (одним чи кількома сайтами) у Search Console. Оберіть сайт, натисніть Додати і Зберегти. Далі ви повернетесь на сторінку Аналітики, з якої ви почали налаштування, і там слід натиснути кнопку Зберегти у самому низу.

Опис довгий, але насправді всі дії прості, швидкі та інтуїтивні. Зверніть увагу на наступні нюанси.

 • У Search Console зберігаються дані за останні 16 місяців, тому у звітах про пошукову оптимізацію в Аналітиці також містяться дані тільки за 16 місяців.
 • Search Console реєструє до 1 000 URL для цільових сторінок, вихідний URL цільової сторінки, навіть якщо на ній налаштована переадресація. Гугл Аналітика реєструє URL-адресу, на яку користувач потрапляє внаслідок переадресації.
 • Якщо ресурс Google Analytics  відстежує кілька доменів, то у звітах Search Console будуть відображатися дані тільки для одного пов’язаного домену.
 • Search Console збирає дані незалежно від того, чи дозволено виконання скриптів JavaScript. Для GA потрібен JavaScript.

Налаштування зв’язку акаунтів Google Ads та Google Analytics

Сервіс контекстної реклами у пошуку Гугл Google Ads та Google Analytics збагачують звіти додатковими даними і дозволяють отримати ефективніші виміри ефективності сайту. Цей зв’язок цікавий завдяки аналізу ключових слів, методичної розробки семантичного ядра текстового контенту і стратегічного планування бюджету реклами у Гугл.

Зв’язок цих сервісів Гугл налаштувати трохи складніше, ніж Аналітики з Search Console, оскільки потрібно мати глибоке розуміння, яка саме потрібна інформація з Google Ads. Отже, налаштовуємо зв’язок Гугл Аналітики та Гугл реклами.

 • Для цього потрібно мати права адміністратора.
 • У стовпці «Ресурс» натиснути «Зв’язок з Google Ads».
 • Додати «Групу пов’язаних акаунтів». Вибрати необхідні акаунти і встановити зв’язок.
 • Увімкнути зв’язок з ресурсом, де хочете бачити дані рекламних кампаній Google Ads. Увімкнути «Створення звітів».
 • Не забудьте вибрати автоматичну чи ручну розмітку у кампаніях Google Ads.
 • Зв’язати акаунти.

Враховуйте обмеження:

 • Ресурс GA може містити не більше 200 груп пов’язаних акаунтів.
 • До групи можна додати не більше 1000 акаунтів Google Ads.
СЕО консультант вивчає аналітику сайту

Як аналізувати органічний трафік SEO у звітах Гугл Аналітики

Якщо у звіті Google Analytics ви бачите напис (not set) замість певного параметра, це означає, що у GA немає даних за цим параметром або сервіс не зміг їх розшифрувати. Очевидно, що з такими звітами важко формувати висновки – у вас є цифри, але що вони означають і як їх використовувати для аналізу, буде незрозуміло.

Крім того, значення (not set) у деяких стандартних звітах Google Analytics – це тривожний сигнал того, що аналітика на вашому сайті налаштована з технічними помилками. Слід відстежувати частку таких значень при першому впровадженні аналітики і при додаванні на сайт нового функціоналу.

Звіт «Канали» у Google Analytics

У цьому звіті зіставляються різні джерела (канали) трафіку на ваш сайт.

blank

Для отримання детального звіту саме з органічного каналу, натисніть прямо на «Organic Search». Тут ви побачите слабкі і сильні сторони вашого SEO у розрізі за обраним параметром (сторінки, ключі, джерела), якщо сортувати їх за «Діями».

Сторінки входу на сайт в Google Analytics

У цьому звіті Аналітики можна проаналізувати сторінки з точки зору SEO оптимізації сайту. Звіт можна побачити при виборі основних параметрів «Сторінки входу» у звіті «Канали» в органічному пошуку.

Ці показники необхідно проаналізувати, щоб зрозуміти, які сторінки входу залучають хороший органічний трафік і приносять найбільше конверсій. Для SEO-спеціаліста це важливо, оскільки саме такий аналіз вказує на проблемні сторінки, які не отримують трафік. Високі показники цільових сторінок стануть оцінкою SEO оптимізації сайту.

Час завантаження сайту в Google Analytics

Знайти сторінки сайту з повільним завантаженням можна не лише у Search Console, а й у вашому кабінеті GA. Для цього потрібно зайти у розділ «Поведінка» ⟶ «Швидкість завантаження сайту» ⟶ «Час завантаження сторінок». Найважливіше, що аналізуючи показники в органічному пошуку, ви побачите втішну (чи не дуже) розбіжність з типовим графіком середніх показників сайту. Швидкість завантаження – дуже важливий чинник для досвіду користувача на сайті, а також для просування сайту. З повільного сайту – тікають користувачі. А швидкий сайт отримує прихильність роботів Гугл.

 Як виміряти і проаналізувати просування сайту за показником конверсій

Щоб показати важливість зусиль для SEO оптимізації сайту, обов’язково потрібно дивитися звіт за асоційованими переходами. Особливо це актуально, якщо великий відсоток конверсій відбувається після взаємодії з двома і більше джерелами трафіку ( «Переходи» → «Багатоканальні послідовності» → «Довжина послідовності»). Асоційовані конверсії – це конверсії, які присвоюються каналу, якщо він брав участь у шляху користувача до прямої конверсії, але не був останнім.

Якщо у вас виникне питання «Яку цінність від конверсії повинен отримати SEO-канал», то вам допоможе звіт «Переходи» → «Атрибуція» → «Інструмент порівняння моделей». У ньому необхідно вибрати одну зі стандартних моделей атрибуції або створити власну і порівняти отриману цінність з цінністю за моделлю «Останній непрямий клік». Цілком можливо, що канал SEO бере участь на початку або всередині шляху користувача до конверсії, що обов’язково позначиться на отриманій цінності.

Визначення вартості трафіку SEO за допомогою даних Google Ads

Часто, у невеликих компаніях, контекстною рекламою також займається SEO експерт. Або ж загальне управління двома каналами просування здійснює менеджер з інтернет-маркетингу. І тоді команда SEO і контекстної реклами, або ж один СЕО-спеціаліст, зможе зіставити показники трафіку з органіки із контексту. Отже, як аналізувати джерела трафіку в Гугл Аналітиці.

 • «Джерела трафіку» ⟶ «Search Console» ⟶ «Запити».
 • Аналіз внутрішнього пошуку по сайту.

Ці два звіти принесуть багато користі і розуміння того, як мислять відвідувачі, як вони шукають те, що їм потрібно на вашому ресурсі. Переходимо до звіту за платними ключовими запитами у Google Ads:

 • Зайдіть у свій профіль Google Ads;
 • Натисніть на «Звіти»;
 • Виберіть «Стандартні звіти» ⟶ «Основний» ⟶ «Реклама і звичайні результати пошуку».

Там ви побачите органічні і платні ключові фрази та загальний огляд ситуації. Тепер розглянемо, скільки ж коштів економить SEO для бізнесу в інтернеті. Пропонуємо методику, про яку писав американський SEO експерт Ніл Пател. З нею ви будете ще більше цінувати роботу експерта з просування.

 • Завантажте звіт «Запитів в GA» ( «Джерела трафіку» ⟶ «Search Console» ⟶ «Запити»).
 • Підрахуйте кількість переходів на сайт за цільовими запитами з каналу SEO просування.
 • Далі йдем у Google Ads. Відкрийте «Інструменти» ⟶ «Планувальник ключових слів».
 • Завантажте топ-10 ключів, за обсягом трафіку, зі звіту Запитів у Планувальник ключових слів.
 • Зіставте з даними звіту «Запитів», доповніть таблицю вартістю ключових фраз у рекламі Гугл з «Планувальника».
 • Підрахуйте, скільки б коштували ці ключові фрази у контекстній рекламі.

Загальна сума – це фінансова користь від SEO оптимізації сайту. Це важливий спосіб оцінки вкладу SEO в інтернет-маркетинг кожної компанії, яка розвиває свій веб-сайт.

SEO-дашборди в Гугл Аналітиці

Ідеально, коли SEO-спеціаліст заходить у свій кабінет GA і відразу бачить стан справ у просуванні сайту. SEO-дашборд – це панель показників вашого SEO, куди можна зайти і відразу зрозуміти, чи ефективно працює ваше SEO. Зручність у тому, що в GA є безліч готових зведень (дашбордів), розроблених для СЕО-консультантів, а заодно ви отримуєте всі віджети, щоб сконструювати свій власний персоналізований дашборд.

Ось кілька найпопулярніших SEO-дашбордів у налаштуваннях Google Analytics

 • Organic Search (SEO) Performance Dashboard – чудовий дашборд для відстеження результатів в органічному пошуку;
 • SEO Dashboard – для пошуку топ-контенту і нових ключових слів;
 • E-Commerce SEO Dashboard – для інтернет-магазинів;
 • Complete SEO Starter Pack – для новачків у SEO просуванні сайтів;
 • Weekly SEO Troubleshooting Dashboard – дашборд про негаразди з оптимізацією сайту.

Завдяки цим дашбордам зручно зіставляти та аналізувати дані щодо просування сайту. Але справжні SEO експерти створюють свій власний дашборд. Якщо вас цікавить такий тернистий шлях, далі для вас низка порад. 

Визначте показники, які ви хочете відстежувати. Вони повинні ґрунтуватися на бізнесових цілях в органічному пошуку. До цих бізнес-цілей підберіть кілька показників і метрик, за якими можна вимірювати успіх у їх досягненні. Нижче – перелік таких показників SEO.

 • Метрики джерел трафіку для органіки
 • Загальний трафік з органічного пошуку
 • Динаміка органічного трафіку
 • Топ SEO-показників залученості для органіки
 • Топ-сторінок входу за показником відмов
 • Топ-сторінок з виконання цілей
 • Топ-сторінок за швидкістю завантаження
 • Метрики ключових слів для органіки
 • Топ органічних ключових слів за кількістю нових відвідувачів
 • Глибина перегляду сторінок за органічними ключовими словами
 • Органічні ключові фрази і виконання цілей.

Вибравши найкорисніші налаштування Гугл Аналітики для щоденного чи періодичного перегляду даних GA, можна приступати до створення віджетів під метрики. Далі все просто: потрібно вибрати спосіб представлення інформації, показник і потрібний фільтр, а потім все зручно розмістити. Для показників типу «Весь органічний трафік» виберіть «Показник» і додайте фільтр з відсіювання неорганічного трафіку.

Google Analytics – цінний інструмент для SEO

Отже, Google Analytics – цінний інструмент для SEO спеціаліста і не лише. Це необхідні дані для кожного інтернет-бізнесу, оскільки цей сервіс Гугл оперативно надає реальну інформацію, які ви можете використовувати для подальшого розвитку і просування сайту. Гугл Аналітика – це цінні дані для SEO просування сайту та покращення ефективності контекстної реклами.

Кожен фахівець SEO повинен поєднати Google Search Console і Google Analytics, щоб отримувати ще більше інформації і ще точніші дані. Ідеально – зв’язати ці сервіси Гугл із SEO програмою, яку ви використовуєте – Ahref, Semrush, Moz, тощо. 

Налаштуйте дашборди, отримуйте цінну інформацію про дії відвідувачів на сайті та в пошуку. Аналізуйте ці дані, розвивайте свої знання і цікавтеся, як комбінувати канал трафіку із SEO з платним просуванням у Гугл рекламі, а також з трафіком з соцмереж – SMM. Комплексний підхід та з’єднання Google Analytics з Search Console і Google Ads гарантує вам успіх у просуванні сайту, збільшенні кількості відвідувачів та клієнтів вашої компанії, чи збільшенні продаж вашого інтернет-магазину.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору