SEO копірайтинг для розкрутки бренду: більш ніж просто ключові слова

Редактор - СЕО стаття

У копірайтингу є незліченна кількість визначень. Це спосіб створення текстів, просування веб-ресурсу або бренду, метод заробітку й навіть самовираження. Особливий інтерес SEO копірайтинг викликає в онлайн-підприємців, які хочуть збільшити свої продажі й масштабувати бізнес.

Що таке стратегія контенту

Пошукові системи повсякчас розвиваються, тому спам, флуд-генератори та інші інструменти сірого й чорного SEO канули у небуття світу нуля та одиниці. У боротьбі за клієнта компанії й підприємці шукають нові методи, щоб завоювати авторитет, вміло й правильно себе позиціонувати, розвивати зацікавленість і лояльність, отримати довіру клієнтів й експертну репутацію. Для цього потрібна чітка стратегія, план конкретних дій.

Як вибрати ключові слова на нішеву тематику?

Через значущість ключових слів затребуваний SEO копірайтинг, в останні кілька років також і місткий контент – LSI-тексти. Це надає можливість враховувати семантику сайту, високо- й низькочастотні пошукові запити потенційних клієнтів, пов’язуючи власника веб-ресурсу й ЦА воєдино. Використовуючи відповідний комплекс ключових слів, можна підвищити шанси тексту на успіх у просуванні запиту конкретної сторінки на вершину ТОП.

Як правильно ділитися знаннями й корисною інформацією

Тексти потрібні не лише для SEO, а передусім для конкретних людей, які читають статтю чи опис послуг. Вони зацікавлені отримати необхідну інформацію. Тож, у створенні SEO копірайту потрібно враховувати доволі прості правила.

  • Інформативність тексту – насичення корисною інформацією. Подати досвід фахівців, експертів, переваги для реальних споживачів без будь-яких хитрощів. Для відвідувачів сайту цікавими будуть покрокові інструкції. Їх також поціновують пошукові системи.
  • Простота викладення – легкий і зрозумілий стиль, баланс професійної лексики. Не перевантажуйте матеріал технічними термінами, пишіть зрозумілою для людей мовою. Якщо ж доводиться вживати термінологію, доступно її поясніть.
  • Структура й ритм тексту – логічне викладення матеріалу, мотивуючі заголовки й підзаголовки, нумеровані списки. Форматування тексту не лише покращує читабельність тексту, зручність перегляду сторінки, а й гарантує кращу індексацію пошуковиками.
  • Експертність – тема має висвітлюватися на рівні експерта, а не початківця, по-сучасному й правдиво. Намагайтесь подати справді цінну та унікальну інформацію. Уникайте зайвого повторення давно відомих речей, які можна прочитати на шпальтах газет чи у Вікіпедії.
  • Систематичне оновлення контенту. Якщо у конкретній тематиці галузевої статті спостерігається тенденція до змін, нововведень чи оновлення даних, правил чи законів – подбайте про те, щоб подати актуальну інформацію. Оновлюйте старі матеріали, щоб вони не втрачали актуальності та не вводили в оману користувачів.
  • Не варто демонструвати широкий спектр знань з багатьох тем та переобтяжувати сторінки. Слід створювати опорні сторінки з певними ключовими словами із взаємною перелінковкою, посиланням на авторитетні сайти з відповідної тематики. Ідеально, коли одна стаття відповідає на одне питання чи вузьку групу частих питань користувачів.
Розробник Вордпрес і макет сайту

Друге дихання SEO копірайтингу: зміна ролі трафіку

Ключовим словом у розкрутці сайтів в Інтернеті був трафік – кількість щоденних відвідувань сайту. Хороша відвідуваність веб-ресурсу вважалася синонімом його успішності й прибутковості. Відтепер алгоритми пошукових систем взяли курс на органічність і унікальність всіх видів трафіку. І це означає, що кількість трафіку сьогодні відіграє значно меншу роль, ніж його якість.

Створення якісного контенту

Важливе редагування статей, грамотний професійний контент, адже помилки ніколи не прикрашали будь-який текст. Необхідна адаптивність сайту під мобільні пристрої, доступність SEO текстів всім користувачам. Як результат – у веб-ресурсу буде не тільки багато трафіку, а й високий показник залучення.

Як знайти точні довгі ключові фрази для вашої ніші

Щоб знайти влучні довгі ключові фрази, використайте SEO-програму, як-от Семраш, Серпстат чи Ашреф або Планувальник ключових слів від Google Ads. Шукайте, використовуючі суміжні запити (related keywords) та пошукові підказки. Сфокусуйтесь на цільові запити з 3, 4 чи навіть 5 слів. Сортуйте ключові фрази за обсягом пошуку, конкурентністю, релевантністю – так, щоб підібрати найкращі запити для вашого сайту чи вашого бізнесу.

Серед ефективних способів пошуку низькочастотних запитів ставку варто робити не лише на традиційні методики – користувацький контент, соцмережі. Оскільки у голосовому пошуку в Google найчастіше використовують прості фрази, зокрема: «скільки коштує піца», «де купити чоловічі сандалі» і таке інше.

Саме тому доцільно створити сторінки FAQ «Питання-відповіді». І постарайтесь інтегрувати в цю статтю мікророзмітку відповідного типу. Це надає можливість відповісти на запитання, і, крім того, легко зайняти «нульову позицію» у швидких відповідях пошукових систем.

Простий рецепт успіху копірайтингу у SEO

Отже стратегії та шляхи змінюються, а спосіб досягнення успіху колишній: це СЕО тексти – для людини прості й доступні, для пошукових систем – з актуальними й релевантними ключовими словами. Найважливіше писати цікаві та корисні тексти для людей, ділитися досвідом. Такі статті забезпечать вам зацікавленість читачів і високу відвідуваність – і тоді й роботи Гугл їх помітять.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору