Сучасні тенденції SEO і просування сайтів

SEO стратегія у малюнках

Що чекає SEO?

Власники сайтів, вебмастери та СЕО-консультанти завжди цікавляться, які SEO-тренди допоможуть вийти в топ у новому році. Тенденції в інтернет-маркетингу дозволять вам визначити, наскільки ваш сайт відповідає запитам ринку і користувачів. До вашої уваги топ-9 трендів. Всі вони не короткострокові заходи, а тенденції, за якими СЕО-експерти стежать щодня, і які не можна ігнорувати.

1. Адаптивність сайту до мобільних пристроїв

Тренд набирає обертів та важливості для оптимізації сайту щороку. Адже число користувачів смартфонів і відсоток запитів з мобільних пристроїв невпинно зростає. Вам доведеться відповідати запитам ринку та оптимізувати сайт під мобільні пристрої. У форматі «в постійному русі» важливі швидкість доступу до сторінки, можливість масштабування тексту, відсутність важких рекламних блоків.

Крім того, у мобільній верстці сайту важливим є інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.

Минулого року вже більше 50% трафіку припадало на мобільні пристрої. Відповідно, у першій десятці Топ Гугл сайти, які мають свої мобільні додатки встаноовлені вже мільйонами користувачів. Віртуальні технології постійно вдосконалюються. Вони гарантують споживачеві максимально зручні умови для покупок: пошук товару по фото, QR- і штрих-коду, оперативні повідомлення про поповнення асортименту улюблених брендів, персональні пропозиції в особистому кабінеті. А в інтернет-магазинах розробили навіть віртуальні примірювальні.

2. Реактивні сторінки для посилення SEO

Відповідно до тенденції мобільної адаптивності Google активно розвиває технологію супер-швидких сторінок. Такі веб-сторінки завантажуються у понад 10 разів швидше за свої оригінальні відповідники. Вони адаптуються до нестабільного інтернету, мають зручні верстку і дизайн. А ще швидкі сторінки дозволяють завантажувати рекламу у полегшеному форматі.

Турбо-режим дозволяє покращити сніппет у видачі для інформаційного контенту. Водночас комерційні ресурси можуть здобути додатковий трафік, завантажуючи корисні інформаційні або розважальні статті. Позначка ракети додатково виділяє сайт серед конкурентів у видачі результатів пошуку.

3. Блокування змішаного контенту

Ще один важливий тренд від Google – це блокування змішаного контенту. Браузер Google Chrome, за різними статистичними даними, став найпопулярнішим у світі. Продовжуючи підтримувати безпечне з’єднання HTTPS, у 2019 році пошуковик оголосив низку заходів щодо обмеження можливостей сайтів, у яких немає TLS-сертифікатів. У липні такі ресурси стали позначатися як небезпечні.

А наприкінці кінці року Google почав блокувати змішаний контент, джерелом якого є ці сторінки. Такі кардинальні зміни зазвичай не ухвалюються в галузі ізольовано. А тому тепер стопами авторитетних Google і Chrome, швидше за все, підуть інші великі компанії.

4. Підвищення впливу поведінкового чинника на сайті

У видачі результатів пошуку продовжують лідирувати великі сайти з великим обсягом трафіку. В процесі оптимізації сайту важливо враховувати, що контент призначений для задоволення потреб користувача.

Чим вищий відсоток кліків у пошуку та чим більше користувачів залишаються на сайті, і чим більше здійснюють кліків, – тим кращим буде ріст вашого SEO і позицій у Гугл.

Тож, проаналізуйте, яка аудиторія приходить на ваш сайт з пошуку. На які запити ви відповідаєте краще, ніж конкуренти. Що може заохотити користувачів залишатися на сайті та повертатися на нього. Поведінка відвідувачів на сайті відображає реальні можливості вирішення пошукових завдань і є важливими сигналами для пошукових систем. Тому вони винагороджують сайти, які сповна задовольняють потреби користувачів.

Щоб покращити позиції сайту у результатах пошуку Гугл, необхідно також працювати над брендингом вашого онлайн-бізнесу та вашого веб-сайту. Маркетингові офлайн-заходи також впливають на SEO, оскільки підвищують впізнаваність бренду та залучають на сайт додатковий трафік.

5. Розширення контенту на сайті

На основі розуміння намірів і потреб користувача будується ще один важливий тренд SEO для комерційних ресурсів. Йдеться про озширення контенту та переліку товарів чи послуг. Чим більше запитів можна задовольнити в одному магазині, тим привабливішим він буде для користувачів.  А пошукові системи це чудово розуміють та реалізують і своїх алгоритмах. Кількість ключових запитів, за якими високо ранжується веб-сайт, стає потуєним рушієм у просування сайту в інтернеті.

6. Локальне SEO і геотаргетинг

Пошуковики дедалі частіше пропонують користувачам увімкнути визначення місця розташування для підвищення точності результатів. Тому вашому веб-сайту важливо мати чітку географічну прив’язку. Геотаргетинг особливо важливий, якщо бізнес фізично «прив’язаний» до певного місця. Йдеться про такі вииди бізнесу, як туристична фірма, ресторан чи фітнес-клуб.

Навіть якщо ваш заклад ще не набув популярності онлайн, пошуковик за своїми алгоритмами цілком може визначити його як найбільш відповідний варіант для запиту користувача і вивести на перші місця у результатах пошуку.

Важливо створити, якщо ви досі цього не зробили, профіль компанії у Google My Business. Радимо подбати про якісне заповнення профілю на цьому сервісі. Стежте за своєчасним оновленням інформації про компанію та сайт, завантажуйте більше якісних фотографій, відповідайте на відгуки користувачів. Публікуйте статті, інформацію про послуги та лаконічні описи для спрощення пошуку.

Незважаючи на обмеження місця у видачі органічного пошуку, сайт з високоякісним та унікальним контентом та профілем у Google My Business посяде позицію у ТОП або принаймні на першій сторінці Гугл.

7. Робота з відгуками для покращення репутації компанії

Отримання зворотного зв’язку і опрацювання відгуків про сайт чи компанію на Гугл-картах важливі для покращення репутації. 5-зіркові відгуки також важливі для отримання високого рейтингу у пошукових системах.

Вам слід відстежувати відгуки про ваші послуги чи товари на зовнішніх майданчиках. Не забувайте відреагувати на них, а також надавати користувачам можливість висловити свою думку про вашу компанію прямо на сайті. Пошуковики приймають до уваги репутацію сайту серед користувачів.

Отримавши чудові відгуки клієнтів, ви покращите якість сніпета у видачі результатів, а також допоможете відвідувачам швидше визначитися з вибором.

8. Використання відео-контенту

Сучасні користувачі дедалі частіше надають перевагу лаконічному способу отримання інформації. Це краще забезпечує формат відео, аніж тексту. Це один з головних трендів UI / UX дизайну, заснований на успішних маркетингових дослідженнях.

При додаванні релевантного відеоконтенту на сайт трафік зростає. Відео-огляди допомагають покращити всі показники аналітики на сайті та поведінкови фактори. А отже, пошуковики більше довіряють таким сайтам та дарують їм вищі позиції у рейтингу і видачі результатів пошуку.

9. Важливість вивчення аналітики сайту

Щоб грамотно оптимізувати сайт, недостатньо спиратися лише на свій практичний досвід чи копіювати заходи успішних конкурентів. Чим більший ресурс, тим важливіший аналітичний підхід і ретельне тестування нововведень перед запровадженням. Максимально використовуйте дані Гугл-аналітики і можливості пошукових систем. Додавайте і відстежуйте важливі групи ключових фраз. Оптимізовуйте мета-теги, відстежуйте CTR ваших сторінок у пошуку.

Семантичне ядро, аналітика, вивчення очікувань користувачів

Отже, основний напрямок SEO-трендів – це боротьба за забезпечення кращого досвіду користувача у пошуку, зокрема у локальній видачі результатів. Тому важливими є ретельне опрацювання семантичного ядра сайту, постійне вивчення поведінки користувачів на сайті та аналітики задля пошуку покращення SEO оптимізації сайту.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Догори