Інфлюенс-маркетинг: як обирати блогерів і формати?

Сайт з маркетингу на екрані

Серед трендів просування сайту чи бренду в інтернеті особливе місце посідає influence-маркетинг. Його суть полягає в контакті бренду з цільовою аудиторією через впливових лідерів думок – інфлюенсерів. 

Мабуть кожен з нас колись купував продукт, який схвалювали улюблені зірки з екранів телевізора або смартфонів. Як зробити ефективну кампанію з блогером? Що обрати: пост чи стрим? Як аналізувати аудиторію інфлюенсера?  

Що таке інфлюенс-маркетинг?

Інфлюенс-маркетинг або маркетинг впливу – це рекламне просування продукту чи бренду через лідера думок та його вплив на аудиторію. 

Найбільша перевага інфлюенс-маркетингу у тому, що він дає доступ до конкретної аудиторії, яка зацікавлена у вашому продукті. А ви спілкуєтеся з ними за допомогою посередника, якого аудиторія вже знає та якому довіряє. 

Раніше інфлюенсерами були зірки, але сьогодні формувати думку можуть люди з народу – блогери та інфлюенсери. Якщо ви шукаєте способи максимально ефективно використовувати інфлюенс-маркетинг для розвитку бізнесу, починайте роботу правильно. 

1. Ціль

Необхідно чітко сформулювати свої маркетингові цілі. Наприклад, ви хочете, щоб люди дізналися про те, наскільки зручним є ваше нове обладнання. Ви можете знайти інфлюенсера, який знімає розпакування або рецензії на YouTube. Якщо потрібно привернути увагу до свого бренду в соцмережах, достатньо, щоб знаменитості розмістили свої фото з вашим продуктом. Для реклами взуття для бігу, ймовірно цікавим буде мікроблог інфлюенсера, у якого є ніша шанувальників марафонського бігу.

2. Аудиторія

У вашого інфлюенсера можуть бути мільйони передплатників, але маркетингова кампанія обов’язково зазнає невдачі, якщо вони говоритимуть не з тією аудиторією або розміщуватимуть контент, який не стимулює залученість. Ось що необхідно враховувати: 

  • Демографічні показники: вікова група, стать, місце розташування, дохід. 
  • На які канали вони підписуються? 
  • Який контент подобається найбільше – дивляться відео, читають дописи в блогах чи слухають подкасти?
  • Це любителі погортати зоряні фото чи люди справді зацікавлені в тому, що радять блогери?  

3. Правильно підібраний інфлюенсер

Неправильний вибір може призвести до того, що гроші та час будуть витрачені даремно. Подумайте – який вплив чинить інфлюенсер на ваші маркетингові цілі, цільовий клієнтський профіль і особистість бренду? 

4. Лояльні підписники

Людина може мати велику кількість підписників, але скільки з них лояльні до цього інфлюенсера? Ви маєте перевірити залученість підписників в останніх постах інфлюенсера. Якщо побачите блогера з 2 мільйонами фоловерів, пости якого збирають 20-30 лайків – щось явно не так. У коментарях спам чи живе спілкування?  

5. Бюджет

Вартість інфлюенс-маркетингу сильно варіюється залежно від ніші інфлюенсера, частоти появи інформації про ваш бренд. Тому, якщо тільки починаєте інфлюенс-маркетинг, виділіть на тестовий проєкт певну суму та дотримуйтеся її.

6. Взаємовигідна угода

Інфлюенс-маркетинг – це вулиця з двостороннім рухом. Ефективність вашої маркетингової стратегії повинна враховувати інтереси всіх залучених сторін. 

  • Покажіть інфлюенсеру, як допоможе ваш бренд залучити нову аудиторію. 
  • Можливо, ви допоможете підвищити репутацію авторитетного творця контенту або експерта галузі.
  • Обирайте комфортну для всіх модель оплати – плата за кожен пост, відсоток за кожен продаж, бартер або значуща знижка. 
  • Поважайте творчу свободу інфлюенсера.  
  • Шукайте довгострокове партнерство – це викликає більшу довіру.

7. Ефект

Вам необхідно переконатися, що гроші та зусилля, яких ви та інфлюенсер докладаєте, приносять очікуваний дохід. Визначте ключові показники ефективності KPI, які відповідають вашим цілям. Наприклад, якщо ваша мета – підвищити впізнаваність бренду, то KPI стане кількість підписників та акцій. Для збільшення продажів слід мати можливість відстежувати, скільки переходів на нові товари в певний період відбулося зі сторінки вашого інфлюенсера.

Успіх з інфлюенсер-маркетингом не приходить відразу

Може виявитися, що аудиторія найкращого інфлюенсера не дуже зацікавлена у вашому продукті. А іноді краще попрацювати з інфлюенсером з невеликою, але нішевою аудиторією та отримати якісний трафік. 

Найголовніше – правильно визначити свої цілі та зрозуміти, хто з інфлюенсерів з активною аудиторією реально може допомогти вашому бізнесу.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору