Як впливає реклама в Гугл на SEO просування сайту?

Якщо проаналізувати взаємозв’язок і статистику джерел трафіку на окремих веб-сайтах, можна дійти висновку, що непрямий вплив використання контекстної реклами на органічну пошукову видачу є. Однак ці чинники не однозначні. У цьому питанні більш важливо не сплутати причини й наслідки, адже вплив PPC на SEO відбувається опосередковано. Розбираємося, як саме.

Додатковий трафік з реклами – бонус для розкрутки сайту, відтак і для SEO

 • На показники ранжування впливає не наявність чи відсутність будь-якої реклами, а трафік з реклами. Пошукові роботи чудово ідентифікують рекламу та відповідно відрізняють рекламний трафік від природного. Незалежно від кількості залучених майданчиків та показів пошуковиків. 
 • Важливим фактором впливу контекстної реклами в Гугл є конкретні користувацькі дії на сайті після переходу з пошуку. Відвідувачі, які залишаються довше, досягають цілі (контактна форма, глибина перегляду), стають для пошукової системи підтвердженням релевантності сторінки.
 • Тобто це як раз і означає, що за умов коректного SEO, трафік з контексту стане додатковим фактором підвищення рейтингу інтернет-ресурсу.
 • Пошукові системи аж ніяк не вважають певну кількість переходів з контекстної реклами прямим фактором для автоматичного підвищення рейтингу сайту.   
blank

Як покращити ефективність контекстної реклами для розкрутки та СЕО

Недоцільно шукати таємничі каверзи Google. Якісно налаштована контекстна реклама приводить на сайт аудиторію, якій цікава ваша пропозиція. Відвідувачі проводять на сайті багато часу. За цими показниками пошукова система розуміє, що ваш сайт цікавий користувачам, і за поведінковими факторами сайт починає ранжуватися вище. 

Якщо контекстна реклама обіцяє одне, а на сайті зовсім інше, відвідувач швидко закриває сторінку. Але скільки часу він провів на сайті після переходу за посиланням, пошуковик вже відстежив. Якщо таке відбувається постійно, сайт в “очах Гугл” буде неякісний. А відтак, його рейтинг у видачі знижується.

Щоб вплив реклами був позитивним і враховував поведінкові фактори, вона повинна бути налаштована грамотно. Оголошення повинні приваблювати на сторінку з пошуку лише тих користувачів / клієнтів, які справді шукають те, що ви можете їм запропонувати. Не варто залучати широкий трафік без чіткого таргетування вашої аудиторії.

Як писати ефективні заголовки для реклами

Заголовок, який здатен за частки секунди привернути та зафіксувати увагу, заохотити до кліків та покупок. В інтернет-рекламі необхідно одночасно вирішити два завдання: залучити й утримати, оскільки увага нецільових користувачів або «шукав, але не знайшов» – це відвідувачі без результату.

Але спершу ознайомимося з базовими технічними вимогами Гугл. Є певні правила Google Ads для написання рекламних заголовків:

 • Дозволяється використати 3 заголовки довжиною до 25 символів.
 • Заборонено: пропагування ворожнечі, насильства, використання погроз та приголомшливих формулювань, непристойної лексики.
 • Інформація про товари, послуги, компанію має бути правдивою.
 • Неприпустимі граматичні, орфографічні, пунктуаційні помилки, також неправильне використання великих літер, повторювань, знаків оклику або пробілів.

Що повинен містити рекламний заголовок

 • Ключові слова, які містяться у запиті користувача.
 • Цифри – ціни, вага, терміни. Цільова аудиторія одразу зацікавиться пропозицією, всі інші просто ігноруватимуть рекламу. Конкретика збільшує конверсію. 
 • Акції – конкретне повідомлення про товар, що продається в обмежений час за зниженими цінами: «знижка на столи 20% протягом тижня». 
 • Слова-заклики до дії, наприклад: «сьогодні доставка піци безкоштовна» або «зателефонуйте й отримайте промокод». 
blank

SEO і контекстна реклама – взаємодія та взаємодоповнення

SEO і контекстна реклама працюють по-різному, але завдання виконують спільне – мотивують користувача до покупок і замовлень. Якщо грамотно поєднати SEO просування та рекламу в Гугл, можна досягти вищих результатів. 

 • За результатами рекламної кампанії інтернет-маркетолог зможе визначити, які ключі використовують споживачі, отримати підказки від пошуковиків.
 • З іншого боку, якщо семантичне ядро складено правильно, ключові фрази з нього можна використовувати при створенні контекстної реклами.
 • Аналіз низькочастотних запитів допомагає знайти мінус-слова для рекламних кампаній.
 • SEO надає довший позитивний результат просування сайту, але для розвитку вимагає певного часу. Аби веб-сайт марно не простоював без трафіку та продажів, варто задіяти контекст.
 • PPC допоможе повернути користувача на сайт, якщо він, наприклад, вирішив порівняти ціни на інших сайтах, відволікся на щось інше. Варто лише нагадати. Використайте для цього ретаргетинг.
 • Пам’ятайте: там, де немає вас, розміщується реклама ваших конкурентів.

Як спланувати кампанії SEO і реклами в Гугл?

Практика показує, що найбільш ефективно використовувати обидва напрямки залучення користувачів на сайт, органічний і платний, одночасно. Це не спроба продати клієнту більше, ніж він збирався придбати.  Такий підхід допоможе вам заповнити ті запити, за якими ваш сайт не позиціонується в природному пошуку, контекстною рекламою. І навпаки, якщо у вас високі позиції, то ставити рекламу на ці ключові слова не потрібно, адже ви й так на 1-ій сторінці.

 • SEO є продуманою стратегією, а контекстна реклама – тактикою, яка покликана оперативно скоригувати й реалізувати загальний план інтернет-маркетингу. 
 • Варто оптимізувати рекламні оголошення. Дієві способи: подбати про грамотні заголовки, релевантність оголошень, таргетування вашої аудиторії, якість посадкових сторінок. 

Таким чином, використання SEO просування і реклами в Гугл допомагає не тільки швидко досягти необхідного результату, але й утримувати його протягом тривалого часу, оптимізувавши витрати.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top