Навіщо потрібен сторітелінг у маркетингу?

Розповідь історій – story і tell, це і є сторітелінг. Навіщо потрібні історії в маркетингу? У чому секрет сильного і переконливого маркетингового сторітелінгу, який збігається з цінностями клієнтів і просуває ваш продукт? Розкажемо, як це працює.

Впізнаваність бренду

Історії допомагають запам’ятовувати бренди, які їх розповідають. Вдалий сторітелінг надовго залишається в пам’яті користувача після того, як той побачив рекламу, прочитав пост або подивився відео. Наукові дослідження підтверджують, що історії підвищують впізнаваність бренду.

Переконання

Гарна розповідь переконує клієнта в надійності компанії, якості продукту тощо. Політики та світові лідери використовують історії, щоб переконувати навіть цілі нації. Якщо сторітелінг працює на такому масштабі, то призвести до купівлі або підписки не стане проблемою. 

Встановлення зв’язку з клієнтом

Маркетинг пов’язаний з емоціями, а саме історії вміють їх викликати. Тому маркетологи думають про больові точки, мотивації та прагнення потенційних клієнтів – це все емоційно забарвлені фактори. 

Дослідники виявили, що емоційний зв’язок навіть важливіший, ніж задоволеність клієнта. 95% рішень про купівлю відбуваються в нашій підсвідомості. А емоції – це повідомлення підсвідомості.

Люди вважають за краще працювати з компаніями, підтримувати благодійні організації та купувати товари у тих брендів, з якими у них є щось спільне. Історії створюють зв’язки, образи надійності та привабливості брендів для клієнтів.

Автентичність

Компанії часто говорять про функції та вигоди продукту без доказів. Вислуховувати хвалькуваті заяви не цікаво. Історії надають правдоподібності, особливо, коли переваги реальні. Автентична розповідь у маркетингу – це прояв співчуття до клієнтів і потенційних покупців.  

SEO та соцмережі

Інтернет-маркетологи розповідають про методи залучення, оптимізації контенту для пошуків. Але реально працює саме сторітелінг. Хотіли б більше якісних беклінків, щоб сайт краще індексувався в пошуку? Розкажіть захопливу історію. Цікавою розповіддю хочеться поділитися. Історії для того і створені, щоб їх передавали від людини до людини.  

Зробіть вашого клієнта героєм

Якщо додати якусь історію в маркетинговий проєкт, вона, найімовірніше, не спрацює. У центрі правильної маркетингової історії головний герой – клієнт, а не компанія. Такий тип сторітелінгу потужніший за інші.

Техніки сторітелінгу

Існує безліч ефективних технік для створення цікавих історій. Але їх суть зведена до певних складових:

  • До – покажіть, що ви знаєте всі проблеми користувача і готові допомогти їх розв’язати.
  • Після – дайте зрозуміти читачеві, наскільки кращим стане життя без зазначених проблем.
  • Міст – підкажіть найбільш правильне рішення, той самий міст між «до» та «після».

Структура сторітелінгу – поради 

Недостатньо просто вигадати банальну історію, вона має бути побудована за певними правилами: 

  • Визначення певного стилю у зверненні до читача.
  • Природна та невимушена розповідь.
  • Сюжет, ціль, зміст – яка мета історії, що треба донести, які думки та емоції викликати.
  • Герой – можливо, потенційний клієнт або співробітник. Краще представити героя звичайною людиною з власними думками, недоліками, проблемами.  
  • Захопливі емоції – читач повинен захотіти дочитати історію до кінця, замислитися, якось проявити реакцію – залишити коментар або лайк. 
  • Цікаві деталі – яскраві подробиці здатні викликати ще більше емоцій та донести повідомлення до аудиторії. 

Стисло про сторітелінг у маркетингу

Завдання маркетолога – спонукати клієнта здійснювати дію: клікнути, завантажити лід-магніт, купити. Історії прискорюють досягнення цілей. У цьому й повинен допомагати сторітелінг.

Сторітелінг працює у всіх каналах комунікацій та різних галузях, для будь-яких клієнтів. Багато відомих брендів ефективно застосовують історії у маркетингу. Спробуйте й ви!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору