Мікророзмітка для просування інтернет-магазинів

Завдання мікророзмітки – допомагати пошуковим роботам краще розуміти зміст сторінок сайту інтернет-магазина, тим самим, покращувати пошукову видачу та приводити на сайт потенційних покупців. За допомогою мікророзмітки можна описувати для пошукової системи відео, фото, людей, організації, відгуки, товари та деякі інші характеристики. 

Типи мікророзмітки

Пошукові системи використовують три види мікророзмітки:

 • стандарт Sсhema.org було розроблено пошуковими системами Google, Bing та Yahoo! для того, що веб-майстрам не довелося розмічати контент сторінок окремо для кожної пошукової системи; 
 • словник Open Graph створили у Facebook, щоб зробити посилання з сайтів розширеними, щоб сайти могли красиво показуватися в соціальній мережі;  
 • JSON-LD – формат для виведення мікророзмітки через JS.

Ідеальне рішення – коли всі види мікророзмітки присутні на сайті. Наявність Open Graph не тільки бажана, але й обов’язкова на тій підставі, що відповідає за ефективність у соціальних мережах. Важливість Schema.org не може бути завищена, оскільки це позначення основного змісту. Мікророзмітка jason необхідна, якщо вам слід зобразити деякі події, заходи. Поговоримо про користь семантичної розмітки контенту для інтернет-магазину.

Основні параметри мікророзмітки для інтернет-магазина 

Стандартно, інтернет-магазин складається з каталогу товарів, продуктових сторінок, інформації про доставку та оплату. Позначаючи ці дані на сторінці сайту, ви можете покращити їх представлення у видачі Google, залучити більше потенційних покупців та збільшити ефективність роботи інтернет-магазина. Для користувачів така мікророзмітка абсолютно непомітна, але необхідна для кращої індексації сторінок.

Читайте також: Як мікророзмітка впливає на просування сайту

blank

Мікроформати та їх різновиди

Для всіх сторінок сайту, включаючи розділи товарів, зазвичай використовується тип мікророзмітки Organization. Для сторінок розділів, категорій, підкатегорій не може бути використаний тип Product, але можливо застосування мікророзмітки Listitem. Іноді також використовується для категорій товарів AggregateOffer. А для зображення навігаційного ланцюга на всіх сторінках, за винятком головної, застосовують BredCrumblist. 

Товарні сторінки

Для маркування товарних сторінок використовуються схеми Product та Offer або AggregateOffer у Schema.org/Product. Таким чином, інформація про ваші сторінки може бути представлена у вигляді структурованих сніпетів з описом товару та ціною у видачі Google. 

Щоб отримати такий фрагмент, слід вказати в коді name, offers, price, pricecurrency (назву, пропозиції, прайс, ціну).Тип схеми визначається контейнером, в якому знаходиться мікророзмітка товару. І його вміст відповідає типу Product. А оскільки всередині основного контейнера є вкладений, пошуковий робот розуміє, що там є конкретна пропозиція з ціною та показує її користувачу на відповідний запит.

Мікророзмітка категорії товарів

Здебільшого, такої мікророзмітки немає. Тоді адаптують розмітку картки товару введенням таких параметрів, як:

 • offerCount – кількість товарів у розділі;
 • lowPrice і highPrice – найнижча та найвища ціна в даній категорії.

Зображення 

Крім загального пошуку, існує окремий пошук товарів за зображеннями, що надає додаткову можливість збільшити трафік на сайт. Один зі способів потрапити до пошуку зображень Google – застосувати на сайті мікророзмітку Schema.org/ImageObject. Достатньо вказати посилання на зображення, опис, назву зображення, підпис та розміри зображення.

Мікророзмітка статей

Якщо в інтернет-магазині є розділ блог, то для статей вам потрібно використовувати тип маркування Article та атрибути:

 • headline – назва статті;
 • datePublished – коли опубліковано;
 • image – картинка;
 • articleBody – безпосередньо текст;
 • author – автор статті;
 • publisher – ім’я ресурсу.

Відгуки

Користувачів все більше цікавлять відгуки на певний товар, його характеристики, якість обслуговування Якщо на сторінках інтернет-магазина є відгуки, вони також можуть бути позначені за допомогою AggregateRating у Product. Як результат, у видачі Google у сніпеті з’явиться рейтинг та відгуки, для цього у коді сайту необхідно вказати певні атрибути. 

Мікророзмітка FAQ 

Схема FAQ розроблена для розмітки сторінок із відповідями на популярні запитання. Щоб контент з такою розміткою відображався адекватно, він має відповідати певним критеріям:

 • контент на сторінці має бути представлений у форматі переліку питань та відповідей на них. Наприклад, це може бути перелік питань щодо використання сервісу;
 • контент повинен бути нерекламним;
 • інформація FAQ доступна користувачам на вихідній сторінці.

Контакти

Контакти позначають за допомогою Organization від Schema.org. Ця розмітка дозволяє компаніям потрапити у довідники пошукових систем, а інформація буде показана під час пошуку на мапі.

Висновки 

Отже, основне завдання мікророзмітки – зробити інформацію на сторінках сайту структурованою та зрозумілою, полегшити пошуковим системам її пошук та обробку для подальшого представлення у видачі. Зрештою, чим більш вичерпною є інформація про продукт та його ціну, яку користувач побачить у фрагменті, тим вище ймовірність того, що він перейде на веб-сайт вашого інтернет-магазину. 

Мікророзмітка необхідна для покращення помітності сніпета у пошуковій видачі. Вона має бути встановлена на весь контент. Всі сторінки, що індексуються, потрібно розмічати правильними видами мікророзміток. Деякі елементи можуть мати свою внутрішню розмітку, яку теж необхідно правильно прописувати. І не забувайте перевіряти мікророзмітку на помилки із застосуванням валідаторів.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору