Днями Google опублікував короткий перелік рекомендацій для новинних веб-сайтів.
Рекомендації сфокусовані на засобах, які новинні редакції можуть використовувати, щоб отримувати розширені результати і гарантувати кращий досвід для своїх читачів у пошуку.
Додавання розмітки Article на AMP-сторінки новин
Google наполегливо рекомендує додавати структуровані дані типу Article на AMP-сторінки, оскільки це дозволяє поліпшити їх присутність і видимість у результатах пошуку.
Такі сторінки з’являються у каруселі «Головні новини» на сторінці результатів пошуку, каруселі з розширеними результатами, розділі «Ілюстровані статті». Вони також виводяться у розширених результатах мобільного пошуку.
Розширені результати можуть містити зображення, логотипи сторінок й інші елементи, що привертають увагу користувачів у пошуку.
Google також радить вказувати дату публікації, щоб у результатах пошуку користувачі могли бачити, наскільки це свіжий матеріал чи новина.
Розмітка прямих трансляцій для новинних сайтів
Новинні сайти чи веб-сайти телеканалів, які ведуть прямі трансляції з різних важливих подій, можуть отримувати ярлик «LIVE» у результатах пошуку. Для цього відео потрібно розмітити за допомогою розмітки BroadcastEvent.
Для швидшого сканування та індексування цього типу контенту Google також рекомендує використовувати Indexing API.

Оновлення контенту в Google AMP Cache
Сайти можуть пришвидшувати оновлення контенту у Google AMP Cache, відправивши відповідний запит.
Це корисно в тих випадках, коли вміст сторінок змінюється, щоб додати інформацію про подальший розвиток подій.
Спеціальні компоненти для AMP-сторінок
І насамкінець, Гугл також рекомендує використовувати спеціальні AMP-компоненти, актуальні для новинних сайтів. Пошуковик відзначає їхні переваги:
- <amp-live-list> Дозволяє швидко оновлювати контент.
- <amp-script> Дозволяє запускати призначений для користувача JavaScript всередині AMP-сторінок.
Гугл запроваджує індексацію mobile-first для всіх
Google також оголосив, що переведе всі сайти на індексацію mobile-first за замовчуванням уже з вересня. Наразі на цей тип індексації вже переведені 70% сайтів, які виводяться у результатах пошуку.
Щоб не втратити позиції у пошуку, Google рекомендує переконатися, що десктопна і мобільна версії сайту мають однаковий вміст: контент (текст, зображення, відео, посилання), метадані (теги title і description, метатеги robots), а також структуровані дані.