Оновлення алгоритму Гугл November 2021 Core Update

Пошук у Гугл і кнопка пошуку

Google розпочав запуск оновлення пошукового алгоритму, що отримало назву November 2021 Core Update. Повідомлення про це з’явилося у Twitter Гугл. Як правило, розгортання оновлення займає близько двох тижнів.

blank

Гугл нагадує про основні цілі оновлень Core Updates. Пошуковик запускає такі апдейти кілька разів на рік. Попередній ключовий апдейт алгоритму Гугл відбувся влітку 2021 у два етапи у червні та в липні.

Ключові оновлення алгоритму Гугл

Оновлення пошукового алгоритму Гугл Core Update спрямовані на покращення результатів пошуку. Іноді оновлення може мати значні наслідки для ранжування сайтів, інколи ж апдейти проходять без видимих коливань.

Коли оновлення є значущими, експерти Гугл повідомляють про них власників сайтів, авторів контенту та веб-майстрів. Адже ця інформація може вплинути на те, як вони розвивають свої ресурси. Так, про плани перевести пошук на новий алгоритм ранжування експерти з пошуку Гугл повідомили за кілька місяців до його впровадження та дали поради про те, як тепер оптимізувати сайти.

Такі значні зміни, які називають ключовими оновленнями, мають на меті допомагати користувачам Гугл знаходити у пошуку потрібний для них контент, і який заслуговує на довіру. При цьому апдейти можуть впливати на те, як підбираються матеріали для рекомендацій Google. Такі оновлення пошукового алгоритму можуть суттєво збільшувати або знижувати трафік сайтів.

Апдейти алгоритму Гугл та оцінка контенту

Якщо після ключового оновлення алгоритму ефективність сторінок знизилася, це не означає, що з ними щось не так, пишуть у Гугл. Вони не порушують рекомендації пошуковика для веб-майстрів, і щодо них не вживали жодних заходів.

Ключові оновлення не орієнтовані на конкретні сторінки та сайти, стверджують у Гугл. Вони призначені для того, щоб пошукові системи Гугл могли краще оцінювати контент. Тому після змін може підвищуватись SEO рейтинг сторінок, який раніше був недостатньо високий.

blank

Якість контенту понад усе

Якщо після одного із ключових оновлень трафік ваших сторінок знизився, це не означає, що їх обов’язково потрібно оптимізувати чи змінювати. Хоча прагнення власників сайтів швидко повернути сторінки у пошуковій видачі на колишні позиції, звісно, зрозуміле. Гугл рекомендує зосередитися на якості контенту, що публікується, адже саме цей критерій покладено в основу його алгоритмів. Наводимо чинники, на які звертає увагу улгоритм.

Контент та його якість

 • Чи розміщені на сайті оригінальні матеріали (факти, репортажі, дослідження, аналітика)?
 • Чи розкриті теми повно і докладно?
 • Чи містить сайт глибоку аналітику чи цікаві та неочевидні факти?
 • Якщо взято контент з інших джерел, то чи переписаний він достатньо, щоб мати цінність для користувача?
 • Наскільки заголовок та назва сторінки інформативні та відображають її контент?
 • Чи немає в заголовку та назві сторінки чогось шокуючого чи перебільшеного?
 • Чи готові ви поділитися такою сторінкою з друзями, додати її до закладок або порадити іншим користувачам?
 • Чи могли б такі матеріали бути опубліковані чи згадані у друкованому журналі, енциклопедії чи книзі?

Достовірність інформації

 • Чи подана інформація так, що її достовірність не має сумнівів?
 • Якщо проаналізувати доступну інформацію про сайт, чи можна зробити висновок, що він має велику довіру чи широке визнання як джерело матеріалів у своїй ніші?
 • Чи створено контент фахівцем, який добре розуміється на своїй галузі?
 • Чи містить контент фактичні помилки, що легко виявляються?
 • Чи могли б випокластися на такий сайт у питаннях, щодо ваших фінансів чи життя?

Оформлення контенту

 • Чи є у контенті орфографічні чи стилістичні помилки?
 • Чи добре опрацьований контент, чи він виглядає підготовленим нашвидкуруч?
 • Чи достатньо уваги приділялося кожній окремій сторінці на сайті, чи вони написані різними авторами без загальної редакційної стратегії, а сам контент розкиданий за різними ресурсами?
 • Чи не надто багато на сторінці реклами, яка відволікає від основного контенту або заважає його перегляду?
 • Чи немає проблем із показом матеріалів на мобільних пристроях?

Порівняння з іншими сайтами

 • Чи містить ця сторінка більше корисної інформації, ніж решта, що можна знайти у результатах пошуку?
 • Чи сайт цікавий для читачів чи сторінки просто складені із загальних фраз, підібраних таким чином, щоб їх знаходили пошукові системи?
Пошук і клавіатура

Як оптимізувати сайт після зміни алгоритму Гугл?

Якщо SEO показники погіршилися після ключового оновлення алгоритму Гугл, намагайтесь проаналізувати всі зміни у позиціях та трафіку. Визначте, які сторінки найбільше постраждали і з якими запитами це пов’язано. Спробуйте відповісти на запитання з посібника Гугл, наведені вище, для кожної з таких сторінок.

Перегляньте рекомендації Гугл для фахівців з оцінки якості контенту та стандарти E-A-T і зіставте з показниками ваших сторінок. Порівняльний аналіз допоможе вам виявити недоліки та дізнатись, як оптимізувати сайт після зміни алгоритму Гугл.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top