Як оцінити ефективність просування сайту

Ефективність просування не може бути оцінена одним показником. Лише збільшення позицій або відвідуваності ще нічого не означає, якщо рівень продажів залишається на тому ж рівні. Крім того, трафік може бути невідповідним, а верхні позиції на ключових словах, які ніхто не шукає. 

Для отримання об’єктивної картини потрібно проаналізувати кілька показників ефективності, KPI. Розповімо, на чому варто зосередитись, щоб оцінити результати просування пошуку. 

Параметри ефективності веб-сайту

Динаміку та тенденції зростання ефективності можна помітити досить швидко. Важливі критерії оцінки ефективності:

  • Видимість у пошуку.
  • Позиції за цільовими ключовими словами. 
  • Зростання пошукового трафіку. 
  • Поведінкові фактори та конверсія. 

Розкрутка сайту методом пошукової оптимізації дозволить підвищити позиції сайту та відповідно збільшити надходження відвідувачів. Алгоритм виглядає наступним чином: оптимізація сайту дає підвищення позицій, це надає збільшення трафіку, трафік конвертується – відвідувачі купують товари. 

Для визначення ефективності слід розрахувати прибуток, який дає пошуковий трафік відносно обсягу інвестицій у Seo. Розглянемо на прикладі сайту канцтоварів paley.com.ua ефективність Seo-просування.

Видимість ресурсу 

Якщо сайт бачать, його відвідуваність зростає. Видимість може знизитися внаслідок суттєвих помилок на сайті, потрапляння у фільтри пошукових систем. Перевіряємо видимість сайту на одному з аналітичних сервісів, наприклад, Ahrefs. Порівняння динаміки видимості сайту протягом різних періодів часу – до та після оптимізації, а також видимість ресурсу на сайтах конкурентів, надають переконання у правильній стратегії просування. 

Оцінка цього, показник дозволяє визначити, яка частка користувачів бачить сайт канцтоварів у результатах пошуку за комерційними ключовими словами. Чим вище позиції і частотніші запити, тим краща видимість, отже більше людей зможуть знайти ресурс у видачі. Крім того, було знайдено упущені запити, за якими ефективно просуваються конкуренти.

Позиції у пошуковій видачі Гугл

Високі позиції у пошуковій видачі – ключовий параметр, яким керується фахівець із просування. Для тестування потрібно спочатку зібрати список основних цільових запитів і завантажити їх у сервіс перевірки позицій, наприклад SE-Ranking. При аналізі важливо звертати увагу на загальну динаміку зростання чи падіння позицій, а також входження вибраних запитів до топ-10, топ-3, топ-1. Така оцінка дозволила зрозуміти, які дії призвели до змін, над якими саме сторінками канцелярських товарів, шкільного або офісного приладдя потрібно працювати більш ретельно і що саме змінити. 

Зростання відвідуваності

Грамотна розкрутка сайту неодмінно призведе до зростання цільового відвідування ресурсу. Трафік із Google є основним показником ефективності SEO. Він перевіряється за допомогою лічильників Google Analytics та даних Google Search Console. Динаміка активності дозволяє визначити правильність напряму виконання робіт, а саме: 

  • Порівняти відвідуваність з органічної видачі за різні проміжки.
  • Здійснити аналіз аудиторії та зрозуміти, наскільки вона цільова за певними параметрами – вік, стать, локація.
  • Оцінити поведінку користувачів – кількість переглянутих сторінок, % відмов, загальна тривалість сесії.

Додатково в Google Search Console дивилися, за якими запитами користувачі знаходили сайт канцтоварів. 

  • Брендові та небрендові – для аналізу ефективності SEO-просування їх необхідно відстежувати окремо. Адже зростання брендового трафіку може бути пов’язане з запуском рекламної кампанії або успішною роботою зі збільшення впізнаваності компанії. 
  • Комерційні та інформаційні. Запити комерційного плану є результатом ефективності просування комерційних сторінок. Але для коректного аналізу необхідно проведення розрахунку % конверсії кожної сторінки. Збільшення інформаційних запитів свідчить про успішне ведення блогу. Можуть бути випадки, коли його розвитком спеціально не займалися, але є зростання інформаційного трафіку. Тоді слід проаналізувати запити та провести оптимізацію статей з метою збільшення трафіку. Доцільно додати різноманітні конверсійні елементи, наприклад, банери, форми зворотного зв’язку, посилання на популярні товари або акції. Саме ці елементи успішно реалізовано на проаналізованому сайті. 
  • Цільові та нецільові. До  цільових належать ключові слова, які сприяють продажу канцтоварів відповідних груп. Запити нецільові лише ускладнюють досягнення поставленої мети. Тому після перевірки контент деяких сторінок було змінено та вилучено некоректні слова.  
blank

Поведінкові фактори, конверсія трафіку та її ціна

Цільові дії користувачів називаються конверсією. SEO-просування передбачає високу якість вхідного трафіку. Високу конверсію забезпечує майстерність фахівця і якість сайту, що просувається. Нормальна конверсія дорівнює 1%. Коефіцієнт окупності розраховується з урахуванням аналізу конкретних товарів, способу просування чи рекламної кампанії загалом.

Крім того, важливі юзабіліті, дизайн сайту, асортимент продукції, ціни та умови купівлі, якість інформації про компанію, відгуки. Ці параметри важливі стосовно формування позитивного враження у користувача. Якщо ви бачите, що відвідуваність з пошукових систем зростає, але замовлень більше не стає, потрібно проаналізувати оформлення внутрішньої складової сайту, його структуру. 

Перевірити поведінкові фактори та налаштувати відстеження конверсії можна в Google Analytics. Аналіз даних дозволить зрозуміти, в якому стані знаходиться сайт, визначити слабкі місця, дізнатися про ефективність оптимізації, порівняти результати SEO з іншими методами просування.   

Висновки

Розкрутка веб-сайту передбачає результативність заходів, яка буде доступна через певний час. SEO – є одним з найпотужніших каналів  цільового трафіку, але оптимізація працює лише у випадку належної конфігурації. Ефективність SEO можна і навіть потрібно відстежувати, причому за кількома KPI одночасно. Це дозволить не лише перевірити якість виконаної роботи, а й знайти нові точки зростання.
Відчуваєте, що вашому сайту потрібне SEO? Залишайте заявку та отримуйте стратегію просування для вашого проєкту в інтернеті.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору