Правильна побудова лінк-профілю веб-сайту

Десятиліття тому, щоб веб-ресурс зростав, достатньо було закупити тисячі дешевих зовнішніх посилань із ресурсів, які не навіювали авторитетність. 

Пошуковий бот міркував: «посилаються, рекомендують – значить, хороший сайт, потрібно підіймати його у пошуковій видачі». Але тепер пошукові системи навчилися розрізняти хто, як і чому посилається. Вони також надають більшої ваги посиланням з високоавторитетних ресурсів та можуть ігнорувати лінки із дешевих сайтів, що продають розміщення з копійки. 

Тому не дивно, що деяким сайтам після запровадження розумніших алгоритмів для аналізу посилань (Пінгвін) довелося тривалий час відновлювали власні позиції.  

Головне про посилання

Посилальний профіль має бути різноманітним: з різних джерел, на різних анкорах (текст, у який вміщене посилання), на різні сторінки вашого сайту. Необхідні природні та брендові лінки, що поступово накопичуються, бажано з позитивною динамікою. 

Іноді причина низьких позицій буває у нестачі посилань із потрібним анкором, але частіше можна бачити переспам анкорного профілю та накладені за це санкції. У таких випадках анкори потрібно змінювати та розбавляти новими безанкорними. 

Навіть природні посилання повинні мати різні варіанти анкорів, якнайбільше унікальних. Сенс у тому, що якби посилання на вас в інтернеті залишали реальні люди, вони зробили б це по-різному – на абсолютно різних словах, у різних текстах. І вкрай рідко використовували короткі комерційні анкори, ще й у називному відмінку. 

Ваші залишені посилання повинні давати трафік на ваш сайт, донори повинні загалом мати цільовий трафік. Тобто зараз важливіше, щоб посилання проставлялися з ресурсів, пов’язаних з тематикою, знаходилися у тих місцях, де помітні відвідувачам.

Ключові питання про лінкбілдинг та нарощування посилальної маси 

Стратегію просування сайту та правила побудови лінк-профілю необхідно розглядати з погляду наявних позицій. Розглянемо 3 варіанти:

 • Веб-сайт не має позицій.
 • Сайт має певні позиції.
 • Рівень складності ключів, що просуваються.

Кожен клієнт, який ще не зіткнувся з просуванням сайту, не отримав жодного результату, хоче одразу просувати сотні сторінок та ключів. Бажання гарне, але краще йти крок за кроком. 

 1. Визначте пріоритетні сторінки. Кожна компанія має 20% товарів, які приносять 80% прибутку. Виберіть 5 сторінок. Створіть чудовий контент. І тільки потім займайтеся просуванням. Якщо у вас контент кращий, ніж у сайтів у топі, нарощуйте посилання достатньо швидко, але без втрати якості. Просунулися до топу, отримали трафік, збільшили продажі. Вибирайте наступні 5 сторінок і рухайтеся далі.
 1. У другому варіанті проаналізуємо сторінки сайту, які вже знаходяться з 6-го по 30-е місце у топі. Якщо зняти його позиції в Гугл, можна визначити сторінки, які потенційно здатні генерувати хороший трафік і відповідати пріоритетам клієнта. Ці сторінки необхідно підняти до топ-5 і створювати зовнішні посилання саме на них.  
 1. Стосовно рівня складності просування – спочатку під час аналізу ключових фраз потрібно дивитися на трафік і потенційну конверсію. Бюджет має відповідати можливості просування вибраних ключів. Ключі з низьким рівнем конкурентності не вимагають високих бюджетів. Але не намагайтеся просунути конкурентні ключі з маленьким бюджетом. Ви не досягнете бажаного зиску, а як результат можете лише розтринькати бюджет на Seo. 
blank

Як збільшити посилальну масу сайту: додаткові питання

Під час нарощування посилань виникають додаткові питання.  

 • Чи працює велика кількість посилань з одного сайту? Працюють та дають ефект. За можливості, робіть їх максимально природними.
 • Що важливіше: високотрастовий сайт чи точна релевантна тематика зі слабкого сайту? Працюють обидва види посилань.
 • Що важливіше: авторитет сторінки чи донора? Неякісні ресурси не дадуть хороших посилань. Важливішим є авторитет домену, який дає посилання.
 • Яку роль відіграють посилання із соцмереж? Посилання із соцмереж не допомагають SEO-просуванню. Таку роботу варто проводити лише тоді, коли отримуєте із соцмереж тематичний трафік чи продажі. 
 • Чи потрібно створювати nofollow посилання? Вони не допомагають у SEO-просуванні. Наприклад, веб-сайти Вікіпедія або CNN закривають посилання тегом nofollow для того, щоб контент створювали не заради посилань, а лише для реального трафіку. Утім, такі посилання необхідні для розбавлення загальної маси беклінків та створення природного профілю посилань.

Що таке якісний посилальний профіль?

Правильний посилальний профіль – це насамперед відсутність сміттєвих лінків та баланс між анкорними та безанкорними посиланнями. Отже, продумана стратегія має на увазі:

 • Правильно складений анкорний лист. Оптимальне співвідношення – 20% анкорних до 80% безанкорних посилань. Пошукові системи вважають, що анкорні посилання – це комерція, а безанкорні – щирі рекомендації та більше природне використання, тому їх має бути більше. 
 • Мінімум лінків із низькоякісних
 • Уникайте нетематичних сайтів. Націлюйтесь на контентні сайти із вашої ніші.
 • Відсутність спамних, орендованих посилань.
 • Постійне і поступове збільшення кількості посилань.

Аналіз конкурентів та ніші

Аналіз конкурентів дає інформацію, де можна отримати посилання. Дослідження профілів конкурентів допоможе вам скласти список ресурсів, яких можна отримати тематичні та авторитетні посилання. Але наскільки конкуренти використовують ці можливості? Що зробити, щоб стати лідером у видачі?

Вірогідно, що не цілком. Тому слід провести ретельний пошук релевантних сайтів та шляхом аутрічу публікувати на виявлених ресурсах якісні тематичні статті із цінним посиланням. Це шлях бути кращим за конкурентів.

Слід залучити ті канали, на які конкуренти не звернули належної уваги. Адже, Google, як і раніше, надаватиме пріоритет сайтам із солідними рекомендаціями у вигляді якісних беклінків із авторитетних сайтів. 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору