7 порад, як оптимізувати текст під пошук

Пошуковий маркетинг починається з семантики та ключових слів. Необхідно правильно та якісно зібрати семантичне ядро, визначивши пошукові наміри вашої цільової аудиторії.

Правильно оптимізувати текст під пошук вам допоможуть ці 7 порад зі збору семантики у цій статті. Вони повинні стати у пригоді авторам та копірайтерам, які пишуть на замовлення. Необхідності вникати у всі тонкощі SEO немає, але прості правила зроблять ваші тексти більш оптимізованими та приємнішими для читачів.

1. Правильно та уважно збирайте семантику

2. Підберіть реалістичні запити, які можуть привести на сайт покупців / замовників

3. Враховуйте пошуковий намір цільової аудиторії

4. Стежте за релевантністю зібраних запитів

5. Не використовуйте лише один ключовий запит у статті

6. Стежте за правильним вживанням слів

7. Уникайте граматично неправильних запитів на кшталт “холодильник львів купити”

Правильний збір семантики

Чимало власників веб-сайтів та інтернет-магазинів вважають, що від первинного збору семантики можна відмовитися. Для новачків в інтернет-маркетингу це може здатись дуже тривалим процесом, а інколи навіть нудним.

Але високі позиції у пошуку не з’являться саме тому, що у тексті не вжито правильний ключ. Якщо ви пропустите збір семантики та перейдете відразу до написання інформаційних статей, то втратите один із найважливіших факторів оптимізації контенту. Ви втрачаєте можливість дати відповідь на важливі питання вашої цільової аудиторії.

Тематичний трафік для просування бізнесу

Тому починаємо роботу за проектом зі збору пошукових запитів: намагаємось зрозуміти, що шукають користувачі у ніші ваших товарів чи послуг. Звертайте увагу на лексику та терміни, які використовують у вашій галузі, а також і на діалектизми для локального SEO. Утім, не варто вдаватися до відвертих жаргонізмів. Але слід визначити, як послуги та товари шукає ваша цільова аудиторія.

blank

Збирайте реалістичні запити

Мова йтиме про конкурентну ситуацію у ніші. Якщо ви просуваєте інтернет-магазин одягу, будьте готові до конкуренції з лідерами ринку не тільки за покупця, а й за місце у пошуковій видачі Гугл.

За загальним ключовим словами буде вкрай складно отримати високі позиції у пошукових системах. Рішенням цієї проблеми стануть “ключі з довгим хвостом”. Це дуже специфічні та точні запити, які складаються з 3, 4, 5 чи більше слів. У них справді нижча частотність, але при цьому більш мотивована аудиторія, а також значно нижча конкуренція.

Згодом, коли ваш сайт почне отримувати стабільний трафік за низькочастотними запитами, можна буде нарощувати частотність і просувати більш загальні та конкурентні запити. До цієї миті на сайті вже з’являться хороші поведінкові фактори, почнуть з’являтися беклінки, і ваш домен набуде авторитетності у пошукових системах.

Враховуйте пошуковий намір

Варто почати із простих кроків. Після того, як ви зібрали популярні пошукові запити – відразу перевірте по кожному пошуковий намір. Адже користувачі можуть різні наміри:

  • шукати загальну інформацію;
  • шукати конкретний сайт;
  • шукати вид товару чи конкретний товар.

Незалежно від типу питання, пошукові системи намагаються знайти найкращу відповідь на запит користувача. Якщо ваш контент не відповідає пошуковому наміру, то навряд чи він потрапить до розширеного блоку відповідей чи взагалі до результатів пошуку.

Щоб зрозуміти, що очікують побачити користувачі, перевірте видачу на зібрані ключові запити. Зверніть увагу, які сайти ранжуються у топ пошуку Гугл за цими ключовими словами.

Щоб не сталося так, що стаття написана, але вона не підходить для просування, аналізуйте та збирайте фактичні дані заздалегідь. Складіть окремий список ідей, визначайте намір для кожного пошукового запиту, перевіряйте частотність основних фраз, чи є достатньо матеріалу, щоб написати статтю.

Стежте за релевантністю зібраних ключів

Якщо ви не оцінюєте потрібний пошуковий намір, то швидше за все, разом з цим втрачаєте релевантність контенту. Існує два можливих сценарії:

  • Ваша пропозиція корелює із попитом користувачів. Але люди шукають цей товар за іншим запитом, тому про ваш сайт ніхто не дізнається.
  • У зібраному семантичному ядрі є фрази із надто “довгим хвостом”, за якими не існує великого трафіку. Тому завжди вивчайте уподобання та пошукові наміри вашої аудиторії.

Друга проблема виникає, коли ви використовуєте лише ключові слова з довгим хвостом. Вони можуть бути настільки рідкісними, що ви за ними отримаєте лише невеликий трафік. Тому цей варіант підійде лише на початковому етапі просування: ви отримуєте якісну аудиторію, яку простіше конвертувати.

Але якщо ключовий запит настільки специфічний, що не дає трафіку взагалі, немає сенсу його використовувати. Адже ніхто його шукати не буде.

blank

Використовуйте більше, ніж 1 ключове слово

Коли ви публікуєте нову статтю у блозі, її тематика не обмежується однією ключовою фразою. Завжди є додаткові ключі, які поглиблюють матеріал – синоніми, більш специфічні ключові слова, семантично пов’язані пошукові запити. Знайдіть та використовуйте їх, щоб розширити семантику статті, додати їй релевантності для цільової групи запитів та ранжуватись за більшою кількістю пошукових запитів.

Стежте за правильним вживанням ключових слів

У кожній мові існують пароніми – слова подібні за звучанням та різні за значенням, а також слова з кількома семантичними значеннями. Крім того, існують схожі формувалювання у пошукових фразах, які мають різне значення. Тому, слід подбати про те, щоб ваші вибрані ключові слова точно відповідали вашим продуктам чи послугам. Будьте особливо пильними на етапі збору семантичного ядра, щоб виключити всі запити, в які інвестувати не варто.

Не вживайте граматично неправильні пошукові запити

Стежте за граматичною коректністю  ключових запитів у вашому тексті. Не використовуйте граматично неправильні пошукові запити, навіть, якщо вони мають великий об’єм пошуку. Обов’язково адаптуйте та коригейте їх. Слова у межах однієї фрази можна міняти місцями та відмінювати. На сьогодні пошукові системи ці зміни розуміють. Тож, візьміть це до уваги для написання контенту під комерційні пошукові запити.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору